Health & Fitness

House Fit Clinic 1 Eylül’de Göktürk’te Açılıyor!

Yazar  | 

House Fit Clinic

 

HAKKIMIZDA

“Her metabolizma parmak izi kadar değişkendir.”

Doç. Dr. Türker Bıyıklı

House Fit Clinic, ülkemizin en önemli akademisyen ve uygulayıcılarıyla birlikte Türkiye’de ilk kez yapılacak olan konsepti hizmete sunuyor. Sağlıklı yaşam, sportif performans, önleyici, düzeltici egzersiz ve klinik egzersizi birleştiren çatısıyla çocuklar, gençler ve yetişkinlerin sağlıklı bir şekilde hareket etmesine olanak tanıyor. Bünyemizde verilecek hizmetler alanında uzman eğitmenlerle birlikte Göktürk sakinlerine kaliteli hareketi deneyimlemeyi amaçlıyor.

Neler yapıyoruz?

House Fit Clinic’e gelen misafirler öncelikle bilimsel temellere dayanan detaylı olarak fiziksel ve fizyolojik bazı ölçüm ve değerlendirmelere tabi olurlar. Bu değerlendirmeler kişiye özel egzersiz dizaynının olmazsa olmaz bir bileşenidir ve gerçek egzersiz ihtiyacını ve akut değişkenlerin en doğru şekilde belirlenmesini sağlarlar.

Her metabolizmanın eşsiz olduğu yaklaşımı, her bireyin programının fiziksel ve fizyolojik durumuna göre egzersiz planlamasının yapılması ve uygulanması ayrıca belirli periyotlarda tekrar edilmesini gerektirir.

 

Egzersiz ilaçtır!

House Fit Clinic içerisinde sadece sağlıklı bireyler değil, belirli kronik hastalıkları veya eklem rahatsızlıkları olan bireyler için de klinik egzersiz, hastalıkları önlemek veya mevcut hastalıklarını tetiklemeyecek egzersiz uygulamalarıyla sağlığını korumayı ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Her metabolizma parmak izi kadar değişken ise her sporcu da eşsiz bir performans planlamasına sahip olmalıdır!

Profesyonel veya amatör sporcular için yapılan spor branşı fark etmeksizin House Fit Clinic’de sporun fiziksel ve fizyolojik ihtiyaçları belirlenir. Sporcunun mevcut performansı motorik, biokimyasal ve genetik açıdan ölçülerek uluslararası norm değerlendirmeleriyle kendi yaş grubundaki ve branşındaki sporcularla karşılaştırılarak şuan ki mevcut durumu belirlenir. Bireysel atletik performans antrenörü ile birlikte antrenman planlaması yapılır ve atletik performansı en üst seviyede geliştirmeye yönelik antrenmanlar uygulanır.

 

Tesis hakkında

■Yaklaşık 500 metrekare üzerine kurulu vip kişiye özel hizmet verecek olan tesisimizde;

■200 metrekare alanda sınıfının en iyi egzersiz ekipmanı olan Technogym marka ekipmanlar kullanılmıştır. Bu alanda kardiyo ekipmanları, izotonik kuvvet makinaları ve serbest ağırlıklar ile eğitmenlerimizin kontrolünde egzersiz yapabileceksiniz.

■Cadillac ve reformer bulunan pilates stüdyomuz,

■Fitness ölçüm ve değerlendirme Laboratuvarımız,

■Corrective Exercise – Düzeltici Egzersiz stüdyosu,

■4-6 Yaş çocuklara özel dizayn edilmiş House Junior Clinic,

■Kadın, erkek ayrı olarak duş ve soyunma odaları,

■Dinlenme ve sosyalleşebileceğiniz alanlara kadar tüm ihtiyaçları karşılamak amacıyla dizayn edilmiştir.

 

EKİBİMİZ

 

Kurucularımız;

Doç. Dr. Türker Bıyıklı

Milli Futbolcu ve milli kayakçı olarak başlayan sporculuk yaşamı bir sakatlanma nedeniyle kesintiye uğrayınca antrenman bilimi ve fizyoloji konularında kıvılcımlanan tutkusunu takip etti. Bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmaya yöneldi. Türkiye’nin önde gelen sağlık kulüplerinde etkin görevler aldıktan sonra Mars Athletic Club’ta üst düzey yönetici olarak kurumsal deneyim kazandı. Ardından, İngiltere’deki UKSCA’de “Performans Uzmanı” eğitimini tamamlayarak Arsenal, Leeds United ve Edinburg’ta fiziksel performans geliştirme ekiplerinde yer aldı. 2011 yılında İstanbul’a döndükten sonra; profesyonel takım kondisyon kampları ile birlikte performans uzmanlığını Türkiye’de tanıtmak amacıyla çalışmaya başladı. İlk olarak “Kuvvet Kondisyon Koçluğu” eğitimlerini UKSCA onayıyla SKPD kapsamında verdi.

 

Dr. Türker Bıyıklı, fitness sektörü içerisinde eğitim ihtiyacına yönelik hizmet verme amacıyla Athletic House Academy’yi kurmuş, ve Akademik Direktörlüğünü üstelenmiştir. Dünyanın ilk Türk NASM Master Trainer ve ISSA Master of Fitness Science’ın da aralarında olduğu, birçok mesleki ünvan sabidir.  Çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak bulundu, federasyon eğitim kurulunda yer aldı.   2019 yılında ilki gerçekleştirilen ICAPHS Uluslararası kongresinin Başkanlığını yapmaktadır. Halen Nişantaşı Üniversitesi BESYO Egzersiz ve Spor Bilimi Bölüm Başkanıdır ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde “Egzersiz bilimi temelleri” dersleri vermektedir.

 

Halim Öz


Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezuniyeti sonrası eğitimi İstanbul Gelişim Üniversitesi Hareket ve Antrenman Bilimleri Yüksek Lisansını tamamladı. Bu süreçte akademik alanda eğitimim devam ederken önce Türkiye’nin fitness ve sportif performans alanında en iyi eğitim sağlayıcısı Athletic House Academy eğitimlerini tamamladı. Daha sonra Dünyanın en iyi eğitim kurumlarından olan National Academy of Sports Medicine’dan Certified Personal Trainer, Corrective Exercise Specialist, Performance Enhanchment Spacialis eğitimlerini tamamlayarak Master Trainer sürecine dahil oldu. Amerika’da Master Trainer eğitimini tamamlayarak sınavını başarıyla geçti ve dünyadaki 2. Türk NASM MASTER TRAINER ünvanını aldı.

Türkiye’de futbol, basketbol ve tenis gibi branşlardaki profesyonel sporculara sportif performans danışmanlığı yapmaktadır. Avrupa’nın en büyük spor tesisi olan Soul Entertainment Group’ta Fitness Manager olarak görev aldı. Halen Athletic House Academy’de Eğitim Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

 

Cenk Kaplan

İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünde eğitim hayatı devam ederken başladığı fitness eğitmenliği görevine o dönemin en büyük zincir fitness tesislerinden olan Jatomi Fitness çatısı altında profesyonel hayata başladı 19 yaşında 9 tesis 140’a yakın eğitmen arasında tesisler arası yapılan personal training yarışmasını kazan ilk kişi olarak CEO tarafından ödüllendirildi. Akademik eğitimi devam ederken dışarıdan Athletic House Academy ve National Academy of Sports Medicine’dan fitness ve sportif performans uzmanlığı eğitimlerini tamamlayıp, Seam Academy ve Door Line Pilates’ten pilates metodu üzerine eğitimler aldı. Türkiye’de futbol, basketbol ve tenis gibi branşlarda milli sporcular ile çalışıp aynı zamanda sanat dünyasında önde gelen bir çok ünlü isme personal training hizmeti verdi. Avrupa’nın en büyük spor tesisi “Soul Entertainment Group” Fitness bölümünde personal training’ den sorumlu yöneticilik yaptı. Kariyerine şuan Athletic House Academy’de eğitim satış direktörü olarak devam etmektedir.

 

Hizmetler

 

House Fit Clinic çatısı altında verilecek hizmetler;

 

  • Sağlık ile ilgili fiziksel uygunluk özelliklerinin ölçümleri ve değerlendirilmesi
  • Klinik egzersiz ile kronik hastalıkları (kalp, diyabet, tansiyon, kolesterol gibi) olan bireylere özel egzersiz uygulamaları
  • Personal Training hizmeti (bireysel egzersiz danışmanlığı hizmeti)
  • Pilates egzersiz yöntemi ile bireysel çalışmalar
  • Sportif performans ölçme, değerlendirme ve atletik performans gelişimi antrenmanları
  • Okul öncesi 4-6 yaş çocuklara küçük özel gruplar ile temel hareket eğitim.

 

 

Bünyemizde ister yıllık üyelik yaparak faylanabilir ister özel ders-personal training hizmeti alarak da faydalanabilirsiniz. Merkezimize üye olan misafirlerimiz uluslararası sertifikasyona sahip alanında uzman eğitmenler ile öncelikle Fitness ölçüm ve değerlendirme laboratuvarında; fizyolojik, fiziksel, postür ve hareket değerlendirmelerinden geçerler. Bu değerlendirmeler ve misafirlerimizin hedefleri doğrultusunda kişiye uygun özel programlar hazırlanarak Worfact app ile akıllı telefonlarınıza egzersizler yüklenir. Misafirlerimiz geldiklerinde programlarını eğitmenlerimizin denetiminde doğru açılarda güvenli bir şekilde uygulama fırsatı bulurlar. Bu sayede sağlık ve fitness seviyesi yükselirken hem de istediği fiziksel hedeflerine doğru hızla sonuca ulaşır. Ölçüm, değerlendirmeler ve programlar her ay revize edilir, 2 ay gibi bir sürede yenilenerek egzersizden verimi maksimum seviyeye ulaştırmış oluruz.

 

House Fit Clinic üyelerimizin yurt içi ve dışı seyahatlerinizde programlarının aksamaması ve egzersizden verimin düşmemesi için eğitmenlerimiz online olarak programlarınızı bulunduğunuz ortama göre düzenler. Bu sayede aldığınız hizmette aksama olmazken eğitmenlerimizin motivasyonuyla egzersize olan devamlılığınız giderek artar.

 

Personal training hizmeti alan misafirlerimiz de aynı süreci izlerler yalnız bütün egzersizleri eğitmenleri tarafından birebir olarak uygular, ihtiyacı dahilinde pilates gibi farklı egzersiz metodlarını da programlarına ekler. Personal training hizmeti alan misafirlerimiz yurt içi ve dışı seyahatlerinde online canlı olarak eğitmenlerimizle bulundukları ortamda hiçbir ekipman olmasa bile hizmet almaya devam ederler.

 

Detaylı sunum ve merkezimizi ziyaret için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

House Junior Clinic

Hareket anne karnından başlar!

Çocukluk çağında yapılan doğru hareket obezite ve hastalıklardan koruyarak sağlıklı bir yaşamın kapısını aralıyor. House Jr Clinic’te çocuklarımıza uygun egzersiz planlamasıyla temel hareket becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Bu sırada yapılan yetenek seçimi taramalarıyla çocukların uygun branşlara yönlendirilmesi de sağlanır.

 

6-7 kişilik gruplar halinde gelen çocuklar eğitmen eşliğinde temel hareket beceri ve koordinasyon eğitimini fiziksel ve fizyolojik farklılıkları göz önüne alınarak alanında uzman eğitmen ile uygulanır.

 

 

Detaylı sunum ve merkezimize ziyaret için bize ulaşabilirsiniz.

 

iletişim;

Göktürk Merkez Mah. Başdere Sok. No:3/1 Eyüpsultan/İstanbul

05364859912

05312341184

info@housefitclinic.com

 

instagram: https://www.instagram.com/housefitclinic/

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Dr. Demet Elvan - Bağırsaklarınızdaki Bakteriler(Mikrobiyota) ve Önemi başlıklı makalemizde demet elvan hakkında bilgiler verilmektedir.