EĞİTİM-SANAT

GÖKTÜRK’TE ÇOCUKLAR İÇİN MINDFULNESS BAŞLIYOR !!!

Yazar  | 
Eğitmen Nazlı Nazifoğlu; Psikoloji Yüksek Lisansının ardından, Özşefkatli Bilinçli Farkındalık, Ebevynlikte ve Eğitimde Mindfulness ve Academy of Mindful Teaching’in Çocuklar için Mindfulness eğitimlerini tamamlamıştır.
8 Hafta süren Çocuklar İçin Mindfulness eğitimi 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için Bir Kurbağa gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı Eline Snel tarafından tasarlanmıştır.
Öncelikle mindfulness (bilinçli farkındalık), ‘basitçe ifade etmek gerekirse açık ve sevgi dolu bir tutumla yaşadığımız anın içinde neler olduğunu bilinçli bir şekilde anlama halidir’.(Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli, Eline Snel)
Bu eğitimde çocuklar dikkatlerini nazik ve özenli bir şekilde tutmayı öğrenirler.
Hissettikleri, düşündükleri ve tecrübe edindikleri şeylerle alakalı kendilerinin veya başkalarının yargıları olmadan iç dünyalarına bir kapı açarlar.
Olumlu, olumsuz his ve düşüncelerini ne bastırırlar ne de bunlara kapılırlar ve bunları dikkatle hayatlarına katmayı öğrenirler.
Kendilerine ve başkalarına nazik bir tutumla yaklaşmayı öğrenirler.
Egzersizlerde beden farkındalığı, güven duymak ve bırakabilmek, hisleri hissetmek ve onlara izin vermek, kendine ve başkalarına şefkat gibi farkındalığın temel öğelerine odaklanıyoruz.
Kayıt ve Bilgi için: nazlinazifoglu@gmail.com
Başlangıç: 8 Şubat 2020 Saat: 14:00
Adres: T.P. Kişisel Gelişim
G1 Konutlaru A3 Blok

Bir önceki yazımız olan DENİ ADLER TOPUZOĞLU 'MJ' SOLO SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI başlıklı makalemizde göktürk, portre ve sergi hakkında bilgiler verilmektedir.