İYİ YAŞAM

HAYAL KURUYOR MUSUNUZ?

Yazar  | 

HAYAL KURUYOR MUSUNUZ? EĞER SİZ HAYAL KURMAYI BIRAKIRSANIZ YAŞAM DA SİZİ BIRAKIR. SİZ, ÇOCUKLUĞUNUZDA KURDUĞUNUZ HAYALLER SAYESİNDE HEYECAN VE UMUT İÇİNDEYDİNİZ. BİRİLERİ SİZE BU HAYALLERİN SADECE HAYAL Mİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ?..

REYHAN İLDAŞ
ThetaHealing® Certificate of Science&Master
ICF PCC Koç ve Eğitmen

Geçen gün metroda giderken yanıma küçük oğluyla biranne oturdu. Erkek çocuğu yaklaşık 5 yaşlarındaydı
ve ‘R ve ‘Ğ’ harflerini söyleyemiyordu. Hayallerinden bahsederken çizgi film kahramanlarından örnekler
veriyordu. “Anne bak bu demiyi HULK bükey değil mi?”Annesi de, “Hayır oğlum, o çelik, Hulk onu bükemez.”
diyerek son derece ona inanmayan ama ona kendi fikrini destekleyen cevaplar veriyordu. “Peki anne speymen
gelse anne bu demiyi bükey deyil mi?” “Olur mu evladım, o kadar sağlam ki bu bükülmez…” diyordu. Sonra göz göze geldik anneyle. Tebessüm ederek o bakışındaki duyguları hissettim. Aman! Çocuklar işte hayatları hayal… Onlar
metrodan indiler ama ben onların üzerinde düşünmeye devam ettim.
Hayallerimizin kahramanlarını bazen anneler, bazen babalar, arkadaşlar, öğretmenler yıkabiliyorlar. Ama inanın
ki hayalinin peşinden koşanlar, işte onlar da yaşamlarının mucidi oluyorlar. Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, 1800’lü yıllarda hayallerinin peşinden gitmeseydi şimdi sadece bir telefon kadar birbirimize yakın olabilir miydik?
İlk cep telefonu 1973’te Martin Cooper tarafından keşfedilmeseydi şimdilerde sokağa telefonsuz çıktığımızda sanki kendimizi boşlukta gibi hissetmez miydik? Onlar sadece hayal ettiler ve bu hayallerini gerçekleştirmek için onun peşinden gittiler.

İNSAN DÜNYADA HAYAL ETTIĞI KADAR VARDIR

Kendi hayallerinizin peşinden koşun. Yıllar önce mağazıcılık yaparken “Ben yaşam koçu olacağım…” dediğimde bana
inanmayan ve bana ‘hadi canım sen mi?’ diyen bakışları ve yorumları hatırlıyorum. Hatta bundan 10 yıl önce emekli
olduğumda eski mesai arkadaşlarıma EFT eğitiminden bahsederken bir arkadaşımın ‘banka havalesi mi o nedir öyle?’ dediğini hatırlıyorum. Dalga geçilen, alay edilen bu yerde şimdi ben işimi yapıyorum. Eğer onların bu
dalga geçmelerine takılıp kalmış olsaydım şu anki ben olabilir miydim?
Hayal kurmayı ne zaman bırakıyoruz biliyor musunuz? Başkalarının düşüncelerini doğru olarak kabul ettiğimiz yerde. ZAN’nettiğimiz bir yanılgı da toplumda kabul edilen her şeyin doğru olduğu. Hayallerinin peşinden koşan ve onları hayatına uygulayanlara da başarılı gözüyle bakıyoruz. Hiçbir şey bir günde gerçekleşmiyor ama birçok şey de bir günde gerçekleşiyor. Hayal ettiğinde senin içindeki yaratıcılık ortaya çıkıyor.
O zamana kadar fark etmediğin yeteneklerini fark ediyorsun. Hayallerimize ulaşmak bazen zor olabilir. Ne yaparsak
yapalım çaresiz kaldığımız zamanlar… Bir çoğunuzun hissettiği iş, evlilik ve sağlık konusunda yaşamınızda tıkandığınız noktalar. Sadece azim ile gideceğiniz nokta bellidir ve o yola gidişiniz tamamen sizin seçimlerinizle olur. Doğru inanç programları ile çalışmıyor olabilirsiniz.

“BAZEN DAHA UZAĞA SIÇRAMAK IÇIN BIR ADIM GERI ATMAK GEREKIR”

Kendinize dönüp içinizde o ilk tutan ve kısıtlayan Hayallerinin peşinden koşan ve onları hayatına uygulayanlara da başarılı gözüyle bakıyoruz. Hiçbir şey bir günde gerçekleşmiyor ama birçok şey de bir günde gerçekleşiyor. Hayal ettiğinde senin içindeki yaratıcılık ortaya çıkıyor. O zamana kadar fark etmediğin yeteneklerini fark ediyorsun inancı bularak sizler de kendi gerçeğinizi hayat alanıza çekebilirsiniz. Her gün yeniden hayalleriniz için ileriye gitmek mümkündür. Sadece azmetmek ve kararlı olmak sizin ilk hedefinizi olmalı. Hayalinizi kurduğunuz her neyse ona ulaşmak için kendinize önce kolay uygulamalar koymalısınız.
Kitap yazmak istiyorsanız, bunu mutlaka pratik ediyor olmanız lazım. Haftada en az 2 saat yazı yazmak gibi. İyi bir sahne konuşmacısı olmak için ise belki diksiyon dersi alabilir, hitabet sanatıyla ilgili kitaplar okuyabilir ve bol pratik yapabilirsiniz.
Bunları hayatta eylem adımı olarak yaşama geçirirken altta yatan inanç programlarını da mutlaka değiştirmelisiniz.
Bir zaman annenizin sizin hayalinizi sabote ettiği o anlar sizin şimdi ilerlemenizi durduruyor olabilir. Çünkü ebeveynlerimiz bizim için birer otoritedir. Kabul edilmiş gerçekleri yaşamda değiştirebilirsiniz.

Hatırlayın… Düşleriniz olmadan her yer size uzaktır…

Sizlere kolaylıkla ve sevgiyle destek olacak hisler yüklemek istiyorum

• Hayalime nasıl doğru adımlar atacağımı
biliyorum.
• Hayallerimi nasıl yaratacağımı biliyorum.
• Hayallerim için yaratımlarımı nasıl gerçeğe
dönüştüreceğimi biliyorum.
• Tüm bu hislerin yaradan tanımını biliyor ve
anlıyorum.

‘EVET’ dediğinizde sizlere tarafımdan yüklenecektir. İnançlarınız ve his yüklemeleri için size youtube
kanalımızdaki videolarımızı tavsiye ediyorum. Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

www.reyhanildas.com / info@reyhanildas.com
Tel 05358187700
Adres: İstanbul Cad. Tan Sk. No.1/A
Kemer Corner Sitesi D.35 K.4 Göktürk – İstanbul

Bir önceki yazımız olan DİYETİSYEN VİLDAN ÇELİK KABATAŞ İLE GAPS DİYETİ ÜZERİNE... başlıklı makalemizde Bağırsak sağlığı, diyetisyenvildancelik ve DYT. VİLDAN ÇELİK KABATAŞ hakkında bilgiler verilmektedir.