İYİ YAŞAM

GÖRÜNENİN ÖTESİ SERGİSİ, ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ BİR DENEYİM SUNAR.

Yazar  | 

 

GÖRÜNENİN ÖTESİ SERGİSİ, ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ BİR DENEYİM SUNAR.

Biruni Laboratuvarı tarafından hazırlanan, niteliği, kapsamı ve deneyim tasarımı bakımından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşıyan Görünenin Ötesi Sergisi’nin resmi açılışı, Biruni Laboratuvarlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Güzel ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun değerli katılımıyla 14 Mart Tıp Bayramına ithafen gerçekleştirildi. Görünenin Ötesi Sergisi, Cumhuriyetimizin 100. ve Biruni Laboratuvarları kuruluşunun 40. yılı kutlama çalışmaları kapsamında hayata geçirilmiştir.

Bu benzersiz sergi, çocuklara laboratuvar bilim dallarını (Biyokimya, Mikrobiyoloji, Genetik) tanıtmak ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacıyla oluşturulmuştur.

Sergi Detayları:

  • Tarih: Sergi 14 Mart 2024 Tıp Bayramında ziyarete açılmıştır.
  • Ziyaret Saati: 12:00 – 16:00
  • Yer: Barbaros Mah. Fesleğen Sok. No:1/C Ağaoğlu My Office İş Merkezi 3B Ataşehir (Biruni Laboratuvarı Ataşehir-1 Şubesi)
  • Yaş: Sergiyi tüm yaş grupları ziyaret edebilmektedir. Uygulamalı alanlar, 6 yaş ve üzeri çocuklara yönelik deneyim sunmaktadır.
  • Sergi ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir.

 

Sergi  İçeriği:

Sergide yer alan deneyim alanları çocukların merak duygusunu ve öğrenme isteğini ortaya çıkaracak, çocuklar interaktif deneyimler ile laboratuvar bilim dalları içerisinde macera dolu bir yolculuğa çıkacaklardır.

Aileler, çocuklarıyla birlikte laboratuvar ortamının nasıl olduğunu ve laboratuvar çalışmalarını keşfetmek için etkinliklere katılacaktır. Çocuklu ailelere tıbbi testlerin önemi ve laboratuvar güvenliği hakkında bilgilendirici sunumlar yapılacaktır.

Merak duygusuyla öğrenen çocuklar çok erken yaşlarda deney yapmaya başlarlar. Bilimin aslında yaşamın bir parçası olduğunu yaptıkları deneyler, oynadıkları oyunlar ile öğrenirler. “Görünenin Ötesi Sergisi”, çocuklu aileleri eğlenceli ve eğitici bir bilim yolculuğuna davet ediyor. Ücretsiz olarak sunulan bu etkinlik, çocukların bilimle tanışmasını ve ailelerin birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Ortospine Fizyoterapi Danışmanlık Merkezi Mesa Studio Plaza'da Açıldı başlıklı makalemizde fizyoterapi göktürk, fizyoterapist göktürk ve ortospine hakkında bilgiler verilmektedir.