İYİ YAŞAM

Göktürk’ün yenileri:Giritli

Yazar  | 

Sizi tanıyabilir miyiz?

İsmim Tahir Erdem. İşletme sahibiyim.

Giritli markasının hikayesi nedir?

Dedelerim Girit’ten Selanik’e göçmüşler. Ben de 33 yıllık mutfak birikimini Girit’e duyduğum aşk ve sevgiden dolayı kendi yaşadığım ve çok sevdiğim bir bölge olan Göktürk’e taşımaya karar verdim.

Dekorasyonu kim yaptı? Dekorasyonun özellikleri nelerdir?

Dekorasyon çok değerli arkadaşım Ela, Maçka işletmecisi Murat Serengil ve Ressam Sadık İşbilen ve bana ait. Dekorasyon, Girit sokak görüntüsünü baz alarak tasarlandı. Misafirlerimizin rahat edecekleri ve o eski sokak sohbetlerini paylaşacakları, bir yaşam ve buluşma mekanı olmasını düşünerek tasarladık.

Menüde neler var? Özellikle tavsiye edeceğiniz mutlaka denenmeli diyecekleriniz hangileri?

Girit ve Ege’ye ait mezeler, otlar, peynirler, deniz ürünleri, zeytinyağlılar, balıklar, ot salataları, tatlılar mönüdeki seçeneklerimiz. Hafta sonları sunduğumuz serpme ev  kahvaltısı ise denenmeye değer. Bunların dışında özellikle beğendili ahtopot, sahanaki peyniri, ot mücver ve Girit ezmesini denemenizi öneririm.

giritli göktürk

Mutfağımızda hazırladığımız ürünleri başta kendim olmak üzere çok değerli arkadaşım, şefimiz Ferdi Erdenk ve ekibiyle değerli misafirlerimize sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan GÖKTÜRK’ÜN EN YENİLERİ : CARIBOU COFFEE başlıklı makalemizde caribou coffe göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.