İYİ YAŞAM

GERDA PILATES’DE HERKES İÇİN PILATES..

Yazar  | 

PSAP ONAYLI TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK PILATES OKULU GERDA PILATES

 

HAMILELER İÇİN PILATES

Pek çok kadın hem hamilelik süresince hemde sonrası, bozulan vücut görünüşünü toparlamak ve düzeltmek için Pilates’i en etkili egzersiz sistemi olarak tanımlamışlardır. Pilates’in hamileler için en etkili egzersizlerden olması, tamamen karın ve çevresindeki adale gruplarına odaklı yapılmasıdır.Karın, sırt ve Pelvis bölgesinin güçlü olması daha rahat bir hamilelik ve doğum sağlamaktadır. Pilates egzersizleri çoğu kişinin gelişimi ve özel durumuna göre modifiye edilebilmektedir.Bu sebeple hamilelerin özellikle tercih sebeplerinden biri olması gayet normaldir.

 

BOYUN VE OMUZ PROBLEMLERİ İÇİN PILATES

Göğüs kafesi ve Omuz kuşağındaki kaslar, vücut postürü için çok önemlidir.Kol hareketlerinin güçlü ve etkili olması için özellikle Rotator Cuff kasları ile birlikte uyumlu hareket etmesi gerekir. Özel hareket tarzı ve egzersiz yöntemi ile Pilates, bu bölgenin nasıl güçlendirileceği ve sakatlıklara engel olacak şekilde nasıl kullanılacağını size öğretir. Pilates, tüm vücut bir çalışma üzerine odaklanmasına rağmen, boyun ve omuz bölgesindeki kasların nasıl kullanılacağı ve sırt-alt bel kısmı ile koordineli olarak nasıl hareket etmesi gerektiğini göstererek, postürü destekler ve yaralanma ihtimalini en aza indirir.

 

GOLF İÇİN PILATES

Golf oyuncularının, gelişim ve başarı için, belirli zaman içerisinde en etkili ve en iyi sonuçları üretecek bir antrenman programına ihtiyaçları vardır. Pilates, esneklik, denge, merkezi güçlendirme ve sabitleme üzerine yoğunlaşan bir egzersiz yöntemi olması sebebi ile Golf oyuncularının performans gelişimi için en uygun antrenman şeklidir.Golf vuruşlarındaki başarı oranı arttığı gibi yaralanma sıklığı da oldukça azalacaktır.

 

BEL AĞRILARI İÇİN PILATES

Pilates egzersizleri, sırt ve alt bel kısmındaki yaralanma ve ağrıların tedavisinde artık tıp doktorları tarafından da ısrarla önerilmektedir. Pilates, merkezi güçlendirerek, sırt ve bel bölgesine destek yaratır, doğru vücut dengeleme ve duruş şekillerini öğreterek, gergin sırt kaslarının rahatlatılmasına sebep olur.

 

 

Gerda Pilates stüdyo derslerinde, bu sorunların nasıl aşılacağını öğreterek vücut farkındalığınızı yaratmayı sağlıyor ve günlük hayatınızda bunları nasıl uygulaya bileceğinizi de ayrıca gösteriyorlar.

www.pilateswithgerda.com

İletişim: 0212 322 3 363

Bir önceki yazımız olan Uzak Doğu lezzeti Hawaiian Poke Bowl Dardenia’da başlıklı makalemizde balık, dardenia ve fish hakkında bilgiler verilmektedir.