Genel

“ŞEHRİ DİNLE” FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURU TARİHİ 28.02.2019’A KADAR UZATILDI.

Yazar  | 

İstanbul’un her bir karesinin kendine has bir duygu yarattığına inanan Keten Grup, bu yarışmayla İstanbul’un güzelliklerinin görselleştirilmesini, şehri dinlerken şehrin yarattığı duyguların fotoğraf karelerine yansıtılmasını hedefliyor.

Var olduğu şehrin değerlerine ve özgün yapısına uygun projeleriyle, İstanbul’un sembolü haline gelmiş semtlerinde 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Keten Grup, “Şehri Dinle” Fotoğraf Yarışması ile fotoğraf tutkunlarını İstanbul sokaklarına karışmaya davet ediyor.

 

Fotoğraf yarışmasının amacı İstanbul’u İstanbul yapan değerlerin fotoğraflanması, fotoğrafçının öznel bakış açısı ile İstanbul’un hikayeleştirilmesi…  Sanat, tarih, sosyal yaşam ve kültürel değerlerin zenginliği, İstanbul’un her bir karesinin kendine has bir duygu yarattığına inanan Keten Grup, bu yarışmayla İstanbul’un güzelliklerinin görselleştirilmesini, şehri dinlerken şehrin yarattığı duyguların fotoğraf karelerine yansıtılmasını hedefliyor.

 

Yarışma için seçilen semtler hem kültürel, hem sosyal, hem tarihi ve hem de doğası ile büyük bir zenginlik sunan Nişantaşı, Bomonti, Kanlıca, Salacak, Çırağan ve Cihangir… Yarışma adayı fotoğraflar, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Yoğurtçu, Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, Emek Ajans Başkanı Zeynep Çeltik’in yer aldığı jüri tarafından değerlendirilecek.

 

Yarışmayla ilgili tüm süreç www.sehridinle.com adresinden takip edilebilir.

Bir önceki yazımız olan HİÇBİR SUV BU KADAR İLERİ GİTMEDİ! başlıklı makalemizde göktürk, intown ve kemer country hakkında bilgiler verilmektedir.