EĞİTİM-SANAT

ELGİZ KOLEKSİYONU’NDAN BİR SEÇKİ 10 Eylül- 11 Kasım HİSAR OKULLARI KÜLTÜR MERKEZİ

Yazar  | 

 

 

ELGİZ KOLEKSİYONU’NDAN BİR SEÇKİ

10 Eylül- 11 Kasım

HİSAR OKULLARI KÜLTÜR MERKEZİ

 

 

 

“Gerçek potansiyelimizi, eleştirel düşünce ve etkin işbirliği ile dünyaya anlamlı katkılar sunarak keşfedip geliştirmek” misyonuyla yola çıkan Hisar Okulları, çağdaş sanatı görerek yorumlamak, bilerek algılamak ve hayatlarımızın bir parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Hisar Okulları bu amaçla, Elgiz Müsesi ile işbirliği içerisinden yeni bir sergi düzenliyor.

Çağdaş sanatı yansıtan onbir eserden oluşan sergi, sanatseverleri “ELGİZ KOLEKSİYONU’NDAN BİR SEÇKİ”yle buluşturuyor.

Anton Perich, Azade Köker, Bahar Oganer, Bengü Karaduman, Darren Almond, Fausto Gilberti, Gilbert&George, İhsan Oturmak, Robert Gligorov ve Volkan Kızıltunç’un eserleri 10 Eylül – 11 Kasım tarihleri arasında Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Elgiz Müzesi, çağdaş sanat eserlerini barındıran devlet ve vakıf müzelerinin olmadığı dönemde, bu eksiği gidermek ve çağdaş sanatın gelişmesini desteklemek  misyonuyla, koleksiyoner Sevda ve Can Elgiz tarafından 2001 yılında Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olarak kurulmuştur. Eski adıyla Proje4L olarak tanınan özel müzede, çok sayıda genç sanatçı ve küratörün projesine yer verilmiş ve çağdaş sanatın gelişimi uluslararası platforma taşınmıştır. Müze misyonuna devam ederek sürekli Elgiz Koleksiyonu sergisinin yanında dinamizmi ve güncelliği yakalamak üzere çeşitli süreli sergilere ve eğitim programlarına yer vermektedir.

2013 yılında Elgiz Koleksiyonu’na IFEMA Amigos de ARCO Madrid tarafından Uluslararası Koleksiyonerlik Ödülü verilmiştir. Elgiz Müzesi 2015 yılı itibariyle Global Private Museum Network’un kurucu üyesi, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) üyesi ve 2018 yılında kurulan ARCO Uluslararası Konseyi üyesidir.

 

Sergi Açılış Kokteyli: 25 Eylül 2018

Saat: 18.00 – 20.00

Bir önceki yazımız olan 37.si Düzenlenen İstanbul Film Festivali Hakkında... başlıklı makalemizde film festivali, intown dergisi ve sanatla kalalım hakkında bilgiler verilmektedir.