EĞİTİM-SANAT

Doodi Tüm Canlıları Seviyorum Kitabı Minik Dostlarıyla Buluştu!!!

Yazar  | 

Çocuklarımızın yeni kahramanı DOODİ maceraları ile yolculuğa başlıyor…

Eğitimci Yazar Asiye KOCADEMİR; bilgi birikimini paylaşmak, çocuklara, iyiyi ve güzeli Dünyaya dair olumlu mesajlar vermek için kolları sıvadı.

Dünyayı değiştirecek olan geleceğin çocuklarına sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaşayabileceklerine, üretebileceklerine inanmaları için yardımcı olmak, onlara yeni, mutlu, güvenli yaşama yolları açmak, kalpleri ruhları bozulmamış, kirli her türlü bilgiden uzak, işlenmeye hazır çocuklarımızın yüreği ile dünyaya, iyiye, güzele, anlamlı olana mesajlar vermek farklı bir yaklaşım getirmek için bu yolculuğa başladık. İstedik ki geleceğin şekillenmesinde ufak da olsa bizim de katkımız olsun. İstedik ki, kendine, yaşadığı dünyaya saygılı, üreten bireyler yetişsin.

Çalışma alanım olan özellikle okul öncesinde ve toplumda çocukların ve ailelerin en çok ihtiyacı olan, toplumun gelişmesi ve bireyin yetişmesi için gerekli bilgileri beğeneceğinizi umduğum şirin bir karakterle öyküleştirdim.

“Doodi’nin Maceraları”nda ele alacağımız tema ve konulardan bazıları: Sevgi, saygı, nezaket, hayvan ve doğa sevgisi, çevre bilinci, temizlik ve hijyen eğitimi, aile ve kardeş sevgisi, okula uyum süreci gibi kişilik gelişimine katkı sağlayacak kavramlar olacaktır.

Okul öncesi çocuklarımıza anne ve babalar okuyacak, bilmiyorsa hem anne baba, hem de çocuklar eğlenerek öğrenecekler. Bir anne ve kadın olarak biliyorum ki toplumun yarısını kadınlar oluşturur ama diğer yarısını da yetiştirir. O halde haydi anneler babalar çocuklarımızla “ Tüm Canlıları Seviyorum” diyor, kitap okumaya başlıyoruz.

Whatsapp İletişim: 0553 236 23 00

0212 322 60 00

https://www.dr.com.tr/Kitap/Doodi-Tum-Canlilari-Seviyorum/Cocuk-ve-Genclik/Okul-Oncesi-6-Ay-5-Yas/Masal-Hikaye-Kitaplari/urunno=000185

https://www.mdallstore.com/doodinin-maceralari-tum-canlilari-seviyorum

 

 

Bir önceki yazımız olan GÖKTÜRK'TE ÇOCUKLAR İÇİN MINDFULNESS BAŞLIYOR !!! başlıklı makalemizde Eline Snel, göktürk ve Göktürk'te mindfulness hakkında bilgiler verilmektedir.