GÜNDEM

Garage Göktürk’te Mutlaka Denemeniz Gereken İmza Uygulamalar..

Yazar  | 

  Garage Göktürk’te Mutlaka Denemeniz Gereken İmza Uygulamalar

Uzun yıllar edindiği deneyimler sonucu, kişisel saç bakım ve tasarım çözümleri yanında sektöre birçok yenilik kazandıran Ahmet Çoban’ın patentli uygulamaları tüm Garage salonlarında olduğu gibi Göktürk şubemizde de sıklıkla uygulanmaktadır.

Bu yazı ile en çok tercih edilen birkaç işlem hakkında detayları paylaşmak istedik.

İlk olarak renklendirme işlemi olan Brushlight yılın her dönemi popülerliğini koruyor.
Brushlight, aslında patenti alınan özel fırça tasarımının ismidir. Bu fırça ile yapılan ve açıklı koyulu geçişleri olan boyamalara da yine Brushlight demekteyiz. Bu işlem ile hem köklerden ortalara doğru boyayı doğal geçişlere taşımayı hem de saçın kendi rengi üzerinde 2 tona kadar sanki güneşten açılmış gibi doğal ışıltılar vermeyi amaçlıyoruz.

Bu uygulama öncesinde kişiye özel analizler yapmakta ve hangi saçı ne kadar açacağımızı ya da ne sıklıkla ışıltılar vereceğimizi hesaplamaktayız. Bu hesaplamalarda yüz şekli, ten rengi, saç yapısı, gürlüğü, dalgası, kalınlığı gibi birçok detay önemli rol oynamaktadır.

Brushlight uygulamamız ilk kez boya yaptırmak ve saç rengini açmak isteyenler için iyi bir başlangıç olacaktır.

İkinci favorimiz salonlara özel uygulanan sakinleştirici bakım.

Sakinleştirici bakımda saç yapısını güçlendiren ve keratin içeren özel bir protein bileşimi bulunmaktadır. Bu bileşim aslında saçınızın doğal dokusunda olan ama zamanla uygulanan işlemler nedeniyle bölge bölge kaybolan bir yapıdadır. Kuaförlerde uygulanan teknik işlemlere ek olarak yoğun sülfat içeren şampuanlar ile sık yıkamak, fön makineleri, sert taramalar, sprey jöle gibi ürünler de saçlarınızdaki bu sağlıklı yapının kaybolmasına neden olmaktadır. Saçınız kuruyup incelmekte ve parlaklığını yitirmektedir. Cansız görüntünün yanında saç zor şekil almakta ayrıca fön ve renklendirme işlemleri de kendini tam olarak gösterememektedir.

Sakinleştirici bakım köklü değişimlerden ve ombre, brushlight, highlight ya da lowlight gibi tüm renk açma işlemlerinden önce önerilmektedir. Böylece saçınızı tüm teknik işlemlere hazırlayan güçlü bir baz oluşturmuş oluyoruz. Ayrıca tüm boya işlemlerinde renklerin kendini tam olarak ifade etmesini ve uzun süre saçınızda solmadan kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Sakinleştirici bakımı uzmanlarımız saçınız için daha yoğun bir programa gerek duymazsa yılda 3-4 defa yaptırabilirsiniz. Brezilya fönü olarak ünlenen yöntemlere göre çok daha düşük sıcaklıkta uygulanır. Bu şekilde özellikle son yıllarda popüler olan ombre, brushlight, highlight gibi işlemlerden açılan kısımlarda yanma, kırılma, kopma gibi riskler ortaya çıkmaz. Yoğun bir duman ve koku çıkarmadığı için pratik bir uygulamadır. Saçı düzleştirme iddiası yoktur. “Saçımı doğal kullanmak istiyorum, sağlıklı ve bakımlı dursun” diyorsanız harika bir seçenektir.

Ve son olarak saçı hafifleten trend kesimlerden GhostCut’ı konuşalım.

Ghost Cut; adından da anlaşıldığı üzere belli belirsiz verilmiş katlara uygulanan bir kesim modelidir. Garage Hair Repair Studio ailesi için ise yeni bir uygulama değildir. Özellikle son 3 yıldır yoğun bir şekilde saçların ihtiyacına göre uygulanmaktadır.

Önceki yıllarda katlı kesimlerde belirgin makas izlerini daha çok görürdük. Bu katlar yüzü daha oval göstermek veya saçlara hacim vermek amacıyla yapılırdı. Fakat genellikle alınan sonuçlarda tepelerde çok sert ve yoğun kat yerleri, uçlarda ise cılızlıklar oluşurdu. Bu işlem sonrasında ise kısa zaman içinde yumuşatma isteği ortaya çıkardı. Aynı zamanda yüzü çok belirgin bir çerçeve içine oturttuğu için ifade sertleşirdi.

Ghost Cut modelinin en iyi örnekleri Victoria’s Secret modelleri diyebiliriz. Modellerin saçlarındaki katlar çok belirgin olmadığı için ahenkli, gür ve sağlıklı bir saç görüntüsü ortaya çıkmaktadır. Ghost Cut modelini yaparken saçların ara bölgelerindeki doğal katlar takip ve hatta taklit edilmektedir. Böylece saçlar sağlıklı bir hacime kavuşmaktadır.
Bu kesim modeli hem açık hem toplu saçlarda düz fönlü ya da dalgalı şekil verildiğinde rahatça kullanılabilmektedir. Özellikle ince telli saçlara, yüzünü daha ince, uzun ve oval formda göstermek isteyen kişilere çok önerilen bir yöntemdir.

Garage Hair Repair Studio için kurguladığımız en önemli vizyon, en doğal ve sağlıklı saçları yaratmaktır. Böylece uzun süre kullanabileceğiniz saçlarınız ile bu uygulamayı kişisel stilinizin doğal bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz.
Sizin için en ideal olan uygulamaya karar vermek ve işlemlerimiz hakkında detaylı görüşme yapmak için Göktürk salonumuza bekliyoruz.

Adres: Göktürk Merkez, İstanbul Cd. Country Life Sitesi No:30-32A Göktürk

İletişim: 0531 706 55 00

Bir önceki yazımız olan Buckhead ve igor markalarının Kış Koleksiyonu Fenomen İsimler ile Buluştu başlıklı makalemizde buckhead, igor ve Sorteks hakkında bilgiler verilmektedir.