GÜNDEM

Virüs ve Bakterilere Karşı Savaşta Buharın Gücünden Faydalanın

Yazar  | 

Alman temizlik devi Kärcher, buharlı temizlik makineleriyle virüs, mikrop ve bakterilerle mücadelede ezber bozuyor. Kärcher buharlı temizlik makineleri, sağlığa zarar veren kimyasal maddelere ihtiyaç duymadan buharın gücüyle hijyen ve derinlemesine temizlik sağlıyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede hijyen en önemli silahların başında geliyor. Çoğu kişi hijyeni sağlamak için farklı temizlik malzemelerinden, kimyasallardan yararlanıyor. Oysa yüksek sıcaklık virüs, mikrop ve bakterilerin yüzde 90’dan fazlasını öldürmek için yeterli oluyor. Araştırmalar, koronavirüsün 56°C üzerindeki sıcaklıklarda inaktif hale geldiğini, yaklaşık 100°C buhar gücüyle koronavirüs ve bakterileri yok etmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Alman temizlik devi Kärcher, buharlı temizlik makineleriyle güçlü buhar gücüyle derinlemesine temizlik ve hijyen sağlıyor.

1 litre su ile 75 metrekarelik alan temizliği

Kärcher buharlı temizlik makineleriyle temizlikte sadece yüksek sıcaklıktaki buhar kullanıldığı için yüzeylerde herhangi bir kalıntı kalmıyor, kimyasallar kullanılmadığı için de alerjenlerin önüne geçiliyor. Son derece pratik olan Kärcher buharlı temizlik makineleri, parke ve laminat döşemeler, fayans, armatür, aspiratör, ocak, lavabo, duş kabin, derz araları, pencere ve hatta ocak, aspiratör gibi temizlenmesi bir hayli zor mutfak gereçleri de dahil son derece geniş bir kullanım alanına sahip. Kärcher buharlı temizlik makinelerinden SC3, 1 litre musluk suyu 30 saniye içerisinde su buharı üretebiliyor ve bu da yaklaşık 75 metrekarelik bir alanın kolayca temizliği anlamına geliyor. Su, sıcak buhar şeklinde püskürtüldüğünde çok düşük bir yüzey gerilimine sahip olduğu için en ince damlaların bile kirin altına süzülmesine izin vererek kiri söküp atıyor.

Kärcher’in buharlı temizlik çözümleri ile ilgili detaylı bilgiye https://www.kaercher.com/tr/corona-virues-doenemin… adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karatina günlerinde “duygusal açlıkla” mücadele etmenin 7 yolu başlıklı makalemizde Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, Coronavirus ve duygusal açlık hakkında bilgiler verilmektedir.