GÜNDEM

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nden Nestlé Türkiye’ye İki Ödül Birden!

Yazar  | 

Nestlé Türkiye, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında iki ödüle layık görüldü. 9 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödül Töreni’nde Nestlé DAMAK’ın TEMA Vakfı iş birliğiyle 10 yıldır sürdürdüğü “Fıstığımız Bol Olsun” projesi “Açlığa Son” kategorisinde Platin Ödülün sahibi oldu. Nestlé Türkiye’nin, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 8 yıldır devam eden “Sağlıklı Adımlar” Projesi ise “Sağlıklı Bireyler“ kategorisinde Gümüş Ödül kazandı.

 

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin Türkiye’de uzun yıllardır yürüttüğü iki önemli projesi, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nden iki büyük ödülle döndü. 16 projenin dereceye girdiği programda, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına değer katan şirketler ödüllendirildi.

 

9 Aralık akşamı düzenlenen online ödül töreninde, Nestlé Türkiye’nin, Nestlé DAMAK ve TEMA Vakfı iş birliği ile Türkiye’de 10 yıldır sürdürdüğü Fıstığımız Bol Olsun projesi, Açlığa Son ana kategorisinde Platin Ödülün sahibi oldu. Nestlé Türkiye ve Millî Eğitim Bakanlığı ortalığında yürütülen Sağlıklı Adımlar projesi ise Sağlıklı Bireyler kategorisinde Gümüş Ödülün kazananı oldu.

Geleceği Gözetmeye Kararlıyız

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Sungu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, sürdürülebilir bir geleceğin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Hem Sağlıklı Adımlar hem de Fıstığımız Bol Olsun, saha çalışanlarımızdan tepe yönetimine kadar tüm Nestlé Türkiye ailesinin katkısıyla bugünlere getirdiğimiz iki değerli projemiz. Sağlıklı Adımlar’ı 8 yıldır, Fıstığımız Bol Olsun’u ise 10 yıldır kesintisiz şekilde sürdürüyoruz. Bu ödüller bizim için; Ortak Değer Yaratma anlayışımız çerçevesinde doğru hedefler yönünde ilerlediğimizin anlamlı bir göstergesi. Bugünün ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini artırmak için gıdanın gücünü ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirdiğimiz tüm uzun soluklu projelerde biz “iyi”yi rehber alıyoruz. Bu topraklarda 114 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak bugünü “iyi”leştirirken geleceği de gözetmeye kararlıyız.” 

 

Bir önceki yazımız olan TESCİLLENEN İLK COVİD-19 AŞISI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.