KEŞİF

Kemerburgazın köklü anaokullarından FİDOL 8 senedir egitim vermeye devam ediyor

Yazar  | 

  • “Kemerburgaz bölgesinde 8 senedir eğitim veren FİDOL anaokulu yeni eğitim modeli ile 3- 6 yaş arası çocuklara eğitim vermeye devam etmektedir. FİDOL Anaokulunda Türk ve Finlandiyalı eğitim uzmanları tarafından hazırlanmış Fin eğitim sisteminin Türk eğitim sistemine uyarlandığı özgün bir eğitim modeli uygulanmaktadır. Her çocuğun ilgisine ve öğrenme stiline göre farklılaşan, çocuk ve oyun merkezli okul öncesi eğitimi ile ömür boyu öğrenmenin ve öğrenmekten keyif almanın temelleri atılmaktadır. Çocuklara sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel beceriler kazandırarak bütüncül bir öğrenme sistemi ile onları okul olgunluğuna ulaştırmayı ve ilkokula hazırlamayı hedeflemektedir.

Çocukların, toplumun birer üyesi olarak sorumluluklarla tanıştıkları alan gezilerinde, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin yanı sıra çocukların araştırma inceleme ve uygulama yapmalarına olanak sağlanmaktadır.”

 

Özel Kemerburgaz FİDOL Anaokulu
Tel        : 212 360 02 04
Fax       : 212 360 02 06
e-mail    :zeynepaydogan@fidolokullari.com
Adres    : Davutpaşa Mevkii Mithatpaşa Mh. Kızılagac Sok.
No:10 Kemerburgaz – İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan Hasdal'da Kaza! başlıklı makalemizde göktürk, hasdal ve intown dergisi hakkında bilgiler verilmektedir.