İYİ YAŞAM

Uzak Doğu lezzeti Hawaiian Poke Bowl Dardenia’da

Yazar  | 

Uzak Doğu lezzeti Hawaiian Poke Bowl Dardenia’da

Denizin lezzeti Dardenia, dünyada en çok tüketilen ürünler arasına giren Hawaiian Poke Bowl lezzetini Türkiye’ye getiriyor. Dünya trendlerini yakından takip eden Dardenia, Hawaiian Poke Bowl’u deniz ürünleri sevenlerin beğenisine sunuyor.

Geleneksel balık ekmek lezzetini modern ve yenilikçi bir yorumla sunan Dardenia, Türk halkına deniz ürünlerini sevdirmeye devam ediyor. Tüm dünyanın severek tükettiği doyurucu, proteini yüksek, sağlıklı, fit, lezzetli ve uygun fiyatıyla Hawaiian Poke Bowl, Dardenia’nın Fish&Sushi konseptli şubelerinde balık severlere sunulacak.

Yenilikçi ve öncü bakış açısıyla her geçen gün menüsünü zenginleştiren Dardenia, yeni lezzeti Hawaiian Poke Bowl’u Türkiye’ye ilk kez getirecek. Somon ve tuna çeşitleriyle müşterilerinin beğenisine sunulan üründe tuna ve somon dilimleniyor ve özel sosu ile marine ediliyor. Dardenia’nın Uzak Doğulu sushi ustaları tarafından geliştirilen Hawaiian Poke Bowl, buharda pişmiş beyaz pirinç üzerine avokado, Japon turpu, edamame, fıstıkla harmanlanarak sipariş sırasında özel olarak hazırlanıyor.

Poke, balıkçılığın çok yaygın olduğu Hawaii’de, balıkçıların günlük olarak yakaladıkları balıkları küp küp kesip marine ederek taze taze tüketmesiyle ortaya çıkmış ve zamanla yemek kültürlerinin bir parçası haline gelmiştir. Japonya’da ‘Sushi Salatası’ California’da ise ‘Supefood Bowl’ olarak anılmaya başlamış ve hızla trend haline gelmiştir. California, New York ve Londra’da geçtiğimiz yılın en çok tercih edilen yiyeceklerden birisi ‘Poke Bowl’, içinde barındırdığı marine edilmiş balıktan yüksek omega-3 ve protein, buharda pirinçten düşük glisemik indeksli kaliteli karbonhidrat, avokado ve fıstık ile sağlıklı yağ deposudur.

Yeni lezzetler denemekten keyif alanların vazgeçilmezi olacak Hawaiian Poke Bowl, Dardenia’nın Fish& Sushi konseptli tüm şubelerinde ve paket servis seçeneğiyle sunulmaya başlandı.

Dardenia Hakkında:

Türkiye’nin ilk ve tek balık ekmek zinciri olan Dardenia, 30 yıllık Dardanel tecrübesiyle, sürdürülebilir balıkçılık ilkelerini kılavuz alarak, 2011 yılında kuruldu. Dardenia’nın ilk restoranı Erenköy’de açıldı. Geleneksel balık ekmek lezzetini modern ve yenilikçi bir yorumla sunan Dardenia, ilk yılında 130 binin üzerinde İstanbulluya ulaşarak büyük bir beğeni kazandı. 2012 yılında Buyaka AVM’de hizmet vermeye başladı. İlk sushi konseptli restoranı Dardenia Fish&Sushi’yi 2014 yılının Ocak ayında Göktürk’te hizmete açtı. 2016’da Nişantaşı, Kozyatağı, Maslak 42’ta yeni açtığı şubelerle müşterilerine hizmet vermeye başladı. 2016’da hızlı bir büyüme gösteren Dardenia, 2017 yılında açtığı Mecidiyeköy ve Capitol şubesiyle 11 şubeye ulaştı. Dardenia 2018 yılında kendi açacağı ve franchise şubelerle önce İstanbul’da daha sonra tüm Türkiye’ye yayılmayı istiyor. Bu amaç doğrultusunda da İstanbul dışındaki ilk şubesini Çanakkale’de açtı. Uluslararası alanda tanınan geleneksel lezzet markası olmak hedefiyle yola çıkan Dardenia, doğal ortamında yetişen, katkısız lezzetleriyle balık tutkunlarına enfes deneyimler sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Göktürk’te Psikiyatri dalında Uzman Doktor Sibel Üner Psikiyatri-Psikoterapi kliniğinde hasta ve danışanları kabul ediyor. başlıklı makalemizde Psikiyatri, Sibel Üner ve Uzman Doktor Sibel Üner hakkında bilgiler verilmektedir.