EĞİTİM-SANAT

Göktürk’teki Lise-Üniversite Hazırlık Kursları

Yazar  | 

 

YENİ EĞİTİM DÖNEMİNİN YAKLAŞMASIYLA SON ZAMANLARDA ÖNCELİGİMİZ YAKIN OLAN ÜNİVERSİTE VE LİSE HAZIRLIK KURSLARI OLDU. GÖKTÜRK’TE BULUNAN ÛNİVERSİTE VE LİSE HAZIRLIK KURSLARINA GELİN BİRLİKTE GÖZ ATALIM

 

ÇÖZÜM DERSHANESİ

Çözüm Dershanesi 28 yıllık eğitimcilik tecrübesi ile Göktük’te bulunan şubelerinin 3. yılları. Maksimum 10 kişilik sınıflarda akıllı tahtada ders yapılmaktadır. Üniversite hazırlık ağırlıklı ders işlenen dershanede aynı zamanda ortaokul, ilkokul ve lise için özel dersleri bulunuyor. Sınıfların eğitim koçu ve rehber öğretmenleri bulunmaktadır. Her 10 kişiye bir rehber hocası bulunmakta. Giriş-çıkış saatlerine önem gösterip velilere bilgilendirmede bulunuyorlar. Öğrencilerin sisteme alıştırıp sonrasında  sıklaştırarak deneme yapılıyor. Her ünite degerlendirme sınavları her ünite sonunda bulunuyor. Dershanede bulunan kütüphanede herkesin kendine ait sırası bulunuyor.

KÜTÜPHANE 7 GÜN AÇIK 

Öğrenciler, haftanın her günü saat 09:00 ila 22.00 arası kütüphaneden faydalanarak verimli ders çalışma ortamına sahip oluyor. Camekan odalarda bulunan hocalar, öğrencilerin takıldığı sorulara yardımcı olarak konuları pekiştiriyor. Kütüphane hizmet saatlerinde, öğrenciler hocalara diledikleri kadar soru sorma imkanına sahip oluyor.

Ögrencilerin dikkatlerini dağıtmamaları adına telefonları dershanede bulundukları süre zarfında öğretmenler tarafından alınıyor. Bu sene Tıp öğrencisi çıkarttılar Göktürk Şubesi’nden. Her sene kazanlar liste olarak paylaşılıyor. Referanslar için gözen atabilirsiniz. Öğretmen seçimlerinde ise, 10 senelik tecrübe aynı zamanda diksiyon düzgünlüğüne bakılıp demo dersler yapılarak, öğretmen alımlarında bulunuyorlar. Sınavdan bir önce konular bitirilip tekrarlar yapılıyor.

 

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez, No:1, Çeşmebaşı Cd.

0212 322 6986

 

SEVİNÇ KİŞİSEL GELİŞİM KURSU

5 Yıl aradan sonra Lgs ve Yks eğitiminde alanında uzman öğretmen kadrosuyla Göktürk’te!
🎯 Özel ve yarı özel sınıflar
🎯Ögrenci takibi
🎯Bireysel rehberlik
🎯 Kisiye özel çalışma programı
🎯REP sistemi
🎯Etkili veli iletişimi
Eğitim 23 Ağustos’ta başlıyor!

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez Mahallesi, 2. Kayın Sokak, Genç Plaza No:1 3. Kat

0212 3220801

0542 575 7592

 

AÇI VIP

Açı Vip, 28 yıllık eğitim tecrübesiyle istekler doğrultusunda Göktürk’te Vip olarak yeni şubesini açtı. 5-6 kişilik  sınıflarda eğitim görülmektedir. Her öğrencinin icin eğitim koçu bulunuyor. Rehberlik hocası ve klinik psikolog da bulunmaktadır. 22 saatlik programda 1 saati rehberlik ile geçmektedir. Bir dönem içerisinde 126 deneme sınavı yapılmaktadır. Soru bankası, ödev takip ve defter dergileri öğrencilere ücretsiz olarak veriliyor. 7-8 ve 12 sınıflara sınıf dersi bulunuyor. Derslerde anlaşılmayan konular olduğunda özelim dersler yazıp öğrencinin eksikleri tamamlaniyor. Öğretmen seçimlerinde eğitim koordinatörüne demo dersler anlatılıp, alanlarında sınavlara giriyorlar. Veli bilgilendirme sistemi ile giriş-çıkış zamanları kontrol ediliyor. Kurum içi öğrencilerin dikkatinin dağılmaması adına telefonlar toplanıyor. Referans öğrencilere internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

GERÇEK SINAV İLE KURUM SINAVLARI ARASINDA BENZERLİK 

Soru kaynaklarında gerçek sınav ile kurum sınavları kurum sınavları arasında yüksek oranda benzerlik bulunmaktadır. Şube panosunda sergilenmektedir. Kişi sayısının az olmasının sebebi başarı oranlarının yüksek olmasını istemeleri. Ortaokullara ve liselere ders veren hocalar farklı seçilmiştir. Okula destek, hazırlık ve pandemi sürecinden kaynaklanan eksiklikleri tamamlamayı hedefliyorlar. Açı TV ve Dersonet sistemlerinden öğrencilerle dijital ortamdan da ulaşabiliyorlar.

Detaylı bilgi için;

Merkez Mah. Göktürk Cad. No:5 A Blok

0212 830 0903

 

KEMERBURGAZ EĞİTİM KOÇLUĞU

Kemerburgaz Eğitim Koçluğu, birebir eğitim ağırlıklı olarak aynı seviyede olan öğrencileri de istekleri doğrultusunda maksimum 4 kişilik sınıflar olarak ders verilmektedir. İlkokuldan başlayıp, üniversite ve Ales’e kadar geniş bir yaş skalası bulunuyor. Eğitim koçları bulunuyor.

ÖĞRENME SÜRESİ, ŞEKLİ, MODELI, AKADEMİK DURUMU VE SOSYAL HAYATI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUR

Öğrencinin öğrenme süresi, şekli, modeli, akademik durumu ve sosyal hayatı göz önünde bulundurularak öğrenciyi nokta atışı hedefe ulaştırıyorlar. Öncelikli olarak seviye belirleme sınavları yapılıp, dersler bu doğrultuda devam etmektedir. Her branş için farklı öğretmen bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak matematik dersi verilmektedir. Birebir eğitimin tercih edilmesinin sebebi yüksek başarı sağlamak istemeleri. Öğretmen seçimlerinde iyi birer insan olması, sevecen yardımsever ve bilgilerini öğrencisine %100 aktarabilmesini göz önünde bulunduruluyor. Tecrübesini değerlendirirken çalıştığı kaynakları ve hayatla konular nasıl bağdaştırdıklarını göz önünde bulundurup, bir demo ders anlatılması isteniyor.  ‘Öğretmenliğin iyi bilmekten çok iyi öğretmekte’ olduğu düşüncesindeler. Her öğrencinin kişisel çalışma programı çıkartılıyor. Veliler kuvvetli iletişimde bulunup hafta iki kez görüşmeler yapılmaktadır. Öğrencinin sürekli takibi yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi için;

Mithatpaşa Mahallesi, Yalçın Sokak, No:3/B

0505 074 9503

 

NAZMİ ARIKAN FEN BİLİMLERİ

15 yıldır Göktürk’te hizmet vermektedir. Türkiye genelinde 98 şubesi bulunmaktadır. 56 senedir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri olarak bulunmaktadır. Maksimum 10 kişi kapasiteli sınıfları bulunuyor. Aynı zamanda da özel ders imkanları bulunuyor. Eğitim koçları ve psikologları ayrı ayrı bulunuyor. Tercih edilmesinin en büyük etkeni öğrencilerin idealist olduğu bilgisine ulaştık. Referans öğrencilerini internet sitesinden görüntüleyebilirsiniz. Özel ders imkanları bulunup, aynı zamanda sınav sonuçlarından sonra eksik görülen konular için özel dersler yazılıyor. Yıl sonuna kadar yoğun bir şekilde  bölüm sınavları ve genel sınavlar yapılıyor. Öğrencileri istedikleri okullara hazırladıkları ders programlarıyla Fransız Lisesi, Alman Lisesi, Sabancı gibi okullara hazırlıyorlar.

ÖĞRENCİLERİ SIKMADAN İSTEDİĞİ HEDEFE ULAŞTIRIYORLAR

Tecrübeli kadroları sayesinde öğrencileri sıkmadan istediği hedefe ulaştırıyorlar. Öğretmen seçimlerinde minimum 8-10 yıl öğretmenlik tecrübesi aranıyor. Öğretmenleri öncelikli olarak sınav yapıp,  ders verme şekilleri gözlemleyip seçmeye özen gösteriyorlar. İletişim konusundaki yetenekleri göz önünde bulunduruluyor. Nisan ayında konular bitirip, hızlı bir şekilde sınavlar ve özel dersler ile eksikleri tamamlıyorlar.

Detaylı bilgi için;

Belediye Cad. Işıldar Sk. No:1 K:3-4

0212 322 59 29

 

UĞUR KURS

Türkiye’de 53 yıldır bulunan ve Göktürk’te 3 senedir aktif olarak çalışma gösteriyorlar. Uğur Kurs, U koç sistemi ile her 10 ögrenciye bir danışman öğretmen verip ödevleri kontrol ediyor. Öğrencinin akademik girişim-çıkış saatlerinin kontrolleri tutulup, gelmediği takdirde veliler bilgilendiriliyor. Veliler ile irtibarat kesilmiyor. Çocukları ile aralarında bir köprü görevi görüyor Uğur Kurs. Sınıflarda 10-12 kişilik maksimum kapasitede ders işleniyor. Eğer dilerseniz 6 kişilik Vip sınıfları tercih edebilirsiniz. Referans olarak kişileri göstermemeyi tercih ediyorlar. Sene içerisinde sık sık deneme sınavları yapılıyor. Öğretmeni seçimlerinde minimum 10 yıllık tecrübeli öğretmenleri tercih ediyorlar. Ögrenciye dersi nasıl anlattığını gözlemleyip sonrasında kadrolarına alıyorlar. Deneyimli ve dinamik kadroları buluyor. Rehberlik birimlerinde öğrencilerin hem akademik hem de sosyal gelişimlerine özen gösteriyorlar.

METODBOX DİJİTAL ONLINE EĞİTİM PLATFORMU

Metodbox dijital online eğitim platformu Uğur Kurs’a kayıtlı olanlara ücretsiz. Alanında uzman kişiler konu anlatımı yapılıyor. İstenilen zamanda açılıp, eksik gördükleri konuları öğrenciler izleyebilmektedirler.

 

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez Mah. Göktürk Cad. Reyhani Sok No:2/1

0212 322 57 55.

 

PRO ANALİTİK

3 senedir Göktürk’te aktif olarak eğitim vermektedir. Sınıfları 3-5-10 kişiden oluşmaktadır. Tüm dersler için özel dersleri bulunuyor.

HIZLI OKUMA EĞİTİMLERİ VE FİZYOTERAPİST

Eğitim koçları, hızlı okuma eğitimleri ve fizyoterapistleri bulunuyor. Dikkat  dağınıklığının en büyük sebeplerinden birinin duruş bozuklukları olduğu gözemlenmiş. Aynı zamanda uyku gelmesine sebeptir. Nefes egzersizleri ile stres yönetimi yapılmasını sağlıyorlar. Etüt programları bulunuyor fakat sınıf dersi olarak değil. Günlük/haftalık ödev kontrolleri bulunmaktadır.
Öğrenciye takip, birebir eğitimleri bulunuyor.Uzman eğitim kadrosu ile önemsedikleri en büyük etkenlerden birinin öğretmenin öğrenciyi anlaması olduğu kanaatindeler. ‘Öğrenemeyen öğrenci yoktur. Öğretemeyen öğretmen vardır.’ düşüncesindeler. Senelik 90 sınav yapılıyor.Çocukların analizlerini sadece sınavlara göre yapmıyorlar. Günlük aktivitelerini de inceliyorlar. Evde de aynı zamanda veliler aracılığıyla takip sağlıyorlar. Sınıflar işitsel/dokunsal/görsel öğrencilerin olarak farklı gruplara ayrılıp anlama yetilerine göre dersler veriliyor.

 

 

 

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez, Göktürk Cd. No:11 D:17

0212 322 0542

 

GÖKTÜRK ÖZELİZ 

Göktürk Özeliz’de 4-6 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. 4 yıldır Göktürk’te eğitim vermektedir. Eğitim koçları, birebir öğrenci rehberi ve psikolog bulunuyor. Alanında uzman öğretmenler tarafından öğrencinin ihtiyacı olan her şey verilmektedir. Referans öğrencilere web sitesinden ulaşabilirsiniz. Öğretmen seçimlerinde 10+ yıl tecrübesi bulunan iletişimi kuvvetli ve pedagojik formasyonları önemsiyorlar. Öncelikli olarak öğretmenlerden demo ders yapılması istenip, dersi nasıl anlattığı gözlemleniyor. Referans bulunmadan öğretmen alımında bulunmuyorlar. Öğrencilerin ders çalışırken dikkatleri dağılmasın diye kursa girdikleri zaman öğrencilerin telefonları alınıyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ders imkanları bulunmaktadır. Veli ile olan iletişim hiç kopmuyor.

GOOGLE DRIVE ÜZERİNDEN YAPILAN PROGRAM İLE ŞEFFAF BİR SİSTEM

Google Drive üzerinden yapılan program ile öğrencilerin işledikleri konular ve bu konular ile ilgili testlerin çözülüp-çözülmediği gözlemlenebilmektedir. Aynı zamanda velilerin de mail adresi eklenerek görmelerine açık bir sistem bulunuyor. Ders hocalarının erişimi ile konu ve öğrenci takibi kolaylaşmaktadır. Şeffaf bir sistem kullanılıyor. Öğrencilere dönem içinde deneme sınavları yapılmaktadır. Kişiye özel soru bankları hazırlanmaktadır. Sadece öğrencilerin eksikliklerine göre hazırlanırlanan soru bankaları yapılmaktadır. Analiz karne sistemi de bulunmaktadır. Hangi konularda eksikler varsa kolayca görebilmeleri adına yapılmış bir sistemdir.

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez, İş Merkezi, İstanbul Cd. No:20 D:5.

0552 244 6557

0212 322 2009

 

BOĞAZİÇİ FEN BİLİMLERİ

Boğaziçi Fen Bilimleri, genel olarak sınıf ortamında ders işlenen bir kurs fakat yapılan sınavlar sonucu eksik görülen konular için özel ders vermekteler. İlkokul ikiden lise son ve mezunlara kadar geniş grubu bulunuyor. 3 senedir Göktürk’te ögrencileri sınava hazırlamaktadır. Referans olarak web sitesini inceleyip, başarılı öğrencilerini görüntüleyebilirsiniz. Yetkin eğitim kadrosunda her öğretmen aynı zamanda eğitim koçu. Öğretmen seçimlerinde tecrübeli ve iletişimi kuvvetli kişileri tercih ediyorlar. Aynı zamanda genç eğitimcilere de göz ardı etmiyorlar. Ödev takip sistemleri bulunuyor.

ÖĞRENCİLERE GÜNLÜK, HAFTALIK, AYLIK HEDEFLER

Öğrencilere günlük, haftalık, aylık hedefler veriliyor. Her hafta sınavlar yapılıp, Türkiye çapında yapılan sınavlara da öğrencileri katılıyor. İlkeleri ise; öğrenci merkezli hedefe yönelik öğretmen. Her hafta sınavlar yapılmaktadır. Türkiye’deki sınavlara da katılıyorlar. Pandemi sürecine uygun her iki kişilik sırada tek bir öğrenci sistemiyle oturma planlarına devam ediyorlar. Sınav tarihleri yaklaştığında ‘acil tekrar’ dönemine girip bütün senenin konuları tekrar ediliyor.  Sınav sonrası meslek tercihlerinde destek olup istekleri doğrultusunda yönlendirmeye devam ediyorlar.

 

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez Mah. Çeşmebaşı Cad. No:40

0212 322 1044

 

FENNEHİR

 

 

 

 

Fennehir, 0-14 yaş aralığındaki çocuklara hızlı okuma ve eğitim koçluğu hizmeti vermektedir. Hızlı ve anlayarak okumanın önemine dikkat çekiyorlar.

100 KELİME OKUNAN SÜRE ZARFINDA 800 KELİMEYE

Ortalama olarak 100 kelime okunan süre zarfında 800 kelimeye kadar çıkabilmektedir. Eski okuma alışkanlığını unutturup, yeni bir düzene alıştırılıyor. Okuma hızı yavaş olan çocuklar kitap okumayı sevmemektedir. Bu sorundan yola çıkarak bu sorunun çözmeye çalışıyorlar. Anlayarak okumanın kazandıracağı şeylerden biri ise sınav süresini iyi değerlendirmede çok önemli bir etkendir. Sadece hızlı okumak önemli değil. Anlayarak okumak çok daha önemli. Fennehir 2-3 ay içersinde hızlı ve anlayarak okuma alışkanlığını katmaktadır. Aynı zamanda Eğitim Koçluğu bulunmaktadır. Eğitim Koçluğu okula adaptasyonda, verimli ders çalışma tekniklerini öğrenmede ve uygulamada, sistematik görev takibinde, zaman yönetiminde stres-kaygı yönetiminde, lise ve üniversite hedef belirlemede en doğru şekilde yönlendirme yapılmaktadır.

 

Detaylı bilgi için;

Göktürk Merkez Mah. Belediye Caddesi, No;16/10

0552 864 4040

 

 

Hazırlayan; Ecem Binnaz Köse

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

@intowngokturk

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan HİSAR OKULLARI 25. YILINDA GELECEĞİ VE BİLİMİ KONUŞUYOR! başlıklı makalemizde göktürk, Hisar Okulları ve Prof. Dr. Banu Onaral hakkında bilgiler verilmektedir.