Genel

Aloparca.com İle Otomotiv Yedek Parça Sektöründe Dijital Dönüşüm

Yazar  | 

Türk girişimciler son yıllarda yerel ve global anlamda birçok yeniliğe imza atıyor.   

Bu alanda dikkat çeken isimlerden biri de Ebru Özülkü oldu.  2013 yılında Aloparca.com’un temellerini atan girişimci Ebru Özülkü, otomotiv sektöründeki alışılagelmiş kuralları değiştirmeyi başararak 245 binden fazla yedek parçayı sanal ticarete taşıdı.

 

Üç kuşaktır yedek parça sektöründe olan bir ailenin tek çocuğu olan Ebru Özülkü, Avusturalya Victoria Üniversitesi’ndeki MBA eğitimi sonrasında Reklam ve Pazarlama alanında çalıştı. İstanbul’a döndükten sonra birçok uluslararası şirkette çeşitli üst düzey görevlerde yer aldığı sırada Özülkü, doktora eğitimi için Yeditepe Üniversitesi’ne başladı. Antropoloji konusunda uzmanlaşan Ebru Özülkü, ‘tüketici eğitimlerinin kültürel temaları’ üzerine yoğunlaştı.

Baba mesleği otomotiv yedek parça işini uzun yıllardır e-ticarete taşıma hayali olan Özülkü, bu hayalini 2013 yılında gerçeğe dönüştürerek Aloparca.com’u kurdu. Ebru Özülkü pek çok kişi tarafından ‘’erkek işi’’ olarak görülen otomobil yedek parça satışını internete taşıdığı başarılı girişimcilik hikayesi ile birçok yarışmada fark yaratan kadın ödülleri kazanmıştır.

Aile şirketinden tamamen bağımsız olarak kendi işini kuran Özülkü, yedek parça ve otomobil pazarına farklılık yaratmayı ve öncülük yapmayı kendine ilke edindi.

1,5 milyon ziyaretçi, 100 bin üye 

Aloparca.com, 48 farklı otomobil markasına ait orjinal ve yan sanayi yedek parça alternatifi ve 245 binden fazla parça çeşidi ile bugün Türkiye’nin en fazla tercih edilen yedek parça e-ticaret sitesi. 100 binden fazla üyesi olan sitenin aylık ziyaretçi sayısı ise 1,5 milyon. Aylık 20 bin telefon trafiği olan Aloparca.com, 2015 yılında 14.’sü gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek ödüllerinde yılın en iyi e-ticaret sitesi altın ödülünü aldı. Müşteri odaklı yaklaşımı, deneyimli kadrosu ile her zaman müşterisinin yanında olmayı hedefleyen Aloparca.com iyi fiyat, doğru hizmet ve mutlu müşteri felsefesi ile büyümeye devam ediyor.

www.aloparca.com

Bir önceki yazımız olan DENİ ADLER TOPUZOĞLU’NDAN Michael Jackson Portreleri başlıklı makalemizde DENI ADLER TOPUZOĞLU ve MICHEAL JACKSON hakkında bilgiler verilmektedir.