İYİ YAŞAM

Yeni:İsteyene kahve, isteyene dondurma: Yasemin&Tuncel Roastery and Gelateria

Yazar  | 


Yasemin&Tuncel Roastery and Gelateria, hayatımıza renk katan nadide Göktürk adreslerinden. Mekana isimlerini veren Yasemin Hanım’ın dondurma, eşi Tuncel Bey’in ise kahve tutkusu sonucu İtalya’ya doğru yola çıkıp katkı maddesiz dondurma yapmanın sırrını ustalarından öğrenmişler. İyi bir kahvenin kahve çekirdeğine bağlı olduğunu da öğrenen Yasemin&Tuncel çifti, Guatemala ve Etiyopya’dan kahve çekirdekleri getirmişler. Bu çekirdekleri kendileri kavurdukları için burada bayat kahve içme ihtimaliniz, sıfır! Meğer bu projeyi, Monocle dergisiyle beraber geliştirmişler. Hayranı olduğum Tyler Brule ile iletişime geçmeleri, grafik ve mimari tasarım için Winkreative’den destek almaları muazzam bir şans. Şanslarının her daim devam etmesini dileyelim biz de o halde…

Neden gitmeli: Hem dondurma hem kahvenin en iyi örneklerine ulaşabileceğiniz mekan, şık tasarımı ve atmosferiyle de açık ara fark yaratıyor. Üstelik bilgisayarınızı alıp işinizi yapabilmek için de uygun.

İstanbul Cad. No: 26 Arcadium II Çarşısı 

Tel: 0212 322 42 64

Bir önceki yazımız olan Selülit ve bölgesel incelmede tek seansta etkili yeni yöntem: AQUALYX ve ALINDA başlıklı makalemizde ALIDYA, AQUALYX ve bölgesel incelme göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.