Genel

Şimdi ‘Aktivite’ Zamanı!

Yazar  | 

Kış geldi. Çoluk çocuk, hepimiz evlere kapandık. Fakat yaz boyu aktiviteden aktiviteye koşan, dur durak bilmeyen minikler soğuktan korkar mı? İlle de çıkmak, ille de oynamak, sosyalleşmek isterler. Buradan hareketle hazırladık dosyamızı. İşte bölgemizin birbirinden özel çocuk aktivite merkezleri…

 

COUNTRY CRIB

Çocukların var olan zihinsel, bilişsel ve fiziksel yeteneklerini geliştirmeleri, yeni yetenekler ile birlikte sosyal iletişim becerisi kazanmaları, akranlarıyla ve ebeveynleriyle iyi vakit geçirmeleri için kurulan Country Crib, Göktürk’te Kemer Country sitesinde hizmet veriyor. Çocukların her şeyi oyunla öğrendiği temelinden yola çıkarak oluşturulan atölyelerde, yaratıcılığı ve iş birliğini ön planda tutarak öğretim yolunu açmak hedefleniyor.

-Aikido Bozdoğan Grubu’nun Göktürk Country Crib’te devam ettirmekte olduğu Çocuk Aikido programı 5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olup, tüm yıl boyunca devam eden bir program. Programa yılın her döneminde kontenjan dahilinde öğrenci kabulü yapılmakta.

-BG Akademi’nin Göktürk Country Crib ile yürüttüğü Music Together programı, 10 hafta süren bir Aile Programı. Bir kitabı ve aplikasyonu bulunan çalışma, bölgemizde tek Music Together programı.

2 farklı Müzikal programın bulunduğu atölyede:

*0-9 Ay Babies

*0-5 Karma yaş

-Shelly’s Science and Senses İngilizce oyun grubu

(18-36) ay aralığında ki çocuklara uygulanan bu dolu dolu programda aşağıdaki öğeler bulunmakta ve her ders içeriği birbirinden farklı.

*Müzik çember zamanı

*Kaba motor aktiviteleri

*İnce motor ve kavramı öğrenme aktiviteleri

*Sanat ve duyusal bilim aktiviteleri

*Spor

-Hibrit Çocuk* (3-5 Yaş) Yaratıcı sanat atölyeleri

Çocuklar, her atölyede farklı bir sanatçıyı tanıyıp, daha sonra bu sanatçıdan ilham alarak kendi yaratıcı eserlerini yapıyorlar. Bir yandan yaratıcılıkları gelişirken, diğer yandan sanat akımlarını öğreniyorlar.

  • Hibrit Çocuk’taki tüm programlar Doç. Dr. Yavuz Samur danışmanlığıyla hazırlanmıştır.
  • Bildirim sistemiyle her ders sonunda velilere öğrenciler ve kazanımları hakkında yazılı geri bildirim iletilir.
  • Program sonunda programa katılan çocuklara Hibrit Çocuk sertifikası verilir.
Adres: Kemerköy Sitesi Köy Meydanı No:74/1 L
İletişim: 0212 239 67 64
@country_crib

 

JOUJOU KIDS

Göktürk Kemerlife Çarşı’da bulunan Joujou Kids oyun alanında, çocuklar eğlenirken öğreniyor. Mekan, ebeveynlerin keyifli vakit geçirebilmesi için Joujou Cafe’yi de hizmetinize sunuyor. Oyun alanında bulunan bölümler ve içerisinde bulunan oyuncaklarla çocuğun çeşitli meslekleri oyun yoluyla keşfetmesi sağlanıyor. Atölyelerde ise 2 yaştan itibaren gelişimlerine uygun etkinlikler hazırlanarak, eğitmenler tarafından uygulanıyor. Cafe alanında çay ve kahve çeşitleri yanında kurabiyeler ve günün tatlısı seçeneğiyle dinlenme keyfini yaşayabileceğiniz bir alan sunuluyor.

Adres: Göktürk Merkez Mah. Yücel Sok. KEMERLIFE 21 Çarşı No:2D Eyüp, İstanbul

İletişim: 02123221622
05330307313

@joujoukidsgokturk

  

 

 

 

 

 

MUZİPO KIDS

Haftanın 7 günü açık hizmet veren bir merkez olan Muzipo Kids’in, 9 aydan 12 yaşa kadar spor programları bulunuyor. Ebeveynli ya da ebeveynsiz oyun grupları da olan merkezde, ayrıca doğum günü partileri de yapılmakta.

Cafe oyun alanı 09:00-20:00 saatleri arasında haftanın her günü açık. Günlük saatlik şekilde kullanılabiliyor.

Adres: İstanbul Cad. MESA Studio Plaza AVM Teras Kat No: 41 Göktürk – Eyüp/İSTANBUL

İletşim: 0(212) 322 82 81

@muzipokidsgokturk

 

 

 

 

 

KILIA KIDS

Göktürk’ün yeni yıldızı Kilia Kids, hafta sonu eğlenceleriyle, doğum günü partileriyle ve sürpriz etkinlikleriyle parlamaya devam ediyor. Eylül ayında kapılarını minik misafirlerine açan Kilia Kids, açıldığı günden bugüne yaptığı etkinliklerle çocukların, sunduğu güvenli hizmetle de ailelerin gönlünü fethetmeyi başardı. İçinde kaydırakların, trambolinlerin ve top havuzunun bulunduğu 250 m2’lik soft play oyun alanının yanı sıra, çocukların el yeteneklerini geliştirdikleri bir atölyesi, nostaljik şekerlerin ve çikolataların olduğu bir şeker büfesi, hem eğlendirici hem de öğretici bir oyuncak standı bulunan Kilia Kids, çocukların bir numaralı tercihi oluyor.

Doğum günleri partilerinin adresi

Çocukların bütün sene heyecanla bekledikleri ve en özel günleri olan doğum günleri partilerinde bir numaralı tercih yine Kilia Kids oluyor. Kız ve erkek çocukları için onlarca farklı konsept doğum günü partisi sunan Kilia Kids, animatörlerden cateringe kadar birçok çözümle bu özel günü unutulmaz kılıyor.

Her hafta sonu Kemer Country Club – Bol Pazar içerisinde yer alan Kilia Kids ile ilgili gelişmeleri kaçırmamak için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Adres: Göktürk Merkez, Atlıspor Caddesi No:7, 34077 Eyüpsultan/İstanbul

İletişim: 0554 135 22 36

@kiliakids

     

 

 

 

 

 

FOREST KEMERBURGAZ MACERA PARKI

Türkiye’nin en büyük açık alan ve macera parkı olan Macera Parkı, kentin en önemli eksikliklerine alternatif getiriyor. Her yaş grubundan insanlara hitap eden Forest Kemerburgaz, hem zengin içeriği hem de işletme modeli ve profesyonelliği sayesinde ziyaretçilerine şehrin stresinden, karmaşasından bir nebze uzaklaşarak, doğa ile uyum içerisinde spor yapma, dinlenme ve eğlenme fırsatı sunmakta.

Aktiviteler: Yüksek İp Parkuru, Alçak İp Parkuru, Tırmanma Duvarı, Zipline, Ağ Parkuru, Survivor Parkuru, İnsan Sapanı, Dev Salıncak, Serbest Atlayış, Trekking, Hazine Avı, ATV Safari, Yüksek İp Parkuru

15 metre yükseklikte maceraya atılmak istiyorsan Yüksek İp Parkurları tam sana göre. 19 parkur ve 190 farklı engel oyundan oluşan bu adrenalin dolu aktivitede, denge krişleri, zipline, tırmanma panoları ve fileleri ile titrek merdivenler bulunuyor. Öncesinde 15 dakika eğitimlerin verildiği bu aktivitede muhteşem seanslar sizleri bekliyor.

Ağ Parkuru

Yaş sınırı tanımayan ağ parkurları seni bekliyor. Dengeni koruyup hedefe doğru ağların arasında yürümek elinizde! Trambolinli top havuzu olan parkur, 5 metre yükseklikte ağaç üzerinde kurulu ve 3-7 yaş arasındaki çocuklara hitap etmekte…

Tırmanma Duvarı

15 metrelik kulede dağcılara taş çıkarmaya hazır mısınız? Tırmanmanın keyfine varmak ve azmin gücünü göstermek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

İnsan Sapanı

Ekipman giydirilerek 18 metre yukarıya fırlamak istiyorsanız İnsan Sapanı tam size göre. Esnek halatlar sayesinde gerilerek kilometrelerce hıza çıkmanın keyfine bakın. Unutmayın, burada sapandaki taş sizsiniz…

Zipline

Çelik halatlar ile 15 metre yükseklikte ve 150 metre uzunluğunda unutamayacağınız bir yolculuğa hazır mısınız? Ağaçların arasından kayarak müthiş bir macera yaşamak istiyorsanız Zipline tam size göre.

Dev Salıncak

Yerden metrelerce yükseklikte sallanmanın keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Adrenalin dolu boşluk hissi ile uçmak istiyorsanız dev salıncak sizi kanatlandıracak. 13 metre yüksekliğe kurulu olan dev salıncağı mutlaka deneyimleyin…

Serbest Atlayış

Adrenalin, heyecan ve coşkunun bir arada olduğu bu parkur, gökyüzünde süzülmek isteyenlere göre bir aktivite oluyor.

Hazine Avı

Usain Bolt misali zamana karşı yarışmaya var mısınız? Elinizdeki harita ile alan içerisinde gizlenmiş 20 noktayı bularak şifreleri toplayın. En az 2 kişi ile oynanan bu aktivitede el çabukluğu, hız ve zeka en önemli kriterler arasında.

ATV Safari

Kemerburgaz’da orman içerisinde, beton ve asfalttan uzak doğal ve eğlenceli bir macera parkuru. Gidiş-dönüş toplam 10 km’lik bir aktivitede muhteşem seanslar sizleri bekliyor.

Kurumsal Etkinlik

Ormanın kalbinde, ağaçların gölgesinde toplantı salonunda dilediğiniz seminer, panel, toplantı ve eğitim aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 130 kişi kapasiteli barkovizyon salonu sizin için daima hazır.

Adres: Mithatpaşa, Kurt Kemeri Mesire Alanı, Çiftalan-Kemerburgaz Yolu, Davutpaşa Cd., 34075 Eyüpsultan/İstanbul

İletişim: 0850 441 44 24

@forestkemerburgaz

 

 

 

 

YENİ BİR YAŞAM

İstanbul’un ilk açık hava, kültür, sanat ve etkinlik alanı Yeni Bir Yaşam etkinlik alanı çocuklar ve yetişkinler için atölyelerin yanı sıra gösteriler de düzenliyor. Kemerburgaz Kent Ormanı içindeki YBY – Yeni Bir Yaşam etkinlik alanında 4 Aralık 2021 – 2 Ocak 2022 tarihleri arasında düzenlenecek, her gün 10.00-22.00 saatleri arasında açık olacak “İstanbul Winterland” etkinliğinde ziyaretçilerin hizmetine sunulacak etkinlik, oyun, gösteri, atölyeler ve diğer bilgiler aşağıdaki gibi:

25m x 15m ebatlı Buz pisti (Var olan buz pisti bu etkinlik süresince YBY alanı içinde hizmet verecektir.) Atlı karınca (7 metre çaplı, 12 atlı), Özel imalat 12 metre yüksekliğinde kaydırak, Poligon x 2 adet (İçinde peluş oyuncakların olduğu lunapark atış oyunu), 18m yüksekliğinde yılbaşı temalı çam ağacı

250m²’lik bir çadır daha yetişkin/çocuklar için ücretsiz atölyeler, tiyatro, film gösterimleri ve diğer etkinlikler için.

Kar küresi, VIP lounge, Kızak (İki kişinin üstünde poz verebileceği fotoğraf çektirme dekoru) , Konsepte uygun dekore edilmiş 2 adet elektrikli fayton, 216m²’lik alanı, 13m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük sahnesi.

Tüm alan “İstanbul Winterland / Bu kışın en ışıltılı eğlencesine hazır mısınız?” sloganına uygun biçimde dekoratif ögeler ve ışıklandırmayla süsleniyor.

4 Aralık 2021 – 2 Ocak 2022 döneminde alanda düzenlenecek etkinliklerden bazıları:

Büyük ve küçük sahnede konser ve müzik dinletileri.

Çocuk atölyeleri: Kapı süsü yapma, Takı, Mandala, Yılbaşı kartı yapımı, Geri dönüşüm, Ginger Breadman, Igloo yapımı, Parfüm yapımı, Seramik yapımı

Çocuk etkinlikleri: Bubble Show, Bilim Show, Sihirbaz gösterisi, Dok Sirk Ateş Kabaresi, Dok Sirk ışık performansı

Happy Winter partiler (Suni kar yağışı altında danslı, oyunlu kış partisi)

Haftada bir kez çocuklara yönelik konserler

Hafta sonları çocuk sineması

Yetişkin atölyeleri: Kapı süsü, Yılbaşı sofrası, Nefes, Mandala, Ginger Breadman, Aromaterapi, Doğal taş, Mum yapımı

Adres: Göktürk Merkez, Kemerburgaz Kent Ormanı, Pirinççi Köyü Kemerburgaz Yolu, Eyüpsultan/İstanbul

İletişim: 0530 379 35 84

@yenibiryasamco

 

 

 

 

 

RAGIP SAVAŞ SANAT AKADEMİSİ

Ragıp Savaş Sanat Akademisi, 2007 yılından bugüne 10.000’in üzerinde çocuk ve yetişkine sanat ve kişisel gelişim eğitimi verdi.

Akademik felsefeleri; öğrencilerin algısal yetilerini geliştirmek, zihinsel birikimlerini görsel ve işitsel olarak ifade edebilmelerine yardımcı olmak ve kendilerini özgürce ortaya koyabilmelerini sağlamak olarak tanımlanıyor. İleride sanatçı olmasalar da; onlara yaşamı, sanatı ve sanatçıyı anlayan farklı bir vizyon kazandırmak hedefleniyor.

Öğrencilere, kendi yeteneklerini ve yaratıcılıklarını teknik beceri ile birleştirmek ve kendi stillerini geliştirmek için teşvik eden bir eğitim anlayışları var. Sanatın birey üzerinde nasıl bir iyileştirici etkisi olduğunun farkında olan akademi, bizleri geleceğe sanatın taşıyacağına inanıyor.

Branşlar; yaratıcı drama, genç oyunculuk atölyesi, resim, klasik bale, street jazz & hip hop, modern jazz, jimnastik ve Aikido.

Müzik eğitimleri piyano, elektro, jazz, bass, klasik gitar, keman, bateri, yan flüt,  solfej ve şan derslerini kapsıyor.

 

Adres: İstanbul Caddesi Sinasos AVM Kat:2 Göktürk

İletişim: 0212 322 90 90

0541 322 90 90

@ragipsavassanat

 

 

 

 

 

 

BT MÜZİK VE SAHNE SANATLARI

BT Müzik ve Sahne Sanatları’nda alışılagelmiş, geleneksel yapının aksine; eğitimde yetenek aranmıyor. Doğru eğitim yaklaşımları ve öğrenim teknikleri ile herkesin müzik, tiyatro ve dans dalında kendini geliştirerek keyif alabileceğine ve gerekli donanıma sahip olabileceğine inanılıyor. Bu özel ve yenilikçi eğitim modeli, tüm branşları birbirine bağlayan ortak felsefeyi oluşturuyor. Görevlerinin gerekli bilgi ve beceriyi çözümleyip, en rahat uygulama yollarını göstermek olduğunu söyleyen BT, öğrencinin görevini ise öğrenmek şeklinde tanımlıyor. Öğrencinin katılımcı olmasını, sorumluluk üstlenmesini, sorgulamasını ve kendi öğrenimine katkıda bulunmasını destekliyorlar.

Müzik Programları, Bireysel Enstrüman Dersleri Neleri Kapsıyor?

Velilerle öğrencinin hedef ve gelişiminin görüşüldüğü, programa uyumlama toplantıları, Bu hedefler doğrultusunda öğrenciye özgün eğitim programları ve müfredat sunulması, BT Eğitim Metot Kitaplarının kullanımı ve başarı sertifikası, 40 ve 55 dakikalık piyano, keman, çello, klasik gitar, elektro gitar, bas gitar, bateri, flüt, klarnet enstrümanları ile pop vokal ve şan derslerinin özel birebir verilmesi, Veli iletişiminde paylaşılan haftalık ders yorumları ve değerlendirmesi. Dönemlik gelişim raporu, Öğrenci resitalleri, Yurtdışı müzik ve sahne sanatları okumak isteyen öğrencilere eğitim danışmanlığı, Yurtdışı üniversite başvurularında referans mektup.

Adres: Göktürk Merkez, İstanbul Cd. No:32, 34076 Eyüpsultan/İstanbul

İletişim: 0538 085 86 50

@btmuzikvesahnesanatlari

 

 

 

 

 

 

BEYOND MUSIC & ENSEMBLE STUDIO 

Beyond Music & Ensemble Studio, her yaştan bireylerin bir sesi olması ve kendisini ifade edebilmesi için 2019 yılında müzik ve enstrüman eğitim çalışmalarına başladı. Beyond Music & Ensemble Studio’da eğitimler birebir, geniş ve havadar stüdyolarda yapılmakta. Stüdyolar profesyonel ses geçirmez ki bu da eğitim kalitesini yükselten önemli bir unsur.

Beyond Music & Ensemble Studio’da eğitim 3 yaş itibariyle başlıyor.

Adres: İstanbul Caddesi No:42 Göktürk 34077 Eyüp, İstanbul
İletişim: 0 532 486 55 73    0212 322 64 97
@beyond_music_gokturk

 

 

 

 

 

UTKU ÜNAL MÜZİK AKADEMİ

Eğitmenlerinin tamamı profesyonel sahne deneyimi olan, alan ile ilgili bölümlerde eğitim almış, konservatuar mezunu ya da lisans üstü eğitimini müzik alanında tamamlamış kişilerden oluşan Utku Müzik Akademi’de; bateri, piyano, şan, çello, gitar, flüt ve keman gibi ana branşların yanında, perküsyon, vokal koçluğu gibi farklı isteklere cevap verebilecek ders müfredatı da başarı ile uygulanmakta.

4 yaş itibari ile kabul edilen öğrenciler ile gerçekleşen derslerin süresi 50 dakika. Dersler haftada bir gün ya da öğrenciden gelen talep doğrultusunda haftada iki gün yapılmakta.

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi İstanbul Cad. Gökofis İş Merkezi No:20/4 2.Kat, 34200 İstanbul

İletişim: 0532 644 73 37

@utkuunalmuzikakademi
 

 

 

 

 

 

KEMER MÜZİK AKADEMİ

Kemer Müzik Akademi’de uluslararası sertifikalı müzik eğitimleri piyano, bateri, perküsyon, şan, solfej, konservatuar hazırlık, keman, klarnet, klasik gitar, elektro gitar, bas gitar, viyolonsel ve DJ eğitimlerini kapsamakta. Uluslararası sertifikalı dans derslerinde ise tango, dance hall, jazz dance, street dance eğitimleri verilmekte.

Çocuklar tüm enstrüman grupları için 5 yaştan itibaren derslere başlayabiliyorlar. Çocuk yoga ve resim derslerinin yanı sıra yetişkinlere yoga, tango ve latin dansları da mevcut.

Adres: Mithatpaşa Mah. Selanik Bulvarı No:196 Kemerburgaz – Eyüpsultan |İstanbul

İletişim: +90 (212) 360 35 05

+90 (212) 360 35 05

@kemermuzikakademi

 

 

 

 

 

 

MARIA ACADEMY

Jimnastik derslerinin verildiği Maria Academy; jimnastiğin spor dalları için altyapı görevi gören bir spor olduğundan hareketle kurulmuş. Doğru bir program uygulanarak, çocuklarda koordinasyon, esneklik, çabukluk ve kuvvet gibi fiziksel özelliklerinin gelişmesini sağladığını söyleyen akademi, ayrıca fiziksel uyumun sağlanması için de ideal bir spor olduğunun altını çiziyor.

Maria Academy’de çocuklar 3 yaş itibariyle derslere başlayabiliyor.

İletişim: 0534 616 95 00

@maria_academy

 

 

 

STARS OF GYMNASTICS
International Stars of Gymnastics kulübü, bu yıl 2. yılını kutluyor. Sayısı yüze yaklaşan sporcuları zirveye taşımak için yoğun çalışan kurum; kız ve erkek gruplarıyla uluslararası antrenör eşliğinde 4 yaştan itibaren jimnastik dersleri veriyor.
Bilgi ve deneme dersi için +90 (534) 051 60 36 veya 0212 322 76 18 arayınız.
@international_stars_gymnastics

 

 

RİTMİKA CİMNASTİK SPOR KULÜBÜ

Ritmika, 3-16 yaş arasında kız ve erkek çocuklarına yönelik eğitim veren, alanında uzman ve profesyonel milli sporcu ve antrenörlerden oluşan keyifli bir spor kulübü.

Adres: Mithat Paşa Mah. Pirinççi Köy Yolu 1. Sok. No: 16 Eyüpsultan/Göktürk

İletişim: 0541 237 98 85

@ritmika_cimnastik

 

 

 

 

PETNA AKADEMİ

Petna Akademi 2021-2022 kış dönemi kayıtları başladı. Petna, 2021-2022 sezonunda 4 branşıyla çalışmalarına devam ediyor.

Basketbol branşı için 6-16 yaş arası kız ve erkek sporcu adayları, voleybol branşı için 6-14 yaş arası kız sporcu adayları, jimnastik branşı için 3-7 yaş arası kız ve erkek sporcu adayları ve futbol branşı için, 6-12 yaş arası erkek sporcu adayları için kayıtları devam etmekte.

Adres: Göktürk Merkez, Mahallesi, İstanbul Cd. No: 46, 34077 Eyüpsultan/İstanbul

İletişim: 0544 924 20 18

@petnakademi

 

 

 

GÖKTÜRK CİMNASTİK

Göktürk Jimnastik, Nejat Sabuncu İlkokulu’ndaki salonunuzda haftanın 3 günü pazartesi 10:00-11:00-12:00-13:00-17:00-18:15 Çarşamba12:00-13:00-18:15 cumartesi 10:00-11:00 saatlerinde 3-9 yaş arası çocuklara temel jimnastik eğitimi ile sosyal ve motor becerilerini geliştirmek, geliştirirken eğlendirmek hedefli ders planlarıyla hizmet vermekte.

Bilgi almak için 0530 255 52 66 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

@gokturkcimnastikk

 

 

 

HOUSE JUNIOR CLINIC
Çocukluk çağında yapılan doğru hareket obezite ve hastalıklardan koruyarak sağlıklı bir yaşamın kapısını aralıyor. House Jr Clinic’te okul öncesi 4-6 yaş çocuklara küçük özel gruplar ile temel hareket eğitimleri veriliyor. Çocuklara uygun egzersiz planlamasıyla temel hareket becerilerini geliştirmeyi amaçlayan House Junior Clinic, bu sırada yapılan yetenek seçimi taramalarıyla çocukların uygun branşlara yönlendirilmesini de sağlıyor.
Adres: Göktürk Merkez Mah. Başdere Sokak No: 3/1 Eyüpsultan/İstanbul
İletişim: 0536 485 99 12 – 0212 322 03 48
@housefitclinic

 

KEMER COUNTRY CLUB BASKETBOL AKADEMİSİ
Yeni başlayanlar basketbolun temel becerilerini öğrenmek isteyenler ve performans akademisinde ileri seviye eğitim almak isteyenler… Kemer Country Club Basketbol Akademileri tam basketbolsever çocuklara göre!
Bilgi ve kayıt için: 0212 239 86 14
@kemercountryclub
İSTANBUL BASKET KEMERBURGAZ

Alanında pek çok başarıya imza atan kurum; Serevita Hirvatistan’a Emir Deldağ (2007) İspanya Valensiya’ya Efe Postel (2006), ABD UCLA Üniversitesi’ne Adem Bona (2003) ve ayrıca Türkiye Basketbol Süper Ligleri altyapılarına çok sayıda sporcu kazandırmış durumda.

Ayrıca 2020/2021 yılında TBF liginde Anadolu Efes Spor Kulübü ile birlikte A takımı kuran İstanbul Basket, 2021/2022 sezonunda da projesini geliştirerek Darüşşafaka Spor Kulübü ile güçlerini birleştirmiş.

5/15 yaş herkese basketbolun temellerini anlattıkları ve sporcuların basketbolun doğrularını öğrendikleri hafta sonu akademisinde her yaş grubunda altyapı basketbol takımları TBF liglerinde mücadele ediyor. İstanbul Basket’in kız basketbol takımları da mevcut.

İletişim: 0532 391 94 56

@istanbulbasket

 

 

KEMERBURGAZ GÖKTÜRK FENERBAHÇE SPOR OKULU

Göktürk Atletik Spor Kulübü ve Kemerburgaz Göktürk Fenerbahçe Spor Okulu, FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’nün lisanslı basketbol ve voleybol okulu. Antrenman programları ve metotları FENERBAHÇE SK’nün belirlemiş olduğu sistem ve kendi antrenörlerinin bilgi, birikimleri ile birleştirerek değerli sporculara basketbol ve voleybol eğitimi vermeyi amaçlıyor.

19.08.2017 tarihinden itibaren Kemerburgaz Göktürk FENERBAHÇE BASKETBOL OKULU olarak Kemerburgaz Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu SPOR SALONU’NDA  5 – 17 yaş arası tüm kız ve erkek çocuklar için hizmete başlayan Kemerburgaz Göktürk Fenerbahçe Spor Okulu, gençleri bağımsız, kendilerine güvenen bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. Çocuklara, bireysel olarak ulaşabileceklerinden daha büyük hedefler için takım çalışmasının gereğini ve önemini anlatan Kemerburgaz Fenerbahçe, öğrencilerini bu tip çalışmaya açık bireyler haline getirmek, onlara paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın önemini ve gücünü öğretmek hedefiyle ilerliyor.

Çocuk ve gençlere basketbol ve voleybolun temel tekniklerini ve inceliklerini öğreterek spor yapabilecekleri, enerjilerini doğru yere yönlendirerek zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam sunan kulüp, bu planlama dahilinde sporcularına spor sevgisini hissettirmeyi, sporcu ruhunu ve prensiplerini bilen ve spor ahlakı olan bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Adres:  Mithatpaşa Mahallesi Kazım Karabekir Cad. No.: 24 Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu, 34075 Eyüpsultan

İletişim: 0850 304 19 07

@fenerbahcekemerburgazsporokulu

 

 

 

 

 

 

BJK SPOR OKULLARI

Göktürk’te 6. yılına giren Beşiktaş Spor Okulları Göktürk Futbol Okulu, 04-14 yaş öğrenci gruplarıyla Göktürk’ün yanı sıra İstanbul’un çeşitli semtlerinden futbolcu adaylarının gözdesi durumunda.

Adres: Göktürk İstanbul Cd. Göktürk Spor Tesisleri İstanbul

İletişim: 0532 415 70 19

@bjkgokturk

KEMER FUTBOL KLUBÜ

2012 yılından beri bölgemizde faaliyet gösteren Kemer Futbol Kulübü, kız ve erkek sporcuları ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. 5-16 yaş arası tüm kız ve erkek çocuklarına hizmet etmekte olan kulüp, erkek çocukların yanında, ilçemizin tek kadın futbol takımı olarak kadın futbolunda Minik -Yıldız – Genç ve büyükler kategorisinde TFF 2. ligde mücadele etmekte. Çocukların spor yaparken eğitimlerini de aksatmamaları adına, haftanın 7 günü farklı saat ve günlerde program yaparak spor ve eğitimin aynı anda devam edebilmesi hedefleniyor. Kulüp, ikinci bir antrenman sahası olarak Göktürk halk pazarı yanındaki Göktürk halı saha tesislerinde de hizmet vermeye başladı. Alanında uzman antrenörlerle haftanın yedi günü 12 ay kesintisiz “HEDEF MUTLU ÇOCUKLAR “ diyerek futbol eğitimlerine devam etmekte.

Futbol Okulu Programı: Salı -Perşembe 18:30 /19:30

Cumartesi -Pazar 10:00 /11:00 Göktürk spor Tesisleri

Cumartesi – Pazar 15:00 /19:00 Göktürk Halı Saha Tesisleri Cumhuriyet cad. Halk pazarı karşısında antrenmanlar ve kayıtlar devam etmektedir.

05302555266 -05327980149

@kemer.fk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KEMER COUNTRY CLUB YÜZME AKADEMİSİ

Profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzme tekniğini geliştirmek isteyen 5-13 yaş arası çocuklar Kemer Country Club Kış Yüzme Akademisi’nde buluşuyor. Kapalı havuzumuzda spor ve eğlence dolu bir kış çocukları bekliyor.

Kayıt ve detaylı bilgi için: 0212 239 76 96

@kemercountryclub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÖKBURGAZ YÜZME KULÜBÜ

Gökburgaz Yüzme Kulübü, Doğa Koleji’nde 5/15 yaş hafta içi ve hafta sonu akademisine kayıtlar devam ediyor.

Adres: Mithatpaşa, Doğa Bilim Okulları Mithatpaşa Mahallesi, 34075 Eyüp/İstanbul
İletişim:0532 445 56 64
@gokburgazyuzme

 

 

 

 

MX MARKET GÖKTÜRK

10 yaş ve üstü gençlere Atv safari turları düzenleyen MX, 10 yaş altı çocukları ebeveynleriyle birlikte turlarına dahil edebiliyor.

Adres: Selanik Bulvarı İstanbul Caddesi, No:148 Kemerburgaz/İstabul

İletişim: 0(212)289 56 43 / 0(532)797 32 14

@mxmarketgokturk

KEMER COUNTRY CLUB TENİS AKADEMİSİ
Kemer Country Club Tenis Akademileri için kayıtlar başladı. Tenis öğrenmek, kortlardaki performansını artırmak ve okul sonrası vaktini sporla geçirmek isteyen çocukları Kemer Country Tenis Akademisine bekliyoruz.
Bilgi ve kayıt için: 0212 239 86 14
@kemercountryclub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWER TENNIS ACADEMY

2020 yılında antrenörler Serbay Tuğluay ve Metin Demir tarafından kurulan Power Tennis Academy; Kemerburgaz Kent Ormanı içinde çalışmalarına devam ediyor. Çok sayıda çocuk ve genç; isteğe göre değişen paketlerle grup ve özel derslere katılım sağlayıp, tenis öğrenebiliyor ve erken yaşta spor bilinci kazanıyorlar.

Power Tennis Academy aynı zamanda yetenekli oyuncuların lisanslı sporcu olabilecekleri bir alt yapıya sahip, bu yönde de özel programlar da hazırlamakta.

Adres: Kent Ormanı Göktürk Merkez, Pirinççi Köyü Kemerburgaz Yolu, 34077 Eyüpsultan/İstanbul
İletişim: 0 (532) 063 91 39
@powertenisacademy
ICE RINK KEMERBURGAZ

Kemerburgaz Kent Ormanı içerisinde 450 metrekare buz pisti bulunan Ice Rink, yemyeşil doğa içinde keyifli zaman geçirebileceğiniz bir ortam. 3.5 yaştan itibaren eğitmen kadrosu eşliğinde hem çocuklara hem yetişkinlere özel ders veren kurumun pistinden bireysel olarak da faydalanılabiliyor.

12 Kasımdan itibaren hizmete açılan Ice Rink, Nisan ortasına kadar hizmet veriyor. Her ayak numarasına göre patenlerin bulunduğu kursta,  çocuklar için kask ve dizlikler de mevcut. Serbest giriş yapıldığında pistte kalış süresi 30 dakika ile sınırlı tutuluyor. Özel ders aldığınızda ise 30 dakika bire bir ders ve 15 dakika eğitmen gözetiminde serbest kayış hakkı verilmekte.

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi Pirinççi Köyü Yolu No:2 Kemerburgaz Kent Ormanı ,  Eyüpsultan / İSTANBUL

İletişim: 0530 641 51 47

@icerinkacademy

 

 

 

 

 

 

ATELIER PASTA SANAT EVİ

Her yaş grubuna yönelik gerçekleşen atölyeler, kaliteli vakit geçirmek isteyen annelerin keyifle oturabilecekleri bir mekan.

Mutfak Atölyesi (2-65+)

Bireylerin hazır gıdalardan uzak, kendi yetenekleri ile ürettikleri sağlıklı gıdaları ince motor becerisi geliştiren bütüncül bakabilme konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen mekanda pastalar, temalı kurabiyeler, özel şekilli çikolatalar, meyve şöleninden waffle, ince hamurdan pizzalar yapabilirsiniz.

Oyun Grubu Atölyesi (0-6 yaş)

Oyun grupları çocukların beyin gelişimini desteklerken dil yeterliliğini kazandırma konusunda da gelişme yaşanmasına olanak tanıyor. Resim çizmek, oyuncakları canlandırmak, sessiz oyun gibi birçok etkinlik bu alanda bulunuyor.

Müzik Atölyesi (4 – 12 yaş)

Çocuğun ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmelerini amaç edinerek duyulan müziğin ve ritmin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanmasını hedeflyor. Şarkılar, danslar, enstrümanlar ve harekete dayalı oyunlar ile destekleniyor.

El Sanatları Atölyesi (2 – 65+ yaş)

Kişinin estetik bir bakış açısı ile el becerilerini 2-3 boyutlu çalışmalara taşırken özgün düşünme, üretme ve sanatsal duyarlılıklarını arttırmayı hedefliyor. Takı tasarımı, amigurumi, Punch kağıttan çiçek-rölyef, kapı çelenkleri, seramik yapımı ve ahşap boyamaya kadar farklı seçenekler mevcut..

Okul Laboratuvarı Atölyesi (7-18yaş)

Kişinin oyun bazlı bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik yöntemini kullanarak zararsız maddelerle interaktif ve eğlenceli deneyler yapmasına imkan tanıyor.

Adres: Göktürk Mah. Camii Sokak No:19/A Eyüp/İstanbul

İletişim: 0543 455 41 82

@ateliergokturk

BİZİM BOYAHANE
Eğlence, renklere karışma, yaratıcılık ve sanatın birleştiği, özel tasarlanmış sanat atölyesinde; resim, taş boyama, tual çalışmaları, ebru sanatı, ahşap boyama, kavanoz tasarımı, seramik boyama, kil sanatı gibi farklı sanat biçimleri ile çocuklarımıza, hayal güçlerini, el becerilerini ve görsel hafızalarını güçlendirmelerine ve farklı malzemeleri tanıma, kullanma ve yaratıcılıklarını ortaya koyarak ürün oluşturmalarına yardımcı olunmakta.

Atölyedeki diğer faaliyet alanları;

Doğum günleri ve diğer özel günlerde sanat etkinlikleri, Yetişkinlere özel workshoplar (Ahşap Boyama, tablo yapımı ve bez bebek), Eski mobilyaları yenileme, Dekoratif eşya boyama, Dekoratif duvar boyama (Duvar resimleri ve eskitme çalışmaları)

Adres: Göktürk Mahallesi Çamlık Caddesi Meşe Sokak No:12 Eyüp/İstanbul

İletişim: 0532 550 65 68 – 0532 512 34 94

@bizimboyahane

 

 

 

 

AYSUN MERT SANAT ATÖLYESİ

Atölyede düzenlenen resim kurslarında 6-15 yaş grubu çocuklar, bireysel ve grup çalışmaları yaparak konsantrasyonlarını , gözlem ve yeteneklerini geliştiriyor, hayal güçlerini resme yansıtma özgürlüğü kazanıyorlar. Güzel sanatlara hazırlık kurslarında geleceğin genç sanatseverleri ve sanatçısı olma yolunda bir temel oluşturulmakta.

Dersler 5 kişilik grup dersleri ya da isteğe bağlı özel olarak yapılmakta.

Adres: Göktürk Merkez mah. Karlı sok no:11/B

İletişim: 0532-682-37-64

asunmert08@gmail.com

 

 

 

 

 

L’ATELIER DE MAISON

Göktürk Belediye Caddesi Taşçı Sokak No:7’de yer alan atölye, 5 yıldır faaliyetine devam etmekte. Atölyede halen çocuklar için ahşap üzerine mozaik uygulama, boyama teknikleri eğitimi ile dekoratif polyester ve ahşap obje boyama, pirinç dekupaj teknikleri ile dekoratif tablo eğitimleri veriliyor.

Çocuklar için eğitimler 7 yaş üstü olarak verilmekte. Çalışmalar pandemi koşullarına bağlı olarak bire bir verilmekte. Çalışmalarda sağlığa zararlı madde içermeyen su bazlı boyalar kullanılmakta. Workshop’a gelen çocuklar, kendilerinin seçeceği objeyi 1,5 saatlik süre içinde çalışmaktalar.

Ayrıca eğitimler “anne çocuk birlikte yarat “ konsepti ile de sürdürülmekte.

Adres: Göktürk Belediye cad. Taşçı sokak no:7

İletişim: 0532 244 38 56

@latelier_demaison

 

 

 

 

GİZ SERAMİK

Her Perşembe çocuk seramik workshop’larının düzenlendiği atölyede, çocuk ve yetişkin workshop’larının yanı sıra aylık üyelik olarak da hizmet verilmekte.

Atölyede kalabalığı önlemek adına, rezervasyon zorunlu tutuluyor.

Çocukların, seramik şekillendirebileceği, seramik boyama yapabileceği çeşitli etkinlikler için iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Göktürk Merkez, Belediye Caddesi, Işıldar Sk. no:3, 34077 Eyüpsultan/İstanbul

İletişim:  0541 569 32 54

@gizseramik

 

 

 

 

MELTEM IN STUDIO

Meltem In Studio’da 5 yaş ve üzeri yaş grupları için ayrı ayrı tasarlanmış mozaik dersleri verilmekte.

Meltem Temel

0532 286 18 09

 

 

 

 

KUKA ART STUDIO

Çocuklar için Aylık  Resim Atölyesi

Her Çarşamba ve Cumartesi çalışılan aylık resim atölyelerinde, 4-14 yaş aralığında çocuklara resim eğitimi verilmekte. Atölye 4 hafta sürüyor. Aylık atölyeler maksimum 8 kişilik gruplar halinde yapılıyor. Temel resim bilgileriyle başlayarak çocukların yaratıcı yönünü geliştirme, sanat bilinci kazandırma hedefleniyor. Tüm materyalleri atölye temin etmekte.

Çocuklar için Aylık Tasarım Atölyesi

Her Cuma saat 16.15-18.00 saatleri arasında 4-14 yaş grubu öğrencilerle yapılan tasarım atölyesinde, çocukların el becerilerini, tasarım güçlerini geliştirecekleri, malzemeleri ve dokuları tanıyacakları bir atölye sunuluyor. Tasarım atölyesinde aylık olarak program değişmekte.

Çocuklar için Seramik Atölyesi

Çocuk seramik atölyesinde, öğrenciler çamur şekillendirme, zımparalama ve sırlamayı öğreniyor. Tamamen çocukların yaratıcılığını kullanacağı seramik dünyasını öğreneceği bir atölye…

Çocuklar için Ritim Atölyesi

4 hafta süren ritim atölyesinde, her hafta farklı enstrüman çalınıyor. Tumba, Bango, Maracas, Def Block vb. öğreniliyor. Son hafta ise karma enstrümanlarla gösteri yapılıyor.

Enstrümanları tanıma, temel vuruşlar, ritmik artikülasyon, ritim tekrarı ve doğaçlama çalışmasının yanı sıra, çalışılan enstrümanlarla bir şarkıya eşlik ediliyor. Her Cumartesi 16.00-17.00 saatleri arasında çocukları keyifli bir atölye bekliyor. Ritim atölyesi, 6 kişilik gruplar halinde 1 saatlik dersler halinde yapılıyor.

Ebeveyn – Çocuk Workshop’ları

-Takı Tasarımı Workshop

-Yılbaşı Ağacı Süsü Yapımı Workshop

-Yılbaşı Kapı Süsü Yapımı Workshop

-T-shirt Boyama Workshop

-Tuval Boyama Workshop

Workshop’lar yaklaşık olarak 2 saat sürüyor, katılımcıların yeni deneyimler kazanma  ve  keyifli vakit geçirmesi amaçlanıyor. Tüm materyalleri atölye kendisi temin etmekte.

Adres: Mimar Sinan mah. Bahçeköy cad. No:50/E Kemerburgaz/Eyüp (Ceviz Pastanesi Yanı)

İletişim: 0553 610 66 84

0532 057 70 30
kukaartstudio@gmail.com
@kukaartstudio

 

 

ÇİFTLİKTEKİ ATÖLYE

Kemerburgaz’da özel bir mülkün içinde yer alan Çiftlikteki Atölye’de Perşembe ve Cuma günleri çocuk grupları için aylık seramik kursları düzenlenmekte.

Bunun yanı sıra; Yılbaşı, Şubat Tatili, Anneler Günü gibi özel günlerde günü birlik seramik workshop’ları ve hafta sonları özel gruplar için randevu ile çalışmalar da düzenlenmekte.

Adres: Mithatpaşa mahallesi, Pirinççiköy yolu no18, Kemerburgaz

İletişim: Yasemin Taşkın Ersoy 0532 511 55 57

@ciftliktekiatolye

 

 

 

 

INOMAKER ROBOTİK KODLAMA GÖKTÜRK

21. yüzyıl gereksinimlerinde robotik kodlamanın önemini hiç düşündünüz mü?

Öncelikle robotik kodlama nedir, bu alandan bahsedelim. Robotik; bilgisayar, yazılım, makine birimleri ile uzay bilimlerini içine alan birçok mühendislik disiplininin ortak bir çalışma alanıdır. Kodlama ise bilgisayar programlarının okuyup işleyebileceği yazılı talimatlardır. Kod yazmak hem eleştirel hem de yaratıcı düşünme becerilerini geliştirir ve bireylerin problemlere çözüm üretip iş birliği içinde çalışmasını sağlar. Robotik ise STEM alanıyla (bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) kodlama becerilerini harmanlar.

Dünyanın en büyük firmalarının kurucuları herkesin küçük yaşlardan itibaren programlama öğrenmesi gerektiğini savunuyorlar. Çünkü kod yazma çiftçilikten  hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kendine yer edinmiş durumda.

İnomaker; her katılımcıya algoritmik düşünme ve temel kodlama prensipleri ile tasarım odaklı proje geliştirmeyi kazandırmakta ve çocuklarımızı 21. yüzyıl yetkinliklerine sahip bireyler olarak geleceğin dünyasına hazırlamayı amaçlamakta. Devam etmekte olan gruplar ve yeni kayıtlarla Göktürk’te 5 yaş ve üstü öğrencilere robotik, kodlama, 3 boyutlu yazıcı teknolojileri, yazılım, hacker olma, mobil programlama,oyun programlama, stem ve maker alanlarında alanında uzman eğitmen kadrosuyla butik eğitim vermekteler.

Inomaker’a sosyal medya adreslerinden ve 0554 322 40 82‘den ulaşabilirsiniz.

www.inomaker.com

@inomaker

 

 

 

 

MINDIO ACADEMY 

Oynayarak Öğren , Eğiterek Üret

Mindio, çocukların ve gençlerin yaratıcılığını ve keşfetme isteğini geliştirirken, çocuklarına farklı düşünmelerini sağlayacak, sorgulatacak deneyimler yaşatmak isteyen ebeveynlere yardımcı olmak için kuruldu.

MINDIO ACADEMY hem çocukların kendi yaşıtlarıyla bu eğitici ve eğlenceli “keşif deneyimini” yaşamaları için atölyeler, hem de MINDIO BOX ile çocukların ebeveynleri ile kaliteli zaman geçirmek, deneyimlemek, inşa etmek, keşfetmek ve yaratmak için harcadıkları zamanı eğlenceli, kolay ve keyifli hale getirmek istiyor.

6-13 yaş çocuklar, okullar, atölyeler ve kurumlara STEAM eğitim setleri de üreten Mindio Academy, 6-13 yaş çocuklar için robotik, kodlama ve STEM atölyeleri yapıyor.

Mindio Labs ise; özgün projelerini gerçekleştirmek isteyen çocuk/yetişkinlerle mentörler eşliğinde üretim yapıyor.

Mindio Box’lar, çocuklara zenginleştirici deneyimler kazandırmak isteyen ebeveynler, okullar, atölyeler ve kurumlar için hazırlanmış STEAM eğitim setleri. Bilim deneyleri, mekanik, hareket ve kuvvet, sanat teknikleri, manyetizma, el becerisi ve kaslarını geliştiren kazanımlar ve çok daha fazlasını kapsayan zeka geliştirici ve öğretici projeler içeriyor. Bu setlerle çocukların mühendislik becerilerini geliştirerek yaratıcı ürünlerini oluşturmalarına olanak sağlamak ve yeni nesili üretime yönlendirmek hedefleniyor.

Çocuklara “üretici ruhlarını” kendi mühendisliklerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için bilime ısındıran, sevdiren, zor ve soğuk algısını yıkan eğlenceli setler hazırlayan kurum; günlük hayatta karşılaştıkları cihazlar, makineler ve aletlerin çalışma mekanizmaları ve prensiplerini anlayabilecekleri, değiştirip geliştirebilecekleri ve yeniden tasarlayabilecekleri modeller inşa etmiş. Bunlar şu şekilde;

1- Astronot Robot

2- Böcek Robot

3- Çarklı Araba

4- Frizbi Otomatı

5- Atlı Karınca

6- Deprem Alarmı

7- Vinç

8- Mekanik Kıskaç

9- Manyetik Sihirbaz

Mindio, günümüzde çocukların ve gençlerin sadece “ tüketme” eğiliminde olmalarındansa yaratıcılıkları konusunda özgüven kazanıp büyük düşünüp kendi hayallerini yaratmalarını amaçlıyor. Çünkü yaratıcılıkları gelişen çocuklar standartlarla yetinmez kendi eşsiz “doğru” yollarını da inşa ederler. Çocukların eğitimine farklı bir ışık tutarak onları sıkmadan bilime ve geleceğin teknolojilerini inşa etmeye ve “üretmeye” yönlendiriyorlar.

Adres: Göktürk Merkez Mah. Telekom Sk. Sinasos Alışveriş Merkezi No:2 İç D Kapı No:4 Eyüpsultan Göktürk

İletişim: 0544 361 10 10

@mindioacademy

 

 

 

 

 

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ

Eyüpsultan Belediyesi ESMEK M.E.B. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün programlarından olan sertifikalı ve özel olarak hazırlanan katılım belgeli yetişkin eğitimleri düzenlemekte.

Göktürk ESMEK Kişisel Gelişim, Yabancı Diller, El Sanatları, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Müzik ve Gösteri Sanatları alanlarında bulunan branşlarda hafta içi eğitimler veriyor.

ESMEK eğitimlerine katılabilmek için esmek.eyupsultan.bel.tr internet adresinden kursiyer kayıtlarınızı online yapabilirsiniz.

22 Kasım’dan itibaren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kodlama, robotik, yazılım, 3 boyutlu tasarım ve drone kodlama eğitimleri başlıyor. Ayrıca Göktürk Dil Evi’nde hafta sonu ilkokul ve ortaokul düzeyi öğrencileri İngilizce dil eğitimi de görüyor.

444 30 00

@eyupbelediyesi

 

 

 

Hazırlayan: Bartu Acar

@intowngokturk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Ucuz ve Kaliteli Sağlık Hizmeti başlıklı makalemizde MEHTAP ASLANOĞLU, sigorta ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.