RÖPORTAJ

ÇOCUĞUNUZUN EĞİTİMİNİ GÜVENCE ALTINA ALIN!

Yazar  | 

BÖLGEMİZDE YENİ AÇILANLARLA BİRLİKTE GÖKTÜRK’DE 6 KEMERBURGAZ’DA 1 OLMAK ÜZERE TOPLAM 7 KOLEJ SAYISINA ULAŞTIK. ARTAN EĞİTİM MALİYETLERİ ÖZELİKLE 2018-2019 EKONOMİK KRİZİNDE PEK ÇOK AİLEYİ ZORLADI. AYRICA
ÖZEL EĞİTİMİN UZUN YILLARA SARİ OLMASI AİLELERİ DÜŞÜNDÜREN BİR BAŞKA HUSUS. EBEVEYNLER BAŞLARINA GELEBİLECEK OLASI HAYAT KAYBI VE UZUV SAKATLANMASI DURUMUNDA ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNİ YARIDA KALMASINDAN ENDİŞE EDİYORLAR. BU KONUDA SAĞLANABİLECEK GÜVENCELER İÇİN KENDİ ÇOCUKLARI DA EĞİTİM SÜRECİNDE OLAN GÖKTÜRKLÜ KOMŞUMUZ SİGORTACI MEHTAP ASLANOĞLU İLE GÖRÜŞTÜK

Mehtap Hanım , siz de çocukları eğitim hayatını sürdüren bir anne ve sigorta acentesi sahibisiniz. Velilerin endişelerini gidermeye yönelik koruma ürünleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Eğitim uzun bir süreçtir ve bu süreç çocuklarımızın geleceğini etkiler.
Bugün hemen her sigorta şirketinde Eğitim Destek Sigortaları
sayesinde bu süreçte yaşayabileceğiniz her türlü beklenmeyen duruma
karşı çocuklarımızın eğitimini güvence altına alabiliyoruz. Bu sayede
çocuklarımızın eğitimi yarıda kalmaz, hayal ettiği / ettiğimiz bir geleceği yaşama şansı yakalar.

Ürünün içeriği hakkında bilgi alabilir miyiz ? Her türlü hayat kaybında ödeme yapıyor mu bu poliçeler?
Trafik kazaları, ev kazaları, deprem, yanıklar, terör olaylarında yaralanma, spor karşılaşmalarında yaralanma gibi birçok durumu kapsar. Sigorta süresi içinde bir kaza sırasında ya da kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde vefat edilmesi durumunda, belirlenen teminat tutarı lehtarlara ödenir. Sakatlık durumunda da sigorta süresi içinde kaza sonucu maluliyet oluşması ve iş göremez duruma gelinmesi halinde, belirlenen teminat tutarı ödenir. Özü itibari ile ek faydaları olan bir ferdi kaza sigortasıdır.

Örneklendirebilir miyiz?
Varsayalım çocuğunuzun eğitimi için 5 yıl boyunca, yılda 10.000 USD tutarında teminat belirlediniz. Sigortanın ilk yılında, yukarıdaki kazalardan herhangi biri gerçekleşirse çocuğunuz için 5 yıl boyunca her yıl 10.000 USD ödenir. Eğer bu kaza sigortanın 3. yılında gerçekleşirse, yıllık 10.000 USD kalan 3 yıl boyunca ödenir.

Peki ailelere maliyeti konusunda bilgi alabilir miyiz? Poliçe
tutarları ailelerin bütçesi dahilinde mi?
İyi bir özel lisede okul ücretleri 50-60.000 TL. arasında. Bu tutarı karşılamak için temsilcisi olduğumuz şirketlerden Anadolu Hayat’tan bir örnek vereyim size . Bu şirketimizde Güvenli Gelecek Gold Maxi planımızda velinin vefatı veya sürekli sakatlık halinde 48 ay boyunca aylık 5.000 TL olmak üzere toplam 240.000 TL okul ödemesi yapılıyor. Ücreti ise neredeyse yılbaşında dışarıda yenen bir yemek ücreti kadar. Peşin: 600 TL, taksitli: 632 TL. Sağladığı güvence ve iç huzur düşünüldüğünde hiçbir şey değil diye düşünüyorum açıkçası.

Evet 4 yıllık pahalı bir eğitimini garanti ettiği düşünüldüğünde makul bir rakammış. Daha yüksek
tutarda güvence sağlanabiliyor mu ?
Evet bunun bir üstü olan planımızda ise vefat veya sürekli sakatlık halinde defaten 50.000 TL ve ayrıca 48 ay boyunca aylık 5.000 TL olmak üzere toplam 290.000 TL ödeme yapılıyor. Ücreti ise 750 TL.
Ayrıca maaşlı çalışanlar ve şahıs şirketi olanlar içinde vergi avantajı var. Mükellefin şahsına, eşine ve küçük çocuklarına ait ödeyeceği Yaşam Sigortası primleri için vergi indiriminden faydalanılabiliyor, prim dekontlarını muhasebeye verdiğiniz takdirde ayda elde edilen ücretin % 15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak
üzere hizmet erbabının safi ücret tutarının belirlenmesi sırasında indirim konusu yapılabiliyor. Bu açıdan baktığımızda hem maaşlı kesimin hem de şahıs şirketi dediğimiz küçük işletme sahiplerinin ek maddi destek sağlayabilecekleri bir yönü de var bu ürünlerin.

Mehtap Hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.
Ben de teşekkür ederim. Son söz olarak ; yardım istemek
zordur, kendinizi sağlama alın…

M&B GRUP SİGORTA

Adres: Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. Aykaç Plaza No:203 K:6 D:15

İletişim: 0212 246 24 71-81

www.mbgrupsigorta.com

Bir önceki yazımız olan BAHÇEŞEHİR KOLEJİ şimdi Göktürk’te! başlıklı makalemizde BAHÇEŞEHIR KOLEJI, BAHÇEŞEHIR KOLEJI GÖKTÜRK KAMPÜSÜ ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.