EĞİTİM-SANAT

Özel Yeni Nesil Anaokulu

Yazar  | 

Ekin Cengiç, Özel Yeni Nesil Okulları Vakıf Koordinatörü ile röportaj.

Bize biraz Özel Yeni Nesil Okulları’nın anaokulundan bahseder misiniz?

Anaokulumuzda, birçok uluslararası eğitim programının sentezinden oluşan bir eğitim programı uygulanır, 3, 4 ve 5 yaş gruplarına eğitim verilir.

Türkçe ve Fransızca eğitim programlarımız birbirine eş güdümlü olarak ilerler. Mottomuz; “çocuklar oynayarak öğrenir, çünkü oyun onların işidir.”

Yeni Nesil Okulları’nın her basamağında etkin olan eğitim yaklaşımımız “Approche Théâtrale”, yani teatral yaklaşımla gerçek hayatı canlandırırken öğrencilerde kalıcı öğrenmeyi destekliyoruz.

Anaokulunda ne tür bir program uyguluyorsunuz?

Anaokulumuzda birçok uluslararası eğitim programının harmanlanmasından oluşan sorgulama odaklı bir eğitim programı uyguluyoruz. Programımızın hedefi bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizin becerilerini desteklenmesi, öğrencinin kendini ve dünyayı anlamaya çalışırken, düşünmeleri, sorgulamaları ve öğrenmekten keyif alan bireyler olmalarıdır.

Peki anaokulu öğrencileriniz de Fransızca eğitim görüyor mu?

Anaokulumuzda öğrencilerimiz 3 yaşında Fransızca ile tanışırlar. Çocuklarda var olan doğal öğrenme merakları pekiştiren oyun odaklı Fransızca eğitim programımız ile öğrencilerimiz doğal yoldan dili sever ve öğrenirler. Çocuklar becerileri öğrenme deneyimleri ve ilgileri ile birbirinden farklıdır. Ortak olan tek şey çocuğun bütünsel gelişimine odaklanırken çocuğun eğlenmesi, okulumuzda kendini güvende ve mutlu hissetmesidir. Yeni Nesil 2000 Anaokullarında çocuklarımız uzun süreli oyun ve keşif fırsatlarına sahiptirler. Beden eğitimi, dans, yaratıcı drama, satranç etkinlikleri, sanat, müzik ve orff eğitimine katılırlar. Projeler üretirler. Doğa ve canlıları odağına alan sosyal sorumluluk çalışmaları ile duyarlı bireyler olma yolunda ilerlerler.

Özel Yeni Nesil 2000 Okulları
Adres : 
Hunca Cad. No:16 34473 Bahçeköy – Sarıyer / İstanbul
Tel: 0212 263 78 46
Faks: 0212 263 78 48
Web : www.yeninesil.k12.tr

Bir önceki yazımız olan Özel Yeni Nesil Okulları, Fark Yaratan Okul, Labelize Bir Eğitim başlıklı makalemizde Fransızca, ingilizce ve İspanyolca hakkında bilgiler verilmektedir.