Genel

3. TEDxHisarSchool 23 Şubat Cumartesi Günü TEDxHisarSchool Etkinliği!

Yazar  | 
  1. TEDxHisarSchool

23 Şubat Cumartesi günü TEDxHisarSchool etkinliğimizi, Lise öğrencilerimizin organizasyonuyla üçüncü defa gerçekleştireceğiz.

Bu yılki konferans temamız “Anormallik”.  Anormallik, normale ve alışılmışa aykırı olanların bütünü olarak tanımlanmıştır. Normal olmayan nedir peki? İşte bu cevaplanması zor bir sorudur. Biz, ne zaman olayları, kişileri ve kavramları “anormal” olarak adlandırmaya başladık? Tüm insanların hayatı apayrı bir hikaye ve apayrı bir bakış açısından oluşmuştur. Bir odaya sayısız insan konulsa da bütün bu insanlar bir kuşun uçması gibi basit bir olayı bile farklı yorumlama kapasitesine sahiptir. Belki de her bir insan, anormal olma potansiyeline sahiptir. Toplumda hala bir tabu olarak görülen anormal olma durumu aslında her birimizin içinde varlığını sürdürmektedir. TEDxHisarschool’da, konuşmacılarımızın ilham verici “anormal” hikayelerini dinleyeceğiz.

TEDxHisarSchool konuşmacıları, profesyonel dalgıç ve fotoğrafçı Ayşegül Dinçkök, yaşam koçu Eddie Lynch, moda tasarım sanatçısı Arzu Kaprol, influencer Zeynep Aydoğan, hikaye anlatıcısı, aynı zamanda gezgin Barkın Özdemir ve müzisyen Evrencan Gündüz’dür.

Konferansta farklı disiplinlerden konuşmacılar temamız kapsamında yaklaşık 20’şer dakikalık konuşmalar yapacaktır. Kayıt ve daha fazla bilgi için:

https://tedxhisarschool.weebly.com/

Bir önceki yazımız olan Faik Sönmez 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu başlıklı makalemizde Faik Sönmez, FAİK SÖNMEZ 2019 KOLEKSİYONU ve YAZ KOLEKSİYONU hakkında bilgiler verilmektedir.