Genel

YENİ NESİL 2000 VE 11 YILLIK FRANSIZCA TİYATRO FESTİVALİ.!

Yazar  | 

Sainte Pulchérie Mezunları Öğretim Eğitim ve Sağlık Vakfı Özel Yeni Nesil 2000 Okulları, 2005 yıldan bu yana İstanbul’da bulunan ve yabancı dili Fransızca olan okullar ile beraber modern dillerde Fransızca okutan okulların katıldığı Fransızca Tiyatro Festivali’ne gururla ev sahipliği yapmaktadır.

Bu yıl 11. senesini kutlayan tiyatro festivali boyunca okulumuz koridorları Molière, Racine veya Corneille gibi Fransız edebiyatının önemli kalemlerinin replikleri ile canlanıyor gerçek tiyatro sahnesine dönüşüyor.

Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkartarak kendilerini gerek Fransızca, gerek sanat ile ifade ettiklerini görmek, bizlerin ilk günden beri çizdiğimiz çağdaş eğitim yoluna duyduğumuz inancı her gün daha da arttırıyor.

Bir önceki yazımız olan The Brıtısh Internatıonal School’dan “Türk-İngiliz Karma Müfredatı” ile Türk öğrencilere yeni okul… başlıklı makalemizde PDI Grup’un Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ünsal Abuşoğlu, The British International School İstanbul ve Ünsal Abuşoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.