MODA

Adidas Originals Superstar’ın Mirasını ‘Değişim Takım İşidir’ Kampanyasıyla Kutluyor

Yazar  | 

Adidas Originals, 50 yıl önce sahaya çıkıp oyunu değiştiren Superstar’ın ilhamıyla özel bir kampanyanın ilk adımlarını atıyor. Grammy Ödülleri’nde gösterilen; Ninja, Kerwin Frost, Blackpink, Pharrell Williams gibi adidas’ın kreatif ailesinin rol aldığı ‘Değişim Takım İşidir’ kampanya filminin yönetmen koltuğunda Jonah Hill oturuyor.

Adidas’ın cesur ve var olduğu günden bu yana fark edilen ikonik Superstar ayakkabısı ayakta durmaktan korkmayanları temsil etmeye 50 yıldır devam ediyor. 2020’de 50. yılını kutlayan Superstar, dünyanın her yerinde kültürün ön saflarında yer alan kreatiflerin ve sanatçıların tercih ettiği bir silüet oldu. 50 yıl önce sahadaki oyunu değiştirmesinin ardından, o spor ayakkabısı bugün ezber bozanlar için yeniden yorumlanıyor.

Superstar‘ın eşsiz kültür temsilcisi mirasına sadık kalan adidas Originals, 2020 boyunca ekip çalışmasının gücünü, dünyadaki yerel topluluklarda olumlu değişim yaratmak ve bu değişimlere ilham vermek için bir dizi girişimde kullanmaya hazırlanıyor.

50 yıllık bir kültür birikimiyle Superstar, sınırları zorlayanları ve limitleri aşanları kutlayarak adidas Originals’ın ‘Değişim Takım İşidir’ kampanyasına ilham oluyor. Müzik, moda, spor ve sanat dünyalarından ezber bozanları bir araya getiren adidas Originals, değişimin tek başına gerçekleşmediğini gösteriyor. Değişim Takım Sporudur, Jonah Hill’in yönettiği ve oynadığı, adidas’ın yaratıcı ünlülerinin de yer aldığı bir filmle başlıyor. Filmde kamera, farklı sanat ve nesillerden isimlerin değişim üzerinde çalışmak için bir araya geldiği bir mekanda ilerleyen Jenn Soto’yu takip ediyor. Yolda hepsi siyah eşofmanlı ve Superstar giymiş birçok farklı yaratıcıyla buluşan Soto’nun yolculuğu, anlamlı bir değişim yaratmanın ekip çalışmasıyla mümkün olduğunu izleyiciye aktarıyor.

Yönetmen Hill, yaratıcı ifadeye ışık tutma arzusu hakkında konuşarak; “Geçmiş nesiller olmasa bilgi olmaz. Yeni nesil olmadan da bir değişim ya da ilerleme… Bu iki nesil bir araya geldiğinde bunun büyük sanat ve büyük yaratıcılık için atom yükü yarattığını hissediyorum.”

Ninja, Kerwin Frost, Blackpink, Pharrell Williams, Yara Shahidi, Anitta, Jenn Soto, Mariah Duran, Mark Gonzales, Blondey, Tyshawn Jones, Liz Cambage, Pogba, Nigo, Jackson Wang, Chris Severn, Mette Towley, Tracy McGrady, Anna Isoniemi ve Jonah Hill’in yer aldığı film, bir yadsınamaz mesaja hayat veriyor: Değişim Takım İşidir. İlk olarak Grammy Ödülleri’nde gösterilen film, adidas Originals sosyal medya hesaplarında izlenebiliyor.

  • adidas originals superstar- FV2806-749TL
  • adidas originals superstar FV3018-829TL
  • adidas originals superstar FV3017-829TL

Bir önceki yazımız olan Filli Boya’dan Mutluluk Veren 2020 Renk Trendleri başlıklı makalemizde boya, göktürk ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.