GÜNDEM

Yazar  | 

Görünenin ardında olanı görmek. Bizler tüm dünya olarak çok büyük bir deneyimin içerisinden geçiyoruz. Corona aslında İtalyanca’da karantina kelimesinden çıkmış yıllar önce. Karantina ve Corona ne kadar iç içe. Bedenimizi koruma altına alırken aslında baktığımızda , kendi ruhumuzu da karantinaya alıyoruz.

Nasıl mı? Kendimizle kalarak. Kendimizle kalmak bize neler kazandıracak ve neler kaybettirecek. Kazanan esasında yine biz olacağız. Bu zamanı en verimli geçiren yine ruhumuz olacak. Aile olmayı bilemeyenler, çocuklarıyla sorun yaşayanlar ya da aynı evde anne veya babasıyla ya da kardeşleriyle yaşayan ve onlarla durumlarını değiştiremeyenler. İşte alın ne güzel size bir fırsat. Adı Corona olsa da ruhunuzun karantinası. Durmayı bilmeyenler, yalnız kalamayanlar kendileriyle daha doğrusu olamayanlar alın ne güzel fırsat.

Her zaman derim ki size bir şey öğretmiyorsa onu öğretecek öyle bir ders gelir ki bunu size ne yapıp ne eder öğretir. Şimdi anne ve baba konularına bakma zamanı. Kardeşler ile olan ilişkilere bakma zamanı. Kendimi içimize bakma zamanı. Tüm dosyaları şöyle bir elden geçirip tozunu alma zamanı velhasıl. Bunlar kendimizle olan kısım. Peki Dünya ile olan kısma da gelirsek. Burada dünya ile  uyumlu yaşayamayan kesim ve bir nedenden dolayı dünya da sadece insanların olduğunu zanneden insanoğlu içinde çok önemli dersler var.

Corona dünya da ki tüm kast sistemini alt üst etti. Para, ekonomi, savaşlar şu an da mikronda bir milyon zerrecik olan bir virüsün  etkisi ile herkes can derdine düştü. Yani zengin, ünlü, fakir, siyaset nedir dinlemeyen bir şey… Ne kadar ilginç değil mi? Dünya diyor ki siz beni dinlemeyi öğrenene kadar ben size bunu öğreteceğim. Bize düşen en önemli konu dünyanın bizi beslediğini fark etmek. Ondan aldıklarımızı sevgiyle yine ona vermek. Dünyanın titreşimi ile bir olmayı öğrenmek. En mühimi kendimize saygı hem de çevremize saygı duymayı geliştirmek.

Artık kendimizden de başka bir bilinç olduğunu kabul etmek. Burada hem kendini hem başkalarını ve tüm dünyayı görenler, bu değişimi sağlıkla ve artılar ile atlatacaklardır. Bu zamanın bir süreç olduğunu kavramak ve bu anları kazanıma dönüştürmek en mühim olanıdır.

Kalın sağlıcakla ….

REYHAN İLDAŞ
ThetaHealing®️ Certificate of Science&Master
Eğitmen ve Uygulayıcı

www.reyhanildas.com / info@reyhanildas.com
Tel 05358187700
Adres: İstanbul Cad. Tan Sk. No.1/A Kemer Corner Sitesi
D.35 K.4 Göktürk – İstanbul

Bir önceki yazımız olan EL SÜRMEDEN BANYO-TUVALET TEMİZLİĞİ başlıklı makalemizde Akıllı Klozet ile Dokunmadan Kullanım, Metropole Autoclean Lavabo ve Otomatik Temizlenen Lavabo hakkında bilgiler verilmektedir.