İYİ YAŞAM

Ortospine Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi Mesa Studio Plaza’da Açıldı

Yazar  | 

İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden 2000 yılında mezun olan Sibel Hızlı;  çalıştığı hastanelerde ortopedik rehabilitasyon alanında; omuz cerrahisi, ayak cerrahisi, nörolojik rehabilitasyon, omurga cerrahisi, diz ve kalça protez cerrahisi, sporcu sakatlanmaları sonrası rehabilitasyon alanlarında çalışmıştır.

Çalıştığı kliniklerde çocuk rehabilitasyonunda CP, brachiel plexus, tortikollis, doğumsal kalça çıkığı, skolyoz, düz taban tedavisi alanlarında çalışmıştır.

Lenfödem terapisi, kanser sonrası, bazı cerrahi ve kırık sonrası gelişen ödem tedavilerinde uygulamalar yapmıştır.

Son dönem ağırlıklı skolyoz, postür, omurga cerrahisi sonrası, özellikle omurgada vidalama sonrası kişiye özel bir değerlendirme programı uyguluyor.

Doğumsal olmayan bacak eşitsizlikleri, ayak problemleri, denge ve stabilite egzersizleri ile ilgili çalışmalar yapıyor.

Klinik tecrübelerine ortopedik manuel terapi eğitimi, Mulligan konsepti, kaltenborn-evjenth konsepti, lenfödem manuel lenf drenaj eğitimi ve şu anda devam eden osteopati eğitimi ile halen eğitimlerine daha fazla yeni bilgi eklemeye devam ediyor.

Hasta yaklaşımı her zaman bütüncül bir yaklaşımla olan  Sibel Hızlı, ana kaynağı bulmak için iyi bir dinleyici olmak ve doğru analiz etmek gerektiğini düşündüğünü belirtiyor.

Ortospine Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi

Sibel Hızlı

İstanbul Cd. Mesa Studio Plaza AVM No:42/D 1. kat Göktürk

0530 279 50 15

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Başarıya Götüren Alışkanlıklar Nelerdir? başlıklı makalemizde Certificate of Science&Master, ICF PCC Koç ve Eğitmen ve reyhan ildaş hakkında bilgiler verilmektedir.