MODA

Hangistil Top 10 Moda Trendi

Yazar  | 

Top 10 Moda Trendi
2022 SONBAHAR / KIŞ MODASINA DAMGA VURACAK TOP 10 TREND İLE KARŞINIZDAYIZ.

Minimalizmi gösterişle buluşturan detaylar, derinin keskin hakimiyeti, ışıltılı dokunuşların yanında hem net maskülen tarzlar, hem de korseli feminizm bu sezon oldukça karşımıza çıkacak. Retro tüvitler ve ekoselerle birlikte nostaljik etkiler devam ederken, 90lar ve 2000’lerden gelen esinti kolej stillerinde, metalik trendde hissediliyor ancak; şaşaanın yerini biraz daha dengeli bir sakinlik alsa da yine çok havalı stiller bizleri bekliyor.

1- Beyaz Minimalizm: Tasarımcılar, gardropların olmazsa olmazlarından beyaz tank topu hit parça haline getirdiler. 2022 sonbahar sezonunda farklı versiyonlarını gördüğümüz beyaz atletleri ister daha iddialı alt giyim parçalarıyla dengeleyin, isterseniz de sadece denimle stilinizi tamamlayın.

2- Baştan Aşağı Deri: Deri tuşelerle karşılaştığımızda havaların soğumaya başladığını anlayabiliyoruz. Bu sezon deri her yerde. Uzun pardösülerden, elbiselere, biker montlardan eteklere derinin net hakimiyetini görebileceğiz. Koleksiyonlarda siyah dışında kahve, beyaz, bej, kırmızı ve hatta sarı, very peri gibi derinin farklı renk ve tonlarına da yer verilmiş.

3- Metalik Işıltı: 2000lerin futuristik trendi metalik parıltılar geri döneli çok olmuştu. 2022 sonbahar sezonunda da gösterişli bir şekilde ışıldamaya devam edeceğiz. Üstelik şimdi daha göz alıcı

4- Uçuş Modu: Bomber montların herhangi bir kıyafeti havalı gösterme ve hissettirme konusundaki doğal yetenekleri olduğu kesin. Bu yetenek de onları gardıropların temel unsuru ve sonbaharda şık-gündelik sokak stilinin yıldızı haline getiriyor. 2022 sonbahar sezonunda da bomber montlara sıkça rastlayacağız. Birçoğumuz bu montları denim ve sneakerla kombinlemekte usta olsak da bu sefer dantelli etekler ve topuklu ayakkabılar gibi daha şık öğelerle de bir arada kullanacağız.

5- Super Maxi: Tasarımcılar koleksiyonlarında süper mini eteklere yer verdikleri kadar, yerleri süpüren maxi boylara da yer verdiler. Maxi etekleri, gelişigüzel belinize bağladığınız bir kazak ya da hırkayla tamamlayıp salaş stilinizi oluşturabilirsiniz.

6- Klasik Ekose: 2022 Sonbahar/Kış sezonunda ekose, hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde geri döndü. Hem maskülen, hem de feminen stillerde ekosenin yaygın kullanımı mevcut, siz de gardroplarınızdaki ekoselere bu sezon şans verin.

7- Renklerin Gücü: Kışın da tek renk dopamin renklerle cıvıldamaya devam edeceğiz. Capcanlı yeşil, sarı ve fuşya tonlarının yanında 2022 senesinin rengi very peri renk bloklarına hakim.

8- Korseli Feminizm: Z jenerasyonunun korse sevgisi, tasarımcıların sonbahar için silüetlerine korseli beller inşa etmelerine neden oldu. Dior ve Balmain bir adım daha ileri giderek korse panellerine fütüristik bir kenar kazandırarak onları metalle kalıpladı

9- Kolejli Stil: Mini etekler, kravatlar, süveter içine giyilen gömleklerle okul üniformalarımıza geri dönüyoruz. Bu sezon yenilenen gençlik enerjisi patlamalarını podyumlarda sonuna kadar hissetmek mümkün.

10- Tüvit Zevki: Trend dosyamızı klasik bir zevk olan tüvit ile kapatıyoruz. Chanel, tüm koleksiyonunu tüvide adayacak kadar saygı duyuyor. Sofistike bir klasik olan tüvit, eğlenceli bir tarzla bu sezonu ele geçiriyor.

Hepsi ve daha fazlası için HangiStil’i takipte kalın.

 

 

(Görseller kaynak: gorunway.com)

Bir önceki yazımız olan Göktürk'te Moda ve Kalitenin Adresi Nilü'den Official.. başlıklı makalemizde @niludenofficial, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.