Genel

Son Okul,Üniversiteden mezun olmaya hazırlanan gençleri iş hayatında ve yaşamda başarılı olmaları için güçlendiriyor!

Yazar  | 

 

Son Okul, “Hayata İlk Adım” gelişim kampı ile üniversiteden mezun olmaya hazırlanan gençleri iş hayatında ve yaşamda başarılı olmaları için güçlendiriyor.

Eğitmen, Konuşmacı ve Yazar Kılıç Arslantürk tarafından, insanın kendini tanımasına, yaşam amacının peşine düşmesine, sadece kendi potansiyeliyle yarışarak büyümesine, sahip olduklarını paylaşarak ışığını yaymasına destek olmak için kurulmuş yenilikçi bir yaşam okulu olan Son Okul, 27 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek “Hayata İlk Adım” adlı 5 gece 5 günlük yatılı gelişim kampı programı ile üniversitelerinden mezun olmaya hazırlanan gençlerin hem iş hayatında hem de yaşamlarında başarılı olmalarına katkı sağlıyor.

Hayata İlk Adım nedir? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı, üniversite 4. sınıf öğrencilerini kariyerlerinde başarıya ve yaşamlarında mutluluğa eriştirmek amacına odaklanmış, yenilikçi ve özel bir gelişim programıdır.

Hayata İlk Adım programına neden gerek duyuldu? Yapılan araştırmalar, dünyanın her yerinde üniversitelerin öğrencilerini iş hayatına ve yaşama hazırlayamadığını açıkça ortaya koymaktadır. Üniversitelerin müfredatıyla iş yaşamının gerektirdiği beceri ve yetkinlikler arasındaki fark, mezunların kariyerlerinin başında kendilerini başarısız ve mutsuz hissetmelerine; özgüvenlerini, kendilerine olan inançlarını ve geleceğe dair umutlarını yitirmelerine yol açmaktadır. Şirketlerse mezunlar arasından en iyilerini işe almak için harcadıkları onca maddi kaynağı ve zamanı kaybetmektedir. Hayata İlk Adım Gelişim Kampı, bu önemli sorunlara etkin bir çözüm sunmak amacıyla tasarlanmıştır.

Programın içeriği, katılımcıları üç temel kuvvet alanında güçlendirmek amacıyla kurgulanmıştır:

İyi İnsan Olmak

İyi Çalışan / İyi Yönetici Olmak

• İyi Yaşamak

Hayata İlk Adım programının içeriği nasıl kurgulandı? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı, her biri 5 gün 5 gece sürecek 2 ayrı kamp modülüyle katılımcıları üç temel kuvvet alanında, zihin, beden ve ruh olarak geliştirmeyi amaçlar. Teori ve pratiğin dengeli bir şekilde birleştirildiği program; sınıf eğitimleri, kişisel profil analizleri, birey ve grup çalışmaları, temalı akşam yemekleri, iş dünyasından bilgi ve deneyim getirecek değerli konukların ağırlanacağı “Şömine Önü Sohbetleri” ve kamp dönemi sonrasındaki 6 ay boyunca katılımcılarla yürütülecek bire-bir koçluk/mentorluk süreçlerinden oluşmaktadır.

 

Hayata İlk Adım Gelişim Kampı ne zaman ve nerede yapılacak? Hayata İlk Adım Gelişim Kampının 1. Grup – 1. Modül çalışması İstanbul Eyüp’te yerleşik olan, ortamı ve hizmetiyle eşsiz Lazzoni Hotel’in mekan sponsorluğunda yatılı olarak 27 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Gelişim kampının 1. Grup – 2. Modül programı ise 2019 Haziran ayının ikinci yarısında (finallerden hemen sonra, mezuniyetten hemen önce) yapılacaktır. Kesin tarih kısa süre içinde duyurulacaktır.

Hayata İlk Adım Gelişim Kampına kimler başvurabilir? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı programına Temmuz 2019’da mezun olmayı bekleyen tüm üniversite 4. sınıf öğrencileri başvurabilir. Üniversite, bölüm veya yaş sınırlaması yoktur.

Hayata İlk Adım Gelişim Kampında kimler eğitim veriyor olacak? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı, iki ayrı modülde toplam 100 saatin üzerinde öğrenim zamanından oluşmaktadır. Kişilik, bireysel motivasyon ve değer analizlerinden gölge kişiliklerle; kişisel marka ve imaj yönetiminden, Türkçeyi doğru konuşmak, etkin iletişim ve duygusal zekaya; İçsel liderlikten, takım oyuncusu ve takipçi olmaya; iş dünyasının etiket kurallarından pratik ekonomi ve temel finansal tablolara; kazandıran CVler hazırlamaktan, mülakatta başarının sırlarına ve işyerinde ilk 100 güne; temel sağlık ve beslenme bilgilerinden, meditasyon-yoga-farkındalık çalışmalarına; özsaygı ve özgüvenden, etik ve kişisel varlık yönetimine kadar, iş dünyasında ve yaşamda başarıyı derinden etkileyen birçok önemli konu, alanında uzman fakülte üyeleri tarafından katılımcılara aktarılacaktır.

Fakülte üyelerimiz arasında: Son Okul Kurucusu, Eğitmen, Motivasyonel Konuşmacı ve Yazar Kılıç Arslantürk; Girişimci ve Gençlik Projelerinden Sorumlu KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Servisîmin Cömert; İmaj ve İletişim Danışmanı, Yazar Özlem Çakır; Perakende ve Strateji danışmanı Aret Çilingir; Üst Düzey Yönetici ve Finansal Piyasalar Uzmanı Cemal Demirtaş; Girişimci, Farkındalık-Yoga-Meditasyon Eğitmeni ve Yazar Sepin İnceer; P&G Satış Yöneticisi ve Eğitmen Mustafa Karaken; Eğitmen, Düşünür ve Yazar Ali Karakuş; Yönetici Koçu, Danışman ve Reiss Motvasyon Profili (RMP) Uzmanı Bahar Şen; Hukuçu, Profesyonel Koç ve Hikaye Anlatıcı Ayşıl Tokcan; Shadow Work ve Deep Democracy Eğitmeni İpek Ütün; Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç Dr. Oğuz Yılmaz bulunuyor.

Ayrıca, Tiyatro Sanatçısı ve Ragıp Savaş Sanat Akademisi Kurucusu Ragıp Savaş ile Dövüş Sanatları Uzmanı, Prof. Teddy Wilson da Hayata İlk Adım Gelişim Programı fakültesinin onur üyeleridirler.

Hayata İlk Adım Gelişim Kampına başvuracak öğrencileri nasıl bir süreç bekliyor? Hayata İlk Adım Gelişim Programı 1. Grup programına, başvuranlar arasından seçilecek 24 üniversite 4. sınıf öğrencisi katılacaktır. Süreç aşağıdaki şekilde planlanmıştır:

1. Başvuru formunun doldurularak yollanması (31 Aralık 2018 son gün) 2. Mülakatlar (Kısa listeye kalacak adaylarla yapılacak video mülakatlar (7-11 Ocak 2019) 3. Asil (24) ve yedek (12) katılımcıların açıklanması (16 Ocak 2019) 4. Hayata İlk Adım Gelişim Kampı Modül 1 başlangıcı (27 Ocak 2019)

Hayata İlk Adım Gelişim Kampına başvuracak öğrencilerin bilmesi gereken başka neler var? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı programına başvurular ücretsizdir. Bununla birlikte, programa katılmaya hak kazanacak olanlardan 1. modül için 1 kişilik katılım ücreti olarak 650TL alınacaktır. Bu ücrete aşağıdakiler dahildir:

– Otelde konaklama – Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri – 5 gün 5 gece sürecek Hayata İlk Adım Gelişim Kampı 1. Modül programı

İstanbul’a ve programın yapılacağı otele ulaşım katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

Hayata İlk Adım Gelişim Kampına öğrenciler nereden başvuracak? Hayata İlk Adım Gelişim Kampı 1. Grup – 1. Modül programına başvurmak için sonokul.com/hia-basvuru linkinde yer alan başvuru formunun eksiksiz doldurulması yeterlidir.

 

Bir önceki yazımız olan “ŞEHRİ DİNLE” FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURU TARİHİ 28.02.2019’A KADAR UZATILDI. başlıklı makalemizde göktürk, intown ve intowndergisi hakkında bilgiler verilmektedir.