İYİ YAŞAM

Selülit ve bölgesel incelmede tek seansta etkili yeni yöntem: AQUALYX ve ALINDA

Yazar  | 

Dr.Orhon Uzel’e bölgesel incelme ve selülitte  yeni trendleri sorduk. İşte aldığımız yanıtlar:

Nerede  ise her gün   estetik konusunda  yeni  bir takım  uygulamalar ile karşılaşıyoruz.   AQUALYX   ve ALINDA  da bunlardan iki tanesi. İtalyan marllor firması tarafından floransa üniversitesi  ile birlikte yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilen, cerrahi olmayan    lokal yağlanmada ve sellülit tedavisinde gelinen son nokta  olarak  ifade edebilirim. İki kardeşten AQUALYX  problemli yağ depolarından basit ve güvenli bir şekilde kurtulmanız için tasarlanmıştır. ALIDYA ise sellülit sorununa bu güne kadar bakılmayan bir açıdan yaklaşıp, kesin sonuçlar elde etmektedir.

AQUALYX  nedir?

foto¦şraf

AQUALYX  bir çesit safra asidi olan desoksikolanik asit içerir.Bakteriler yardımı ile yağın yakılması amacıyla, vücudumuz adı geçen asidi karaciğer vasıtası ile kendi kendine üretebilmektedir. Asidin yağ çözüm yeteneği, sentetik olarak hazırlanmış bir karışım olan AQUALYXTM’ in mucidi Profesör P.Motoleze tarafından geliştirilmiştir. Bu etkin madde aslında yağ hücrelerinin çeperi üzerinde kilitlenerek tesir etmekte ve netice olarak hücre içinde depolanmış yağ asitlerini serbest bırakmaktadır. Hücre artıkları vücut tarafından atılmakta ve bağlı olmayan yağ hücreleri metabolize olarak enerjiye dönüşmektedir.

Nerelere uygulanır?

AQUALYX yağ birikimlerinin eritilmesi için hemen hemen bütün vücuda uygulanılabilir.Vücuttaki lokalize yağ depoları, gıdı, kollar, göbek ve karınçevresi, dizin iç kısımları, kalça (saddle bags) ve baldırlar,popo ve bacak araları, trochanter bölgesi, lipomlar, erkek göğüslerinin ufaltılması, ense yağ birikimleri.

Kaç seans gerekir ?

Seans sayısı, arzu edilen düzeltme derecesine, yağ birikimlerinin yaygınlığına ve yağ dokusunun özelreaksiyonlarına bağlıdır. Ortalama olarak, sonuç görecek duruma gelene kadar 3 haftalık aralıklarla 3-5 tedavi gerekebilir. Sağlıklı beslenme ve egzersiz tedavinin başarısını sağlamak için kesinlikle gerekli sayılır.

Nasıl uygulanır?

AQUALYXTM ince, esnek ve özel bir iğne kullanımı ile deri altı yağ dokusuna doğrudan doğruya enjekte edilir. Yağ dokusu hemen hemen hiçbir hisse sahip olmadığından, tedavi aslında ağrısızdır. Ayrıca, AQUALYXTM ek olarak lokal anestezik içerir. Uygulamadan hemen sonra, kızarıklık ve hafif bir şişme görülebilir. Hipodermik iğne ile yapılan herhangi bir tedavide olduğu gibi, çok küçük bir hematoma görülmesi muhtemeldir. Bütün bunlar olası yan etkilerdir ve uygulamadan birkaç gün sonra tamamen kaybolmaktadır.

Seans sonu nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonraki 12 saat içinde tedavi alanınakozmetik ürünler uygulamayınız ve bütün ısı ve radyasyon kaynaklarından (güneş ışığı, UV radyasyon, sauna, vb) uzak durunuz. Buna ek olarak, 7 gün boyunca ağır egzersizlerden kaçınınız. Serbest kalan yağ asitleri ek enerjiye dönüştüğünden, sağlıklı bir diyet sürdürmek çok önemlidir, aksi takdirde vücudun  bu yağı başka bir bölgede depolayacaktır.

Uygulanmayacağı  durumlar ?

Hastanın tedavi alanında bir akut veya kronik enfeksiyon sorunu olduğunda AQUALYX önerilmez. Güvenlik nedenlerinden dolayı, anafilaktik reaksiyonlar, ağır alerji, ciddi organik hastalık, otoimmün hastalıklar veya    diyabet ve aynı zamanda hamile veya çocuk emziren kadınlar da dahil olmak üzere, böyle bir tıbbi geçmişi olan tüm hastalar AQUALYX tedavisine tabi tutulamaz.

 

foto¦şraf

Modern yaşam tarzı, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve genetik eğilimlerin, selülitin kadınların büyük bir kısmını şiddetle endişelendiren bir sorun olmasını belirleyen faktörler olduğu kabul edilmektedir. Selülit veya bilimsel adıyla ‘’yerel lipodistrofı’’ kan ve lenf dolaşımının kötü işleyişi nedeni ile yağ molekülerinin dokularda düzensiz dağılımı ve yağ dokusunun su tutması yüzünden meydana gelen deri ve deri altı dokularının patolojik bir durumu olarak kabul edilir. Basitçe söylemek gerekirse, ‘’selülit’’ terimi’’ yaygın olarak kadın vücudunda ve özellikle kalça, uyluk, karın, diz ve göğüs bölgesinde gözlenen portakal kabuğu görünümünü tanımlamak için kullanılır. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, bol sıvı ve alkol tüketiminin azaltılması sorunun düzeltilmesinde önemli olarak yardımcı olabilir. Bununla beraber, bir çok kadında kilo kaybetmelerine ve düzenli egzersiz yapmalarına rağmen selülit ısrarlıdır. Eğer sizde bu kategoriye giriyorsanız, ALIDYATM selülittentamamen ve güvenli bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Nasıl etki eder?

ALIDYA  yağ dokusu tabakasındaki değişikliklerden meydanagelen, cilt düzensizliklerinin tedavi ve iyileştirilmesini sağlayan, selülit alanındaki en son araştırmaların sonucunda bulunmuş, enjekte edilen bir üründür. Etkisi, selülitin patojenik karakterinin demir toksikliğine bağlı olduğunu savunan yeni bir hipoteze dayanır. ALIDYA ‘nın yepyeni sentezi, yağ hücrelerinin büyümesine sebep olan toksik maddelerin (demir ve hemosiderin) birikmesini gidererek, selülitin azalmasını sağlar.

Kaç seans gerekir?

Seans sayısı, problemin genişliği, göründüğü bölge ve selülitin derecesine bağlıdır. Gözle görünür sonuçların elde edilmesi için ortalama olarak 3-5 tedavi seansı gereklidir. Tedavinin tamamlanmasından bir süre sonra, sonucu koruma  ALIDYA tedavisi olarak 1-2 seans daha tekrarlanması gerekebilir.

Tedavi nasıl uygulanır?

Vücudun selülit görülen herhangi bir bölgesinde haftalık seanslarla mezoterapi metodu ile uygulanır. Zerkten sonra iğnenin giriş bölgesinde küçücük yüzey morlukları veya hafif ya da orta kırmızılık görülebilir. Bu reaksiyonlar bu tip tedavi için normal sayılmakta olup birkaç saat içinde tamamen kaybolur.

 

Tedavi sonrası dikkat  edilecek   noktalar?

Tedaviden sonraki 12 saat içinde tedavi alanına kozmetik ürünler uygulamayınız ve bütün ısı ve radyasyonkaynaklarından ( güneş ışığı, UV radyasyon, sauna, vb) uzak durunuz.

Kimlere önerilmez?

Hastanın tedavi alanında veya etrafında bir akut veya kronik enfeksiyon sorunu olduğunda ALIDYA önerilmez. Güvenlik nedenlerinden dolayı, anafilaktik reaksiyonlar, çeşitli alerjik reaksiyonlar, ciddi organik hastalık, otoimmün hastalıklar ve aynı zamanda hamile veya çocuk emziren kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere, böyle bir tıbbi geçmişi olan tüm hastalar ALIDYA tedavisine tabi tutulamaz.

Gözlerinize inanamayacak  duruma gelmek istiyorsanız,bir an önce bu mucize tedavi süreçleri ile tanışın derim. Unutmayın hiçbir şey eskisi gibi olmuyor, bu söylem estik tıbbı içinde geçerli hiçbir şey eskisi gibi değil.Her gün daha etkili ve daha yeni  yöntemler bulunmaktadır..

GEÇ KALMAYIN, GENÇ KALIN….

 

Bir önceki yazımız olan The bloombrasserie göktürkte açılıyor.. başlıklı makalemizde açık hava barı göktürk, göktürk brasserie ve the bloom hakkında bilgiler verilmektedir.