GÖKTÜRK'TE HAYAT

Her Çocuk İçindeki Müzikle Doğar

Yazar  | 
  • Yetenekli – yeteneksiz diye ayırmadan çocukları, özellikle okul öncesi dönemde müzikle tanıştırmak onların içlerinde var olan bu doğal ilhamı destekler. Music & Joy’da bizim için her çocuk özeldir. Bireysel kolaylıkları duyarlı bir eğitmen tarafından fark edilen ve ihtiyacına uygun yol gösterilen her çocuk, ışıldayacaktır..

Burada çocuklar ve yetişkinler için birebir piyano ve yan flüt dersleri veriliyor. Yapılan deneme dersiyle gözlemlenen çocuğun kolaylıklarına göre başlama yaşı değişebiliyor. Kurumumuz Göktürk’ün Lisanslı Prodigies Music Merkezidir. Prodigies 4-13 yaş arası çocuklar için, max. 6 kişilik sınıflarda,  toplu olarak enternasyonal müzik anlayışını öğrenme, ritim tutma, solfej ile bireyi birçok alanda geliştiren bir erken müzik öğretim programıdır. Özel olarak tasarlanmış Desk Bellerin kusursuz tınıları,  İngilizce altyapısı, eğlenceli ve sistematik müfredatı ile, interaktif şekilde yapılan bu eğitim, okul ve okul öncesi dönemdeki çocuklara çok iyi bir müzikal altyapı hazırlar.

“Ukulele Prodigies”  ise aynı sistemin, 7 yaş ve sonrası için Ukulele enstrümanıyla öğretilmesidir.

İletişim: 0543 161 04 31

 

 

AYLİN TEPE KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan üstün başarı ile mezun olan Tepe, yüksek lisansını aynı kurumdan aldıktan sonra, HAYEF Pedagojik formasyonunu da tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında birçok yarışmada dereceleri bulunan, konserler veren ve senfoni orkestralarında flüt sanatçısı olarak yer alan Tepe, aktif sanat hayatının yanısıra, Konservatuvar’da akademisyenlik yapmıştır.  Gönülden bağlı olduğu çocuk eğitimi üzerine müzik ve hareket Orff eğitimi, Beden Perküsyonu, Prodigies Music gibi eğitimlerini tamamlayan Aylin Tepe, halen Doktora eğitimine, çocuklarla müzik üzerine yazmakta olduğu teziyle devam etmektedir. Kurucusu olduğu Music & Joy’da, her çocuğun müziği öğrenmenin kolay ve eğlenceli yanını keşfetmesini, sonrasında da severek öz disiplinle ilerlemelerini desteklemeyi amaç edinmiştir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Buckheadın yeni koleksiyonu başlıklı makalemizde buckhead, faylon taban ve flex foam iç taban hakkında bilgiler verilmektedir.