RÖPORTAJ

KONUT SİGORTALARI SADECE EV SAHİPLERİ İÇİN DEĞİL!

Yazar  | 

SON DÖNEMDE GÖKTÜRK-KEMERBURGAZ BÖLGESİNDE YAŞANAN EV YANGINLARI DİKKATLERİ YİNE EVLERDE MEYDANA GELEBİLECEK HASARLARA ÇEKTİ. BU KONUDA GÖKTÜRKLÜ KOMŞUMUZ  MEHTAP ASLANOĞLU’NU KEMER COUNTRY’DEKİ  EVİNDE ZİYARET EDEREK KONU HAKKINDA SOHBET ETTİK

 

Maalesef bize bir şey olmaz, çıka çıka bizim evde mi yangın çıkacak gibi düşünceler nedeni ile bu felaket başa geldiğinde, yılların emekleri birkaç dakika içinde kayboluyor. Sadece evdeki eşyalar değil, daireye gelen hasarlar ve belli bir süre yaşayacak yersiz kalmak gerçeği ile yüzleşiliyor.

 

Ev sahipleri konut sigortası yaptırmalı diyorsunuz yani?
İşte en büyük yanılgılardan biri burada ortaya çıkıyor, konut sigortası sadece ev sahipleri için değil ki. Kiracılar da yaptırabilir, ki yaptırmaları gerekir. Sonuçta bir yangın veya su baskınında o anda evde yaşayanların eşyaları harap olacak. Adı üzerinde, Ev ve Eşya Sigortası. Yani sadece eviniz değil, evinizin içindeki eşyanız da sigorta güvencesinde. Mesela hırsızlık olaylarında hırsızın eve verdiği zararın karşılanmasının yanı sıra çalınan eşyanız sebebiyle oluşacak masraflar da güvencede. Maalesef yangın, su baskını, hırsızlık her gün karşılaşma ihtimalimiz olan riskler.

 

Haklısınız, konut sigortası deyince akla genelde hırsızlık vb. geliyor ama evin yangında harap olması durumunda eğer çevrenizde sizi misafir edecek birileri yoksa, zor. Yazlığınız filan yoksa kalacak yer bulmak da zor olsa gerek.
Aynen, düşünün akrabalarınız bile olsa başkasının evinde ne kadar süre kalabilirsiniz? Ne kadar rahat edebilirsiniz? Bu durum için iş ortağı olduğumuz Aksigorta’nın müthiş bir hizmeti var. Evinizin kullanılamaz hale gelmesi durumunda, tamir süresince 4 yıldızlı otelde konaklama veya alternatif ikamet masraflarınız Aksigorta tarafından karşılanıyor. Yani evinizde oluşan bir hasar için işler yoluna girene kadar konaklayacağınız bir yeriniz olur, kimseye minnet etmezsiniz.

Bu hizmeti bilmiyorduk, çok cazip, insana güven veren bir korumaymış.
Konut sigortasının yan hizmetleri de var, tamamı ücretsiz kombi bakımı, çilingir, halı temizleme gibi hizmetleri hiç anlatmıyorum bile. Dışarıda ailecek yiyeceğiniz bir akşam yemeği fiyatına alabileceğiniz bir poliçe ile gece rahat uyuyabilirsiniz.

Mehtap Hanım, bilgiler için teşekkür ederiz. Okuyucularımıza son birmesajınız olur mu?
Son mesajım bir iş insanı olarak şu olur. Çok zor kazanıyoruz, hele pandemi sürecinde piyasa şartları malum. Herkes kazandıklarını koruma altında tutmalı!

 

 

Bir önceki yazımız olan “ARABESK BAMBAŞKA BİR DÜNYA...” PAMELA SPENCE başlıklı makalemizde PAMELA SPENCE ve sedat sarıkaya hakkında bilgiler verilmektedir.