GÜNDEM

BLN GÜMRÜK ve LOJİSTİK UZAKTAN ÇALIŞIRKEN DAHA HIZLI VE GÜVENLİ ALTYAPI İÇİN VODAFONE’U SEÇTİ

Yazar  | 

İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business, şirketlere koronavirüs sebebiyle değişen iş süreçlerine uyum sağlama konusunda da destek veriyor. BLN Gümrük ve Lojistik uzaktan çalışma imkanına sahip olmak, iş süreçlerini daha verimli yönetmek, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmek için çözüm ortağı olarak Vodafone Business’ı tercih etti. BLN, veri kaybını önleyen ve dış tehditlere karşı koruma kalkanı sağlayan Vodafone Business çözümleri sayesinde kendi iş ortaklarına odaklanıp sektöründe fark yaratmayı hedefliyor.

8 Nisan 2020 – Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, işletmelerin, evden çalışma sisteminin yaygınlaşmasıyla artan bağlantı ve güvenlik taleplerine uygun çözümler sunuyor. Sektörünün önde gelen şirketlerinden BLN Gümrük ve Lojistik, dijitalleşme sürecinde çözüm ortağı olarak Vodafone Business’ı seçti. BLN, Vodafone Business’ın sunduğu çözümler sayesinde müşterilerine daha hızlı ve daha güvenli hizmet verecek, iş süreçlerini daha verimli yönetebilecek. BLN’ye kesintisiz hizmet sunan Vodafone Business, sağladığı yedekleme sayesinde veri kaybını önlüyor ve güvenlik sistemiyle de tüm dış tehditlerden korunma imkanı sunuyor.

Berna Kulaksız: Rekabet avantajı sağlıyoruz

Vodafone Business olarak gelişen teknolojilerle yeniden şekillenen dünyamızda, müşterilerimizin iş süreçlerini akıllı çözümlerle desteklemeye, verimliliklerini artıracak fırsatlar sunmaya devam ettiklerini belirten Vodafone Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Berna Kulaksız, şunları söyledi:

“Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaçlarını analiz ederek tek çatıdan sunduğumuz çözümlerle rekabet avantajı sağlamalarına destek oluyoruz. Özellikle koronavirüs ile mücadele sürecinde uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla şirketlerin artan bağlantı ve güvenlik taleplerine uygun çözümler sunuyoruz. BLN Gümrük ve Lojistik de daha güvenli ve hızlı hizmet vermek, iş süreçlerini daha optimum hale getirmek için tercihini Vodafone’dan yana kullandı. Vodafone Business olarak çözümlerimizle BLN‘nin iletişim altyapısını kurup güvenli bir yapıya kavuştururken, iş ortaklarının memnuniyetlerini artırma hedeflerine ulaşmalarına da katkıda bulunuyoruz. Vodafone Grubu olarak 50’yi aşkın ülkede 100 milyondan fazla nesneye hayat veriyoruz. Vodafone Grubu, araştırma şirketi Gartner tarafından, altı yıl üst üste nesnelerin interneti teknolojilerinin lideri ilan edildi. Bu konumumuzdan aldığımız güçle müşterilerimizi geleceğin heyecan verici dünyasına hazırlamaya devam edeceğiz.”

BLN Gümrük ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Şehriban Kalanbaklı ise şöyle konuştu:

“Vodafone Business çözümleri sayesinde iş yapış şeklimiz çok daha verimli ve güvenli hale geldi. Bu gelişmeler de nihayetinde müşterilerimize olumlu olarak yansıyor. Eskiden çok büyük yatırım yaptığımız ve devamlı kalite seviyesini yükselttiğimiz IT altyapımızda fiziksel olarak şirketin içindeyken bile nadir de olsa kesintiler ve problemler yaşayabiliyorduk. Vodafone Business çözümlerini kullanmaya başladıktan sonra IT destekli operasyonlarımızın çok daha istikrarlı yürüdüğünü görüyoruz. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarına uyumlu olan veri yönetim sistemimizi yürütürken Vodafone Business çözümleri büyük destek sağlıyor. Artık uzaktan çalışma avantajımız da oluştu ve bu bize olağandışı durumlarda ofis dışında da işlerimizin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlıyor.”

Veri kaybı önleniyor, koruma kalkanı oluşturuluyor

Vodafone Business, gümrükleme işlemlerinin her aşamasında müşterilerine danışmanlık hizmeti veren BLN’ye veri merkezi ve güvenlik ürün ailesi ile çözüm sunuyor. IT&network güvenlik, bakım ve destek, veri merkezi sanal sunucu bulundurma ve erişimden oluşan çözümler çerçevesinde müşteriye sağlanan esnek sanal kaynak havuzu ile iş süreçlerinin optimum çalışmasına imkan tanınıyor. Veri güvenlik çözümleri ile yedekleme hizmetleri aktif hale getirilirken Firewall koruma hizmetleri ile güvenli koruma kalkanı sağlanıyor.Ofis 365 ile de müşterinin verdiği hizmetler bulut ortamına taşınıyor.

Bir önceki yazımız olan DİMES’TEN UMUT MESAJI VEREN REKLAM FİLMİ başlıklı makalemizde DİMES ve umut mesajı veren yeni reklam filmini yayına soktu. hakkında bilgiler verilmektedir.