RÖPORTAJ

Sonbaharın Ruhuyla, Yakında Bizlerle…

Yazar  | 

MÜZİK KARİYERİNİ ARKASINA ALDIĞI SAĞLAM AKADEMİK GEÇMİŞİ VE GÜNCELİ YAKALAYAN ÇALIŞMALARIYLA SÜRDÜREN GÖKHAN TEPE İLE EŞİ AYLİN TEPE’NİN YAKIN ZAMANDA GÖKTÜRKLÜLERLE BULUŞTURDUĞU MÜZİK ATÖLYESİ MUSIC & JOY’DA KEYİFLİ BİR KAHVE MOLASI VERDİK. İŞTE SATIRLARIMIZA YANSIYANLAR…

Gökhan Tepe son dönemlerde neler yapıyor desek? Beste çalışmalarınız devam ediyor mu? Prodüktörlüğünü yaptığınız yeni bir proje var mı?

Pandemi sonrası yoğun bir konser trafiğim oluştu. Oğlumuz Denizhan’la ve eşim Aylin’le ara ara ayrı kalmak zorunda kalsak da, güzel geçen bir yaz turnesini geride bıraktım diyebilirim. Öte yandan, son bir sene içinde
yeni şarkılar üzerinde çalışıyorduk, bazılarını sanatçı arkadaşlarıma verdim, kendime ayırdıklarım da oldu. Prodüktörlüğünü üstlendiğim bir şarkımı Kasım ayında dinleyicilerimle buluşturacağım. Beni heyecanlandıran, yine duygulara hitap eden bir şarkı oldu. Bestesi bana sözleri Şebnem Sungur’a ait. Umarım, sonbaharın da ruhuyla, dinlenecektir…

İçinde bulunduğumuz dönemde müziğin kişilere ulaşması sosyal medyanın gücüyle bambaşka bir boyut kazandı. Sizin kemikleşmiş bir kitleniz var. Onlarla iletişiminiz evrildi mi?

Sosyal medya çok güçlü bir iletişim aracı. Ancak ben daha çok performansımı konserlerimde paylaşmayı seviyorum.
Benden beklenen de daha çok bu sanırım. Sosyal medya şarkıcısı değilim. Sahnede olmak benim için daha kıymetli ve özellikle benim kuşağımın dinleyicisi için çok daha özel diye düşünüyorum.

Sosyal medyasız yapamayan genç kuşakla aranız nasıl?

Sosyal medya çağımızın bir gerekliliği oldu adeta. Onları anlayabiliyorum, her çağın kendine has popüler ürünleri vardır. Onlar da kendi çağlarının popülerliğinin içinde olmak istiyorlar. Bu gayet doğal. Ancak sağduyulu olmayı, saygıyı, çalışmayı da ihmal etmemelerini diliyorum. Sonuçta sosyal medyada gerçek gibi görünen, imrendiren birçok şey aslını yansıtmıyor.

Yakın dönemde size ekranlarda görecek miyiz? Oyunculuğunuz da oldukça keyifli…

Oyunculukla ilgili bir kariyer planlamam yok açıkçası. Şu anda bütün konsantrasyonum konserlerim ve şarkı üretmek, paylaşmak üzerine. Yeni kliplerimle ekranda olacağım. Bir de televizyon için bir müzik programı projesi var masada, onunla ilgili çalışmalar da devam ediyor… Zaman içinde detayları paylaşıyor olurum.

Eşiniz Aylin Tepe ile açtığınız Music & Joy’dan bahsedelim… Proje nasıl gelişti? İçerikten biraz bahseder misiniz? Kimlere hitap ediyor Music & Joy? Yaş grubu, eğitim içerikleri vs.?

Eşim Aylin’de konservatuvar yüksek lisans mezunu başarılı bir flüt sanatçısı. Dönem dönem devlet konservatuvarlarında öğretim görevlisi olarak da çalıştı. Çocuklara, gençlere yaklaşımlar konusunda oldum olası hassas bir insandır zaten. Müziği öğrenmenin keyifli tarafını göstermek hep aklında olan bir şeydi. Göktürk’e taşınınca bunu hayata geçirdi. Music & Joy’da; lisansını Amerika’dan aldığı bir programla anne-bebek müzik atölyeleri yapıyor, çeşitli atölyeler, mini konserler düzenliyor. Benim de çok içime sinen bir yer oldu.

Siz de arada Music & Joy’da özel eğitimler verecek misiniz?

Eşim davet ederse neden olmasın? Aylin çok iyi bir eğitmen. Music & Joy onun projesi ve orada en iyi eğitimi, insanlara sunulacak şeylerin kararlarını yine o verir.

Yakın gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Kasım ayında yeni bir şarkı çıkartacağım. 2023 boyunca konserlerim devam ediyor olacak. Bununla birlikte düet projelerim, solo şarkılarım ve yeni beste çalışmalarım devam edecek. Dinleyicimle bir arada olmak benim için gerçek bir mutluluk. Intown dergisinin değerli okurlarına da önce sağlıklı, sonra da keyifli, müzik dolu bir yıl diliyorum.

 

Bir önceki yazımız olan Ekmekte Alman Ekolü; Die Bäckerei başlıklı makalemizde @diebackereiistanbul, Alman ve bebek hakkında bilgiler verilmektedir.