İYİ YAŞAM

Gıda Mühendisi ve Diyetisyen Tuğba Altın Soft Göktürk’de

Yazar  | 

Göktürk’de diyetisyen ve  gıda mühendisi Tuğba Altın Soft Göktürk’de danışan kabul etmeye ve incelme programlarına danışmanlık yapmaya başladı.

Tuğba Altın’a sorduk. Sizi tanıyabilir miyiz?

2011 yılında Sakarya Üniversitesi Gıda Teknolojileri bölümünden mezun olup Gıda Sanayi içinde; Çikolata sanayisi, Süt ve tahıl gibi firmalarda stajlarımı tamamladım. Eğitim hayatı içinde Spor branşında kulüplere katılarak PilatesEğitmenliği için eğitim aldım. İSS Catering, de Proje Yöneticisi olarak Toplu Yemek Hizmetlerinde üretimden dağıtıma kadar ki prosesleri belirleyip yönettim.

Gıda Denetçisi olarak da çalışmak adına;

BRC VER-7 GIDA GÜVENLİĞİ GLOBAL STANDARTI
ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ
FSSC 22000 GIDA GÜVENLİĞİ SERTİFİKASYONU
ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

Sertifikalarını aldım.

  2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne başladım. Eğitim hayatı sürerken PilatesEğitmenliği ve Beslenme Danışmanlığı yapmaya devam ettim. Çeşitli Seminerler ve Güvenilir Gıda Konuşmalarında Konuşmacı olarak yer aldım. Bitirme Projemi Yard. Doç. Dr. Ferhan MANTAR ile “ Okul Öncesi ve İlköğretim Eğitimi Alan Çocuklarda Belirlenen Risk Faktörleri Doğrultusunda Büyüme ve Gelişme Durumlarının Değerlendirilmesi “ konusu üzerine yaptım.

  Gıda Teknolojileri, Toplu Beslenme Sistemleri, Tıbbi Beslenme Tedavileri üzerine aldığım eğitimler, deneyimler ve katıldığım seminerler doğrultusunda güncel literatür takibi ile azim ve heyecanla çalışabilecek, grup çalışmaları ve yönetimine yatkın biriyim. Alanımda ön lisans ve lisans olmak üzere 2 diploma ve çeşitli yetkinlik belgelerine sahibim. Beslenme Biliminin mutfağından, marketine, sanayisine kadar uzman bir diyetisyenim. Spor alanında tecrübelerim, farklı konularda çeşitli beslenme seminerlerim, toplantılarım ve yazılarım oldu. NLP ve Mindfulness çalışmalarında yer aldım. Kişiye özel beslenme programları geliştirerek sürdürülebilir diyet uygulamalarında bulundum. Vejetaryen Beslenme, Vegan Beslenme, FlexiterianBeslenme üzerine çalışmalarım ve oluşturduğum tariflerimle Soft Göktürk’de Diyet Planlamalarıma devam etmekteyim. Çok sayıda farklı, komplike vakalarda kişiye özel diyet prensibiyle çalıştım. Danışanlarımla yüz yüze veya online diyet çalışmalarıma  devam etmekteyim.

  Detoks Uzmanı olarak profesyonel Detoks Programları planlayarak takibini sürdürüyorum.

İş Deneyimleriminizi de paylaşır mısınız?

Şişli Florence Nightingale Hastanesi
Medical Park Göztepe Hastanesi
Nazif Sözbir Aile Sağlığı Merkezi
B-Fit Sağlıklı Yaşam Spor Merkezi
Onlyhealth.co Sağlıklı Yaşam ve Detoks Merkezi

Uzmanlık alanlarınız  ve serfifikalarınızdan   da bahseder misiniz ?

Metabolik Sendrom ve Beslenme
Vegan ve Vejetaryen Beslenme
Psikodiyet
Fitoterapi – Besin İlaç Etkileşimi
Beslenme ve Diyetetik Zirvesi
Beslenme ve Psikoloji
Anne Çocuk Beslenmesi
Onkolojide Beslenme
Sporcu Beslenmesi
Leaky Gut Sendromu
Geriatri Beslenmesi
Bariatrik Cerrahi
Diyabet, Fiziksel Aktivite ve Beslenme Etkisi
Göktürk Diyetisyen
Tuğba Altın
Soft Göktürk
istanbul cad. N0.20/1
0212 322 23 71
0541 360 33 24

Bir önceki yazımız olan Dİyetisyen Tuğba Altın Göktürk’de .. başlıklı makalemizde detoks, detoks uzmanı ve diyetisyen göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.