GÜNDEM

Kutu oyunu ve dondurulmuş vegan gıda satışlarında artış var

Yazar  | 

Türkiye’de ilk Korona virüs vakasının görülmesiyle pek çok temizlik ve hijyen ürününe, ek olarak bakliyat, makarna, bulgur gibi temel gıdalara talep arttı. Ancak evde kalma süresi uzadı ve artık alışveriş alışkanlıkları da normale döndü. Evde geçirilen vakit artınca ev içi aktiviteler de ilgi çekmeye başladı. istegelsin’in bu süreç özelinde topladığı verilere göre kutu oyunu satışlarında yüzde 1033, oyun kartlarında ise yüzde 943 oranında artış olurken dondurulmuş vegan ürünlerinde yüzde 778, dondurulmuş pide ve lahmacunda ise yüzde 600’lük bir artış görüldü.

09.04.2020

Korona virüs nedeniyle artık neredeyse tüm vaktimizi evde geçiriyoruz. Geçirdiği bu sürede canı sıkılanlar veya eğlenmek isteyenler çareyi oyunlarda buldu. Bu da alışverişlere yansıdı. Türkiye’de ilk Korona virüs vakasının çıkmasıyla online market alışverişinde kutu oyunlarında da artış oldu. Market alışverişinin kolayca yapılmasını sağlayan istegelsin’in verilerine göre bu süreçte kutu oyunlarına ve oyun kartlarına talep arttı. Kutu oyunu satışlarında yüzde 1033, oyun kartlarında ise yüzde 943 oranında artış olurken dondurulmuş vegan ürünlerinde yüzde 778, dondurulmuş pide ve lahmacunda ise yüzde 600’lük bir artış görüldü. istegelsin kullanıcılarının alışveriş alışkanlıkları incelendiğinde dergi satışlarında yüzde 580, puzzlelarda yüzde 388’lik bir artış gözlemlendi.

Siparişler en çok Bakırköy’de arttı

İlçeler bazında sipariş artışlarına bakıldığında ise Bakırköy yüzde 117 ile ilk sırada yer alıyor. Ardından yüzde 116 artışla Şişli, yüzde 88 artışla Beşiktaş geliyor. Sonrasında Eyüpsultan (yüzde 68), Arnavutköy (yüzde 61), Kadıköy (yüzde 54), Beylikdüzü (yüzde 52), Beyoğlu (yüzde 50), Büyükçekmece (yüzde 46), Avcılar (yüzde 43) geliyor. Hem ekiplerinin hem de kullanıcılarının sağlığını önemseyen istegelsin, ekiplerine antiviral dağıtıyor, araçları her gün dezenfekte ediyor. Sınırlı sayıda kişinin dağıtım merkezlerine giriş izni bulunuyor ve sağlık kontrolleri sık sık yapılıyor. Risk grubundakilere ücretsiz teslimat yapan istegelsin, ‘Temassız Teslimat Uygulaması’yla hijyeni maksimum seviyeye çıkarıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Markamama’dan Zor Günlerde Anlamlı Kampanya: Her Alışverişte 1 Kg Mama Da Sokaktaki Canlar İçin! başlıklı makalemizde Markamama ve www.markamama.com hakkında bilgiler verilmektedir.