GÜNDEM

İstanbul Havalimanı’na Büyük Taşınma 6 Nisan’da

Yazar  | 

İstanbul yeni havalimanı’na taşınma başlıyor..

Taşınma, 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak

Havalimanı’na büyük taşınma süreci bu hafta sonu başlıyor. Taşınma bu gece saat 03:00’de başlayacak ve 45 saat sürecek. Taşınma, 6 Nisan Cumartesi gecesi saat 23:59’da tamamlanacak. 

Haftasonu trafikte olacaklara uyarı: 
Atatürk havalimanı taşınması nedeniyle 5 nisan Cuma 22:00 – 6 nisan cumartesi 23:59 a kadar aşağıda belirtilen güzergahlar trafiğe kapatılacağı bilgisi paylaşıldı. Belirtilen tarihlerde tır, kamyon ve kamyonetler 3. Köprü kapalı olduğu için Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullanacaklar.
Bu süreçte yolcular sorunsuz bir şekilde uçuşlarını gerçekleştirebilmek için İstanbulun yeni şehir havalimanı olan Sabiha Gökçene  yöneldi. 
Taşınmanın planlanan şekilde gerçekleşebilmesi için, 6 Nisan saat 02:00 ile 14:00 arasında  tüm tarifeli yolcu uçuşlarına kapatılacak. Bu süreçte yolcular sorunsuz bir şekilde uçuşlarını gerçekleştirebilmek için İstanbulun yeni şehir havalimanı olan Sabiha Gökçen’e yöneldi. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ise yolcuların mağdur olmaması ve uçuşlarını sorunsuz bir şekilde tamamlamaları için çok sayıda önlem alındı.
Havalimanının raylı sistemle şehir merkezine bağlanması için  iki farklı metro hattında çalışmalar sürüyor

İstanbul Havalimanı’ndan uçuş yapmak isteyen yolcular, ulaşım için birçok alternatif hat ve güzergahı kullanabilecek. 1 Kasım’dan itibaren tarifeli seferlerine ev sahipliği yapmaya başlayan havalimanından  “Havaist” hatlarıyla da ulaşım sağlanacak. Özel araçları ile havalimanına gelen yolcular, 30 Aralık’a kadar terminal otoparkından ücretsiz faydalanabilecek.

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ve HAVAİST hatları ile sağlanabilir.

İLK METRO 2020’DE

İstanbul Havalimanı’nın raylı sistemle şehir merkezine bağlanması için Gayrettepe ile Halkalı olmak üzere iki farklı metro hattında çalışmalar sürüyor. 2020’de Gayrettepe-İstanbul Havalimanı öncelikli olarak hizmete alınacak. Ayrıca Halkalı-İstanbul Havalimanı arasında da raylı sistem alt yapısı kurulacak. Bu hat da gelecek yıl içerisinde hizmete alınacak.

Bir önceki yazımız olan Göktürk Muhtarlık Seçim Sonuçları başlıklı makalemizde Göktürk muhtarlık seçim sonuçları, göktürk seçim ve yerel seçim 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.