GÖKTÜRK'TE HAYAT

Yemelere Doyamayacağınız Lezzetler Ceviz’de!

Yazar  | 

Bu hafta Ceviz’deyiz! 

Mekanın dışarıdan görünüşü bile ‘gelin biz çok lezzetliyiz!’ demiyor mu? Tatlıdan tuzluya çok geniş bir ürün gamı barındıran lezzetlerini deneyimleyenlerin bırakamadığı bu mekanda ayrıca son zamanlarda Kiş’leri ile kendisinden bol bol söz ettiriyorlar.
 Kabaklı Kiş’leri yediklerimin en iyisiydi. Siz isterseniz Mantarlı/ Tavuklu/Patlıcanlı ve istediğiniz malzemeleri seçebilirsiniz. Yakın bir zamanda dördüncü imalathanelerini açmışlar. Ar-Ge çalışmaları tüm hızlarıyla devam ediyor.

 

Güler yüzlü mekan sahibine Kiş’lerin nasıl bu kadar lezzetli olduğunu sorduğumda 3 saat fırında kısık ateşle pişmesi, doğal tereyağları ve özel sosları oldugunu söyledi. Sosyal mesafe kurallarına uygun ve tertemiz bir yer. Göktürk’te ve Kemerburgaz’da iki adet şubeleri bulunmakta. El yapımı mantıları anne eli değmiş gibi.. kıyması baharatları her seyi çok ayarındaydı. Buzdolabımdan hiç eksik etmiyorum.

Hangisine gitmek istediğinize karar vermek size kalmış! Bizden duymuş gibi olmayın Muzlu Rulo Pasta’ları ve Profiterol’leri bi’ harika. Taze meyve ile birleştirilmiş Rulo pastaları isterseniz çilekli isterseniz muzlu tercih edebilirsiniz.

Her gün taze taze çıkan ürünlerinin kokuları bütün Artell Forum Çarşısı’nı sarıyor. Sabah saatlerinde giderseniz poğaça ve simitlerini sıcak sıcak yeme fırsatında bulunabilirsiniz. Ekstra olarak 100’den fazla çeşit mezeleri var ve mevsimine uygun sebzelerle yapılan  kendi özel karışımlarıyla mucizeler yaratıyorlar dersem abartmış olmam. Fesleğen Soslu Şakşuka’larını ve Kırmızı Kinoalı Semizotu’nu gittiğinizde kesinlikle denemelisiniz. Pastalarında ise kesinlikle hazır krema kullanılmıyor. Tamamen her şeyi kendi elleriyle yapıyorlar. Alışılmışın ötesinde bir pasta isterseniz tasarımcıları bulunuyor. İstediğiniz pastaları profesyoneller eşliğinde yapılmakta.

 

Davetlerin ve özel günlerinizin de vazgeçilmezi olacaktır! 

Göktürk Merkez Mahallesi Istanbul Cad. Artell Forum Çarşısı No:38/K

(0212) 322 26 64 

 

Hazırlayan; Ecem Binnaz Köse

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın!

@intowngokturk

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bizz Pub Tam Bize Göre.. başlıklı makalemizde #alfredo, #alfredoallascrofa ve #baharat hakkında bilgiler verilmektedir.