MODA

Koton :Şimdi Beyaz Jean Moda

Yazar  | 

Fahriye Evcen for Koton Jeans Koleksiyonu

yaza 70’lerin büyüsünü ve sıcaklığını getirecek

Koton’un özel iş birlikleri ile müşterilerine sunduğu kapsül koleksiyonlar serisine bir yenisi eklendi. Koton’un marka yüzü Fahriye Evcen imzasıyla hazırlanan koleksiyonda, Fahriye Evcen’in kendine özgü sade ve feminen tarzını yansıttığı tasarımlar, 70’li yılların özgür ruhunu ve festival havasını beyazın saflığıyla bir araya getiriyor. ‘Şimdi Beyaz Jean Moda’ mottosuyla sezonun jean trendini belirleyecek Fahriye Evcen for Koton Jens koleksiyonu, Fahriye Evcen’in sinema ve televizyon dünyasındaki başarılı çizgisini moda dünyasına taşıdığı ilk adımı olarak da dikkat çekiyor.

Her sezon trendleri belirleyen koleksiyonları ve moda dünyasının önemli isimleriyle yaptığı iş birlikleri ile gündeme gelen Koton 2017 ilkbahar-yaz sezonu için hazırlanan Jean koleksiyonunu moda severlerle buluşturdu. “Kendi beyaz, ruhu jean” sloganıyla hazırlanan beyazın hakim olduğu koleksiyonu Koton’un marka yüzü olan ünlü oyuncu Fahriye Evcen tasarladı. Kendine has stili ve seçimleriyle milyonlarca insanı etkileyen Evcen, Fahriye Evcen for Koton Jeans koleksiyonu ile moda dünyasına adım attı.

Beyaz rengin ve melek imgesinin hakim olduğu tasarımlarda, melek kanatlarının yanı sıra püsküller, dikişsiz paçalar, farklı kumaşların bileşimiyle elde edilen kontrast parçalar, omuzsuz tasarımlar gibi detaylar öne çıkıyor. Kuş gözü ve korse detayları ise feminenlik duygusunu ön plana çıkarıyor. Beyazın yanı sıra indigo, haki, lacivert ve kırmızı çizgiler tasarımlara renk ve hareket katıyor. Koleksiyonda yer alan ve Fahriye Evcen’den ilham alan Angel kalıbı, bele tam oturan ve paçaya doğru düz inerek bilekte biten özel kesimi ile farklı bir tasarım olarak öne çıkıyor.

Koleksiyon ayrıca, ışıltılı metal ve gümüş aksesuarlarıyla da dikkat çekiyor. Aksesuar grubunda melek desenleri ile süslenmiş çantalardan bilekliklere ve geçici dövmelere tasarımları bütünleyen farklı alternatifler yer alıyor.

Fahriye Evcen for Koton Koleksiyonu, sezon trendlerine şekil vererek üç farklı trendi de moda tutkunları ile buluşturuyor.

Koleksiyon, “Başdöndüren Beyaz” temasıyla birbirinden şık tasarımlar sunuyor. Beyazın feminen dokunuşlarla buluştuğu tasarımlarla bembeyaz bir yaz modası vaat ediyor. Feminen görünüm, boyun ve omuz odaklı tasarımlar ve korse detayları bu temada öne çıkıyor.

“Jean’in Duru Hali” teması ise birbirinden şık “white on white” kombinlerden oluşan saf bir ruhu, masumiyeti çağrıştıran, sadelik üzerinde yükselen bir şıklık sağlıyor.

Koleksiyonda öne çıkan diğer tema ise bohem bir tarzı ve özgürlüğü öne çıkaran “Festival Ruhu”… Baharın verdiği özgürlük duygusu, festival coşkusu ve hareketi yaşatan tasarımlar bu temada yer alıyor. Festival Ruhu teması altında kontrast renkler ve işleme detayları ile renklenen ürünler yer alıyor.

49,99 TL ve 79,99 TL fiyat aralığında olan Fahriye Evcen for Koton Jeans Koleksiyonu, 250 Koton mağazasında ve koton.com’da satışa sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan BEYMEN CLUB’TAN HAYATIN HER ANINA TANIKLIK EDEN TASARIMLAR başlıklı makalemizde BEYMEN CLUB hakkında bilgiler verilmektedir.