GÜNDEM

Tuluğ Tırpan Konseri 31 Mart Çarşamba Günü Hisar Okulları YouTube Kanalında..

Yazar  | 

Sahnemizden yayına başladığımız dinletilerimize 31 Mart Çarşamba günü değerli piyanist Sabri Tuluğ Tırpan’la devam ediyoruz. Caz ve klasik müzik piyanisti, besteci Sabri Tuluğ Tırpan, 1989 yılında tam burslu olarak kabul edildiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin ardından, eğitimini Viyana Konservatuvarı ve Viyana Müzik Akademisi’nde tamamladı. Tuluğ Tırpan’ın müziği Anadolu’yu Balkanlar’a ve batıya bağlayan bir köprü olarak tanımlanabilir. Yurt içinde ve dışında verdiği konserlerde gösterdiği üstün performanslarıyla ödüllere layık görülen, Mavi Sürgün, Mevlana-Simyacı Senfonik Şiiri, Kahraman Türk Kadınları Oratoryosu, Hababam Sınıfı, Alice Müzikali gibi performansların müziklerini besteleyen, son dönemlerde, Teoman ve Piyano albümünün düzenlemelerini yapan, Sabri Tuluğ Tırpan, Atatürk Salonumuzda vereceği konserde repertuvarını açıklamalarıyla sunacak. 2016 yılından beri hafta sonu okulumuz Hisar Akademi’de de öğrencilerimizle buluşan kıymetli eğitmenimizin dinletisini okulumuzun YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Program:

Jarroth Radnich/Hans Zimmer: Pirates of the Caribbean

Chick Corea: Children Songs No.1,Children Songs No.6

W.A. Mozart: Das Butterbrot

J.S. Bach: Goldberg Çeşitlemeleri BWV 988, Aria, Variatio 1, Variatio 2, Variatio 3 Canone all’Unisuono, Variatio 4, Variatio 5

Sergey Rachmaninoff: Moment Musicaux No.4

Tuluğ Tırpan: Sema

Egberto Gismonti: Sete Aneis

Harold Arlen: Somewhere over the Rainbow

 

Tuluğ Tırpan Dinletisi:

Tarih: 31 Mart 2021, Çarşamba

Saat: 20.00

Platform: Hisar Okulları YouTube Kanalı

Etkinliğimiz ücretsizdir.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin ISO 9001:2015 Kalite Belgesi’ne sahip ilk ve tek öğrenci kulübü olan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen Reklam ve Pazarlama Zirvesi bu yıl da katılımcılarını bekliyor. başlıklı makalemizde Barış Erdim – Toyota Türkiye CMO, Beta Tea ve Biletino hakkında bilgiler verilmektedir.