EĞİTİM-SANAT

Eğitimde 42 Yıllık Tecrübe ve Başarı Geleneği…

Yazar  | 

Final eğitim kurumları olarak 42.yılımıza girmiş bulunuyoruz. Bugüne kadar 6 milyona yakın öğrencimizi üniversiteye kazandıran yurt içinde ve yurtdışında 3000’e yakın kurumu ve 1 tane üniversitesi olan Türkiye’nin en büyük eğitim kurumu olmaktan gurur duyuyoruz ve bu gururu akademik başarıya da yansıtıyoruz. Bu sene yapılan LGS sınavında 8 tane Türkiye birincisi çıkardık. YKS ’de ise EA ve Sözelde Türkiye’nin tek birincisini biz Final ailesi çıkardık. Bu başarı geleneğini her sene sürdürdüğümüz için gururluyuz. Göktürk’te de kısa süre içerisinde çok büyük başarılar yakaladık. Liseye giriş sınavlarında 0.1’lik dilime öğrencimizi yerleştirmekten gurur duyuyoruz. Üniversiteye giriş sınavlarında da aynı üstün başarıyı yakalayarak öğrencimizi kaliteli bölümlere yerleştirdik. Bu bölümlerin bazıları; Hukuk, Eczacılık, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mimarlık, Hemşirelik, Fizyoterapi, Gastronomi, İnşaat Mühendisliği, İç Mimarlık, Uluslararası Ticaret…

Bu başarılarımızın temelinde 42 yılın vermiş olduğu tecrübe, birikim ve en önemlisi disiplin gelir. Göktürk’teki diğer eğitim kurumlarından farkımız bireyselliği ön planda tutan ilk ve tek butik okul oluşumuzdur. Okulumuzun fiziki yapısına baktığımızda 4700 m2 kapalı alanı 600m2 açık bahçesi ve 50m2 kış bahçesi bulunmaktadır. Okulumuz teknolojik olarak oldukça donanımlı bir yapıya sahiptir. Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları, robotik kodlama ve bilgisayar laboratuarları bunun yanı sıra yeterli ekipmanlarla donatılmış resim ve müzik sınıflarımız bulunmaktadır. 70 Kişilik özel ders çalışma salonu, etüt salonu, kitap okuma salonu, kütüphane, konferans salonu, yemekhane, kantin, yoga ve jimnastik salonu, tekvando salonu, kick boks ve profesyonel tiyatro salonumuz ile öğrencilerimize kaliteli vakit geçirme imkanı sunuyoruz. 12 Kişilik butik sınıflarımızda teknolojik akıllı tahtalarımız ile öğrencilerimize daha keyifli ve öğretici ders imkanı sağlıyoruz. Güler yüzlü, çalışkan ve disiplinli idari kadromuzun yanında tecrübeli, donanımlı öğretmenlerimiz ile çalışıyoruz.

 

Yani öğrencilerini dinleyen, çözüm odaklı, zaman yönetimi ve ölçme değerlendirmeyi önemseyen öğretici , her an iletişim halinde olan, özel takip çizelgeleriyle ödevlendirmeyi önemseyen bir eğitim kadrosuna sahibiz. Lise ve üniversite sınavlarına yönelik dolu dolu hazırlık programımız ile öğrencimizin özel ders ve kurs ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz. Okul psikoloğumuz ve rehberlik servisimiz sürekli öğrenci takiplerini yapıp dönütleri rutin bir şekilde veli ve kurumla paylaşmaktadır. Ücretsiz öğrenci koçluğu sistemimiz ile öğrencimizin okul içerisinde ve okul dışında takibini yapıp gerekli yönlendirmeleri yapmaktayız. 4 Kişilik özel grup derslerimiz ve birebir derslerimiz ile öğrencilerimizin eksiklerini ortadan kaldırıyoruz. Akademik etkinliklerin yanında sosyal etkinlikleri de önemseyen bir okul olduğumuz için dönem içerisinde il dışına gezi ve kamplar organize ediyoruz. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak için üniversite ve lise gezileri düzenliyoruz. Mesleki kariyer planlama seminerleri düzenleyerek tüm meslek gruplarından yetkin kişileri okulumuza davet ederek öğrencilerimizi hedefleri doğrultusunda bilgilendiriliyoruz. Kulüp çalışmaları ile öğrencilerimize sorumluluk bilinci kazandırıyoruz.

 

Aynı zamanda sportif faaliyetler önem veren bir okuluz. Öğrencilerimiz ilçe, il ve Türkiye genelinde düzenlenen turnuvalara bireysel veya takım halinde katılıp farklı branşlarda üstün başarılar sağladılar. Hentbolda İstanbul 1’liği Türkiye 2’liği, 2 sene Motokros Türkiye 1’liği halterde Avrupa 1’liği gibi başarılar yakaladık. Sizlerde 42 yıllık başarı öykümüzün içerisinde olmak isterseniz final ailesi yanınızda. Unutmayın ki hiçbir başarı tesadüf değildir.


Göktürk Final Okulları Kurucu Müdürü
İ
brahim YILDIZ

Adres: Göktürk Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. No:4/B, Göktürk, İstanbul

İletişim: 0212 322 10 31

Bir önceki yazımız olan Şimdi 'Aktivite' Zamanı! başlıklı makalemizde @ateliergokturk, @beyond_music_gokturk ve @bizimboyahane hakkında bilgiler verilmektedir.