Genel

Happy Gift: Özel Hissetmek ve Hissettirmek İsteyenler İçin

Yazar  | 

Küçük mutlulukların paketlenme hikayesini Happy Gift kurucuları Ezgi Acar ve Eda Acar’dan dinliyoruz.

HEDİYE DEYİP GEÇMEMEK BENİM EN GÜZEL HEDİYEM OLDU

Çocukluğumdan beri hediyeler her zaman çok özeldir benim için. Hediye almayı da hediye vermeyi de çok seven bir insanım ve hediyenin karşı tarafta yarattığı mutluluk duygusunu hep çok kutsal bulmuşumdur.

11 yıllık kurumsal hayatım boyunca da bu böyle olmuştu benim için. Aldığımız hediyeler ne olursa olsun çok mutlu oluyordum, şirket adına hediye göndereceğimiz zaman ise çok ekstra özen gösteriyordum.

Bu tabii ki herkes için böyle olmayabilir ancak ben anlık mutlulukların çok kıymetli bir hale geldiğine inananlardanım. Özellikle genel anlamda zor ve mutsuz günler geçirdiğimiz bu zamanlarda anlık mutlulukların ne kadar değerli olduğunu iyice anlamaya başlamıştım. Bu nedenle tamamen hobi olarak çam sakızı çoban armağanı diyerek kendi hediye paketlerimi hazırlamaya başladım. Gittiğim davetlere, arkadaşlarımın özel günlerinde, hatta sebepsiz yere kişiye özel hediyeler hazırlamak pandemi döneminde benim en büyük moral kaynağım oldu. Zaten Happy Gift yolculuğu da böyle başladı.

 

 GİTTİĞİM BİR İŞ GÖRÜŞMESİNDEN, KENDİ MARKAMI KURARAK ÇIKTIM

Gittiğim bir iş görüşmesinde, orada çalışmakta olan bir arkadaşıma özel bir hediye paketi hazırlamak istedim. Tabii o sırada görüşmeden çıktıktan sonra 500 adet sipariş alacağımdan habersizdim. Sanırım cesaretlendiğin an da bu oldu zaten.

Ardından bir sipariş daha, hediyenin gittiği kişilerin bana ulaşması sonucu yeni talepler derken çalışırken mutlu olma fırsatını yakaladığımı anladım.

HAPPY GIFT

Hemen ekibimizi ve atölyemizi kurduk. Şu an önceliğimiz duygusal tatmin. Tabii ki işin maddi kısmı da önemli ancak şu an bunu ikinci planda tutmaya özen gösteriyoruz. Zaten bu yüzden şu an gelen tüm sipariş taleplerini kabul etmiyoruz. Çünkü hediyelerin motivasyon ve ilham kaynağı olduğunu düşünüyoruz. Bunu bulmak, o duyguya göre ince düşünülmüş şeyler hazırlamak zaman alıyor haliyle.

KURUMSAL TECRÜBE AMATÖR RUH

Muhakkak ki biz de şirketimizi büyütmek istiyoruz. Ancak bunu daha fazla insanı kendilerine özel hediyelerle memnun edebilme adına hayal ediyoruz. Çünkü biz mutlu olduğumuz sürece insanları mutlu edebileceğimizi biliyoruz. Uzun yıllar edindiğimiz kurumsal tecrübeyi bu amatör ruhla birleştirerek yakında çok daha fazla kişiye ulaşmaya başlayacağız.

 

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Gecesi Takı Totemi Yapın başlıklı makalemizde burcu eğriçayır, çiğdem türkmen ve sofia's zoo hakkında bilgiler verilmektedir.