Genel

Archibald 10. Yılını Kutluyor, Mutlu Yıllar Archibald!

Yazar  | 

Jean-Marie Massaud tarafından tasarlanan “Archibald” 10. Yıldönümünü 2019 – 2020 süresinde dünyanın farklı şehirlerinde  kutluyor. Türkiye’de  Poltrona Frau’nun tek temsilcisi olarak BMS A.Ş tarafından kutlamalar Mart ayında BMS İstanbul showroomunda gerçekleşiyor.

23- 24 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek Italian Design Days kapsamında BMS sponsorluğunda Archibald Koleksiyonu tasarım sevenler ile buluşuyor.

İtalyan Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nın 100 İtalyan Konsolosluğu ile aynı anda organize ettiği ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Italian Design Days ( İtalyan Tasarım Günleri ), İtalya ve Türkiye açısından her daim kapsamlı olanaklar sunan bir bağlamda “Made in Italy” tasarımını farklı açılardan tanıtmayı amaçlıyor. Italian Design Days etkinliğinin 2020 yılı teması “Geleceği Çizmek, Gelişim, İnovasyon, Sürdürülebilirlik ve Güzellik”olarak belirlendi. Archibald tasarımı da  yıl dönümünü Italian Design Days İstanbul etkinliği kapsamında tasarımındaki güzeliği & sürekliği & sürdürebilirliği temsil ederek gerçekleştiriyor.

 

ARCHIBALD TASARIM HİKAYESİ 2009 – 2019

Archibald koltuğu  2009 yılında ilk lansman yılında dikkatleri hemen çektİ ,”En İyi Ev İçin Tasarım” kategorisinde Wallpaper Ödülünün sahibi oldu.

Poltrona Frau tüm Dünya’da ki müşterilerinin en gözde tasarımları arasında yer aldı.

Archibald tasarımı yıllar içinde farklı alternatiflerini doğurdu. Archibald King & Archibald A  versiyonlarından sonra 2019 yılında Jean-Marie Massaud Archibald Dining Chair yarattı. 2020 yılında Dünya’da ve Türkiye’de eş zamanlı satışı başladı. Archibald koltukları Türkiye’de bir çok yaşam alanında kullanıldı. Modern, ikonik ve zamansız bir parça olarak ofislerde, evlerde ve lüks otellerde tercih ediliyor.

ARCHIBALD DINING CHAIR 2019

Tasarım sürecinde oran, ağırlık ve hacimlerin özenle gözden geçirilmesinin sonucu ortaya çıkan yeni Archibald Dining Chair  sandalye den fazlasını koltuk konforunu sağlıyor.

Arkalığın iç kısmındaki görkemli kıvrımlar gibi her ayrıntıda ortaya çıkan terzi dokunuşuyla oyulmuş, açık ve net, modern bir koltuk gibi ihtişamlı. Yüzeyindeki profillerin kavisli hattının özenle ve maharetle altını çizen değerli kontrast dikişler Pelle Frau® derisi ile hayata geçiyor. Deriye alternatif İtalyan kumaş çeşitleri ile döşeme seçenekleri bulunuyor.

POLTRONA FRAU HAKKINDA:

EL İŞİÇİLİĞİ USTASI, DERİ UZMANI: POLTRONA FRAU

Poltrona Frau en iyi kalite deri malzemenin titiz kullanımı, klasik ve modern tasarım senteziyle eşi benzeri olmayan üst kalitede ürünler üretir.1912’den beri nesilden nesile geçen el işçiliği uzmanlığı ve güçlü kalite tutkusuyla üretilen bu ürünler, “Made in Italy” görünümünün içinde benzersizdir. 100 yılı aşkın zanaatkar ve endüstriyel tecrübesi ile Poltrona Frau mobilya, gelecek için muhteşem trendler belirlerken zengin bir tasarım tarihini bünyesinde barındırıyor.

 

BMS HAKKINDA:

SOFİSTİKE TASARIMLAR TEK  YERDE

BMS, yaşam alanı gereksinimlerini analiz ederek, tasarım, işlevsellik ve kalitenin bileşimi ile en iyi çözümü sunma hedefiyle, 35 yıldır yaşam + çalışma alanlarında mobilya ve dekorasyon danışmanlığı vermektedir.Temsil ettiği İtalyan ‘Poltrona Frau’ ve Fransız ‘Baccarat’ gibi firmaların 100 yıllı aşan tasarım geçmişlerinden yararlanarak hayatın ihtiyaçlarına lüks detaylar ile cevap veren mekânlar tasarlar. Tasarım efsanesi olan Amerikan Herman Miller markası ile yaşayan ofis temasında farklı uygulama çeşitleri ile fark yaratır.

Etiler’de bulunun BMS Showroom’unda hizmet vermektedir.  / bms.com.tr

 

Italian Design Days 2020 Hakkında:

İtalyan Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nın 100 İtalyan Konsolosluğu ile aynı anda organize ettiği ve bu yıl dördüncüsü gerçekleşen İtalyan Tasarım Günleri, İtalya ve Türkiye açısından her daim kapsamlı olanaklar sunan bir bağlamda “Made in Italy” tasarımını farklı açılardan tanıtmayı amaçlıyor. İtalyan Tasarım Günleri” etkinlikleri, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi ev sahipliğinde, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknopark işbirliği ile 23-24 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Küratörlüğünü Mimar ve Küratör Prof. Luca Molinari’nin üstlendiği İtalyan Tasarım Günleri iki gün boyunca mimarlık, endüstriyel tasarım (ürün, mobilya, otomobil ve tekne tasarımı vb.) ve moda alanlarında İtalya’nın önde gelen isimlerini Venedik Sarayı, İtalyan Kültür Merkezi ve 19. yüzyılda İtalyan mimarlar tarafından tasarlanan Salt Galata, Mongeri Evi gibi yapıların yanısıra Yıldız Teknik Üniversitesi mekanlarında düzenlenecek paneller ve atölye çalışmalarıyla ağırlayacak. İtalyan Tasarım Günleri’nin 24 Mart’ta Salt Galata’da gerçekleştirilecek olan iki oturumundan ilki “Endüstriyel İşçilik” başlığını taşıyacak ve BMS CEO’su Neslihan Işık, Studio Giulio Iachetti kurucusu Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Giulio Iachetti, Studio Vertebra kurucu ortağı İç Mimar Efe Kağan Hızar, Luxury Living Engineering Bölge Müdürü Anna Masello ile Technogym Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vittorio Zagaia konuşmacı olacak.

 

Detaylı bilgi için bms.com.tr adresini inceleyebilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/bms_mobilya/  #bmslovedesign

BMS HOME. Ayazma Yolu Sokak No:5 34337 Etiler İstanbul, TR

0212 263 64 06

 

Bir önceki yazımız olan MATTEL, 2030 YILINA KADAR TÜM ÜRÜNLERİNİ VE AMBALAJLARINI %100 GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR MALZEMELERDEN YAPACAK. İLK ÜRÜN İSE FISHER-PRICE®’IN KLASİKLEŞMİŞ OYUNCAĞI RENKLİ HALKALAR! başlıklı makalemizde çevresel, fisher price ve mattel hakkında bilgiler verilmektedir.