GÜNDEM

Göktürk Metrosu 22 Ocak’ta Açılıyor!

Yazar  | 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattının 22 Ocak 2023 Pazar günü açılacağını bildirdi. Metro hattı günlük 800 bin yolcuya hizmet verecek kapasitede olacak. 

Basın açıklaması yapan Karaismailoğlu, “Beşiktaş (Gayrettepe)-Kağıthane-Eyüp (Göktürk)-İstanbul Havalimanı metro hattımızda 9 istasyon bulunuyor. Metro hattımız; Kağıthane, Eyüpsultan ve Arnavutköy ilçelerinden geçecek ve 8 istasyonla günlük 800 bin yolcuya hizmet edecek kapasitededir. Dünyanın en büyük ve bir numaralı havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı’na, Metro hattımızın Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı entegrasyonu sayesinde, tüm raylı sistemle doğrudan, güvenli, hızlı ve ekonomik şekilde ulaşmak mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı. Karaismailoğlu, hattın işletmeye açılmasıyla İstanbul Havalimanı’na; Kağıthane’den 24 dakikada, Göktürk’ten 12 dakikada ulaşılabileceğini belirtti.

 

Bir önceki yazımız olan Ümit Seri - Seri Marine CNR Avrasya Boat Show’da başlıklı makalemizde cnr avrasya boat show, fuar ve seri marine hakkında bilgiler verilmektedir.