DEKORASYON

SOM INTERIOR DESIGN.. AŞKLA TASARLANAN ÜRÜNLER..

Yazar  | 


TÜM ÜRÜNLERİNİ ADANMIŞLIKLA TASARLAYAN SOM INTERİOR; MÜKEMMELİYETÇİLİKTEN VE KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN ÇIKTIĞI TASARIM YOLCULUĞUNA, AŞKLA DEVAM EDİYOR.

 

 

BERAT TAŞKIRAN – ÖZGE TAŞKIRAN – AHMET TAŞKIRAN

 

Som Interior hakkında bilgi verir misiniz?

Som Interior, 5 sene önce Çukurcuma’da doğmuş bir marka aslında. Aynı zamanda tam da bir aile şirketi… Çok şanslıyız ki tüm aile bireyleri bir marka olmanın tüm gereklerini yerine getirebilecek şekilde yetenek, tecrübe ve vizyona sahip. Berat tüm genel marka vizyonunu, tasarımları ve projeleri yönlendiren kişi. Tüm bunların yanı sıra inşaat, proje ve perakende mağaza tasarımı ve uygulaması da yapıyor. Ahmet tüm 3D modellemelerini, proje çizimlerini, uygulama ve üretimlerini yönetiyor. Ben de 15 senelik ürün yönetimi ve pazarlama tecrübemle genel anlamda perakende ürün yönetimi, pazarlama ve tanıtım kısmıyla ilgileniyorum.

Geniş bir ürün çeşitliliğine sahipsiniz. Mağazanızı ziyaret edenler hangi tasarım ürünleriyle karşılaşıyorlar?

Kısaca yaşam alanı yaratmak üzerine çalışıyoruz diyebilirim. En baştaki unsurlar tabii ki mobilyalar, sonrasında da bunların tamamlayıcısı olan dekorasyon ve aydınlatma elemanları… Bir evi sıfırdan alıp tüm ögeleriyle modern bir yaşam alanına çevirebiliyoruz. Aynı tasarım bakışıyla bir gün yeni bir sehpa, başka bir gün mumluk ve mutfak için bir servis tasarlayabiliyoruz. Bu sebeple mağazamıza sürekli olarak yeni ürün geliyor ve ürün çeşitliliğini sürekli yeniliyoruz. Tüm bunların dışında müşterilere özel tasarım ve üretimler de yapıyoruz.

Tasarım yaparken hangi kriterleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Tasarım yaparken ürünlerimizin kaliteli malzemeden olmasına dikkat ediyoruz. İyi işçilikle, diğerlerinden farklı fakat yalın ve net olmasına özen gösteriyoruz. Genel anlamda ilk aklınıza gelen ya da her yerde rastlayabileceğiniz ürünlere çok yer vermiyoruz. Bu şekilde ürünler olsa bile her zaman “bunu nasıl daha farklı yapabiliriz, bizim farkımız ne olmalı?” diye kafa yoruyoruz. Tasarım dışında başka alanlarda da faaliyet gösteriyor musunuz? Tasarımla birlikte uygulama da devreye giriyor tabii. Ev, restoran, kafe ve perakende mağaza tasarımı ve uygulaması da yapıyoruz. Başka mimarlık firmalarıyla üretimde veya uygulamada çözüm ortağı olarak da çalışıyoruz.

Sizce bir mekânı keyifli hale getiren detaylar nelerdir? Bizimle mesleki sırlarınızı paylaşır mısınız?

Bir mekânı keyifli hale getiren şey sahibinin kişiliğini ve hayat tarzını başkalarına benzemeden anlatabilmesidir. İyi düşünülmüş detaylar, yüksek kalite malzeme ve farklı tasarım elemanları birleşince ortaya etkileyici bir atmosfer çıkar. Her zaman yalın olmak aslında bizim sırrımız. Yalın, net, ne istediğini bilen ama kaliteli ve özgün…

SOM INTERIOR DESIGN

Göktürk Mah. İstanbul Cad. Gökmahal Sitesi No:28/5 Eyüp 34077 İstanbul, Türkiye

somınterıor.com

info@sominterior

+90 212 322 7298


Bir önceki yazımız olan CABINET ile Küçük detaylardan bütüne başlıklı makalemizde Cabinet ve www.cabinet.com.tr hakkında bilgiler verilmektedir.