GÜNDEM

Bosch Termoteknoloji, ticari alanda iklimlendirme konforu sağlayan yeni AirFlux VRF klima sistemlerini pazara sundu!

Yazar  | 

Hastaneler, ofisler, oteller, rezidanslar gibi ticari binalar için üretilen Bosch VRF klima sistemleri; 2020 yılında yeni ürün gamıyla zenginleşerek AirFlux VRF sistemler olarak tüketicilerle buluşuyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Bosch Termoteknoloji, yeni AirFlux VRF sistemleriyle binaların iklimlendirilmesinde yüksek enerji verimliliği sağlıyor. AF5300 tekil ve kombinasyon serisi dış üniteler, geliştirilmiş yeni nesil iç üniteler ve Bosch tarafından geliştirilen ve üretilen yeni nesil bireysel ve merkezi kumandalar nisan ayından itibaren satışa sunuldu. Hem bireysel hem de merkezi kumandalar için ülkemizde gerçekleştirilen kullanıcı deneyimi oturumları sayesinde, kullanıcı alışkanlıkları, beklentileri ve öncelikleri doğru şekilde belirlendi ve bu doğrultuda ürünlerin geliştirilmesi sağlandı.

Değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi sayesinde, yeni AirFlux VRF iklimlendirme sistemleri kolay kullanım imkânı sunarken, aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanıcıların anlık ihtiyaçlarına göre çalışma performansını ayarlayan, kısmi yükte bile yüksek verimlilikle çalışan sistem, dış ünitelerden ve soğutma-ısıtma için kullanılabilen on iki farklı iç ünite modelinden oluşuyor. Çok düşük ses seviyesinde çalışan, tek gövdede 90 kW’a, kombinasyon serisi ile 270 kW’a kadar çıkabilen kapasitesi, iç ünite ve klima dış üniteleri ile Bosch AirFlux VRF sistemler; ofisler, oteller, hastaneler gibi farklı bina ve uygulama türleri için en uygun sistem çözümünü sunuyor ve kullanıcıların her zaman ideal konfordaki ortam şartına erişmesini sağlıyor.

AirFlux VRF sistemler aynı zamanda tamamen yenilenen, kompakt endüstriyel tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Yeni DC Fan motoru sayesinde daha fazla enerji tasarrufu

Satışa sunulan on farklı VRF iç ünite modeli, sahip oldukları DC fan motoru sayesinde yüksek enerji tasarrufu elde edilmesini sağlıyor. Yeni AirFlux VRF iklimlendirme sistemleri; 25 – 90 kW (8 – 32 HP) geniş kapasitesiyle, +48°C’ye kadar çıkan ortamlarda soğutma ve –23°C ‘ye kadar inen ortamlar için ısıtma operasyonu sağlayarak soğutma ve ısıtmada geniş dış ortam çalışma aralığına sahiptir.

Bosch AirFlux VRF sistemler bu özelliklerinin yanı sıra, Avrupa’da enerji verimliliğini artırma ve karbon emisyonlarını azaltma hedefleri doğrultusunda 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe giren Eco tasarım direktiflerinden ENER LOT21 yönetmeliklerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Office wall mock up interior. Wall art. 3d rendering, 3d illustration; Shutterstock ID 1028123053; Client/Licensee: –

1028123053

İklimlendirmede sessizlik

Bosch AirFlux VRF sistemler düşük ses seviyesiyle kullanıcılara daha fazla konfor sağlıyor. Kullanıcılar, 11 farklı sessiz moda sahip olan sistemlerin soğutma veya ısıtma önceliği modunu kendileri seçerek ekonomik bir şekilde çalıştırabiliyor.

Yeni Bosch AirFlux VRF klima sistemleri ile ilgili videoyu izlemek için Bosch Termoteknik YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ‘Nickelodeon Çocukların Seçimi Ödülleri 2020: Beraber Kutlayalım’ 2 Mayıs Cumartesi günü yayınlanacak başlıklı makalemizde Nickelodeon ve Nickelodeon Productions hakkında bilgiler verilmektedir.