GÜNDEM

DOĞAL, TEMİZ, ve EV YAPIMI: NAKED BITES

Yazar  | 

DOĞAL, TEMİZ ve EV YAPIMI
Göktürklülerle buluşan Naked Bites‘ı, markanın yaratıcısı İpek Hatipoğlu ile yeni yerinde konuştuk.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Ben İpek Hatipoğlu,1975 Ankara doğumluyum. Evli ve bir erkek çocuğu annesiyim.
Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliğinden mezun olduktan sonra, Amerika’da UCSD’de Modern Pazarlama Programını bitirdim. Türkiye’ye döndükten sonra kendi markamız olan “Time for Cafebreak” markasının 12 sene yönetici ortağı olarak çalıştım.

Naked Bites markasının doğuşundan biraz bahseder misiniz?Naked Bites’ı yaratmamın en önemli nedeni bitki merkezli beslenme tarzının hayatımıza girmesi ile ailemizin yaşam kalitesinin büyük ölçüde artması oldu. Buradan yola çıkarak gücünü bitkiden alan, insana iyi gelen ve mutluluk veren ürünler yaratarak bu iyiliği herkese aktarmak istedim.

Biraz da ürün yelpazenizden söz etmek istiyoruz. Misafirlerinizi ne tür lezzetler
bekliyor?
Naked Bites, içinde katkı ya da koruyucu madde olmayan; doğal, temiz, ev yapımı
ürünler üretiyor. Günlük üretimimiz içerisinde fıstık ezmesi, badem ezmesi ve granola
hep var. Ürünlerimizin bir bölümünü cafe ve bakery’ler kendi menülerinde kullanıyor, ayrıca kasa önlerinde de Naked Bites ürün satışı yapıyorlar. All Sports Bakery Etiler, Delicious
Cafe Göktürk, ürünlerimizi görebileceğiniz cafelerden bazıları. Bu ürünleri kendi dükkanımızda da her daim taze ve günlük olarak satışa sunuyoruz. Bunlara ek olarak kahve yanında eşlik edecek ufak keyifli raw atıştırmalıklarımız, yaza doğru ise smoothie ve granola kaseleri, ev yapımı dondurma (nice cream) gibi temiz beslenmeyi destekleyecek ürünleri menümüze dâhil etmek
istiyoruz.

Naked Bites markasını farklı yapan nedir sizce?
Naked Bites sadece ürettiği ürünlerle değil hikâyesi ve ideolojisiyle de fark yaratıyor. Doğa’nın sürdürülebilirliğini destekleyen, insana iyi gelen mutluluk veren bir marka olmayı hedefliyoruz. Göktürk mağazamızın üst katını sunum, alt katını atölye olarak tasarladık.

Atölye kısmıyla ilgili farklı planlarınız var mı?

Önümüzdeki dönemde üst ve alt katımızda bitki merkezli beslenmeyi ve iyi yaşamı destekleyen atölyeler yapmak istiyorum. Bu atölyeleri Naked Bites’la aynı ideolojiyi paylaşan markalarla birlikte yapmak hedefim. Mesela Gaia Coconut Bowls ile güzel bir iş birlikteliği içerisindeyiz. Hindistan cevizi kasesi ve bambu pipetlerimizi Türkiye’ye getiren bu doğa dostu marka ile ilkbaharda, lezzetli ve sağlıklı smoothie kaselerinin hazırlanacağı bir atölye programımız olacak.

 

Adres: Göktürk Mah. Cami Sok. No.17/C Göktürk

 

Bir önceki yazımız olan REYHAN İLDAŞ İLE THETAHEALING SEANSI ALARAK NELERİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ? başlıklı makalemizde denge, eğitmen ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.