İYİ YAŞAM

Dİyetisyen Tuğba Altın Göktürk’de ..

Yazar  | 

 

Diyetisyen, Detoks Uzmanı,Gıda Müh. Tuğba ALTIN Göktürk’de

Soft Göktürk’de diyetisyen ve sağlıklı yaşam danışmanlığı yapacak olan Tuğba Altın kimdir?

Tuğba Altın anlattı :

‘’Beslenme Bilimi Üzerine 2 diploma ve çeşitli yetkinlik sertifikalarımla çalışmalar sürdürmekteyim.

Beslenme (Diyet) anne karnında başlar. Yaşam süresini, kalitesini de diyetin içeriği belirler.

Genetik faktörler, yaşam rutini, diyet öyküsü, sistemik has. Öyküsü, detaylı kan tahlilleri gibi ana faktörlerle birlikte kanımızın asitlik-bazik oranı, stres faktörü, uykusuzluk, yüksek karbonhidrat ve lipitlerin kan dolaşımına katılması, bağışıklık hücrelerinin kandaki oranı gibi faktörler de çok önemlidir. Temiz bir kan hastalık barikatıdır. Tüm bu faktörlerin bedende bütünleşmesi için işimiz önce besin alış-verişi ile başlamaktadır. Sonrasını mutfak ve doğru pişirme teknikleri alır.

Bu belirteçler doğrultusunda hareket etmekteyiz. Beden algısı oluşturmamakla birlikte motivasyonumuz her zaman aynadır. Çünkü beslenme ile birlikte yalnızca bedenimizi değil ruhumuzu da besleriz. Nitekim baş ağrısı, eklem ağrıları, yorgunluk, sağlıksız saçlar ve cilt gibi şikayetlerin de ana nedeni yanlış beslenmedir.

Özetle ideal kiloya ulaşmak işimizin en kolay kısmı olacaktır. Hedefimiz Benliğimizdir.

Bu yolda;

Diyet Takibimiz kişiye özel haftalık diyetlerin içinde, günlük ve özel tarifleri barındıran diyet planı ile olmaktadır.

Kişiye Özel olması diyetin başarısı ve sürdürülebilirliği için esastır.

Aylık takibe başlandığı andan itibaren öncelikle aylık ve haftalık hedefler oluşturulur. Hedeflerin başında semptomlarındüzeltilmesi ya da iyileştirilmesi ve ideal bki (kilogram ve vücut kas, yağ, sıvı kütlesi) oranına ulaşmak gibi daha kaliteli yaşamı sağlamak yer almaktadır.

Öncelikle bedensel bütünlüğün sağlanması, uzmanlığım (diyet) dışında düzenli ve kişiye uygun fiziksel aktivite, mental huzur gibi tamamlayıcı unsurların bir arada hayatımıza dahil olmasıyla oluşur.

Muhakkak diyetinizle birlikte yaşam rutininizin bu yönde değişmesi/iyileştirilmesi gerekmektedir.

  • Belirlenen hedefler sonucunda haftalık size ayırılan günde sizinle irtibata geçerek hafta sonu analizi ve yeni haftanın planı için görüşmelerimizi tamamlarız. İlk haftaya özgü hafta boyunca istediğiniz zaman danışabilirsiniz. Görüşmelerimiz yüz yüze veya zamanı olmayanlara whatsup uygulaması üzerinden yapılabilmektedir .

Sağlıklı Günler Dilerim’’

Diyetisyen Tuğba Altın

Soft Göktürk

0212 322 23 71

0541 360 33 24

 

Bir önceki yazımız olan Göktürk Diyetisyen Tuğba Altın Öneriyor başlıklı makalemizde bağışııklık, diyetisyen göktürk ve diyetisyen tuğba altın hakkında bilgiler verilmektedir.