Genel

GERDA PILATES İLE GÜÇLÜ OL. DİK DUR.

Yazar  | 

 

SKOLYOZ ve PILATES : Pilates skolyoz hastalarında iki amaçla yapılabilir. İlkinde özellikle skolyozun ilerlemesinin devam ettiği ergenlik yaş grubunda ilerlemeyi durdurma ya da düzeltme hedeflenir. ikincisinde ise erişkinlik döneminde skolyozlu hastaların omurgalarında esnekliği artırıp duruşu düzeltmek önemlidir. Böylece hastalarda skolyoza ikincil gelişebilecek kulunç ya da omurga kireçlenmesi gibi hastalıkların oluşumunu engellemek hedeflenir.

BEL AĞRISI ve PILATES: Pilates egzersizleri, sırt ve alt bel kısmındaki yaralanma ve ağrıların tedavisinde artık tıp doktorları tarafından da ısrarla önerilmektedir. Pilates, merkezi güçlendirerek, sırt ve bel bölgesine destek yaratır, doğru vücut dengeleme ve duruş şekillerini öğreterek, gergin sırt kaslarının rahatlatılmasına sebep olur. Biz, Gerda Pilates olarak bu sorunların nasıl aşılacağını öğreterek vücut farkındalığınızı yaratmayı sağlıyoruz ve günlük hayatınızda bunları nasıl uygulayabileceğinizi de ayrıca gösteriyoruz.

HAMİLELİK ve PILATES: Pek çok kadın hem hamilelik süresince hem de sonrası, bozulan vücut görünüşünü toparlamak ve düzeltmek için Pilates’i en etkili egzersiz sistemi olarak tanımlamışlardır. Pilates’in hamileler için en etkili egzersizlerden olması, tamamen karın ve çevresindeki adale gruplarına odaklı yapılmasıdır. Karın, sırt ve Pelvis bölgesinin güçlü olması daha rahat bir hamilelik ve doğum sağlamaktadır. Pilates egzersizleri çoğu kişinin gelişimi ve özel durumuna göre modifiye edilebilmektedir. Bu sebeple hamilelerin özellikle tercih sebeplerinden biri olması gayet normaldir.

GOLF ve PILATES : Golf oyuncularının, gelişim ve başarı için, belirli zaman içerisinde en etkili ve en iyi sonuçları üretecek bir antrenman programına ihtiyaçları vardır. Pilates, esneklik, denge, merkezi güçlendirme, sabitleme ve asimetri üzerine yoğunlaşan bir egzersiz yöntemi olması sebebi ile Golf oyuncularının performans gelişimi için en uygun antrenman şeklidir. Golf vuruşlarındaki başarı oranı arttığı gibi yaralanma sıklığı da oldukça azalacaktır.

 

www.gokturkpilatesgerda.com

İletişim: 0212 322 3363

Adres: Sinasos AVM. İstanbul Cad. 35/3 Göktürk/İstanbul

Bir önceki yazımız olan OSTEOPOROZ VE PILATES başlıklı makalemizde gerda pilates, göktürk ve Kifoz hakkında bilgiler verilmektedir.