GÜNDEM

Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması’nın Finali Canlı Yayınlanacak.

Yazar  | 

İBB’nin müzikle ilgilenen çocukların yaratıcılığını geliştirmek ve beste yapmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlediğİ, Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması’nın finali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinleri çerçevesinde online olarak gerçekleştirilecek.

23 Nisan akşamı saat 18.00’de,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB ve İBB TV sosyal medya hesaplarından canlı yayında, 25 finalist arasından kazananları duyuracak.

Yarışmada, 7-9 yaş, 10-12 yaş ve 13-15 yaş olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor. Keman virtüözü Cihat Aşkın, besteci Turgay Erdener, çellist Ozan Evrim Tunca, kemençe sanatçısı Derya Türkan, piyanist ve orkestra Şefi İbrahim Yazıcı, besteci Çiğdem Erden’den oluşan jüri üyeleri, çok sayıda başvurunun arasından belirlenen 25 finalist içinden eleme yaparak, birincileri seçecek.

Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması Finalistler

7-9 Yaş Kategorisi

Yağmur Çelik, Bartu Selçuk, Zana İbrahim Külen ,Duru İrlan ,Yusuf Çınar Alıcıoğlu, Nesibe Sultan Çiftci, Giray Karagülle

10-12 Yaş Kategorisi

İdil Naz Alıcı, Deniz Ozan Çelik, Kaya Ercan, Kıvanç Arda Şabi, Deniz Akçam, Lara Akatay, Sonat Uğun, Raci Çınar Ceber,Kaya Dadalı, Pelin Ozturk, Emre Salalı

13-15 Yaş Kategorisi

Ufuk Şengüler, Naz Atıcı, Koray Şahin, Alp Torfilli, Ezgi Yağcı, Özüm Asya Yardımcı, Ali Çağan Gündüz

Bir önceki yazımız olan Boyner’den evde kaldığımız dönemde cilt bakımıyla ilgili öneriler başlıklı makalemizde Boyner, Boyner Büyük Mağazacılık Kozmetik Direktörü Dilek Çağlayan Değirmenci ve boyner.com.tr hakkında bilgiler verilmektedir.