Genel

YAŞAM BİR OKULSA…

Yazar  | 

Yaşam bir okul ise bizler bu okulda bazen zorlu, bazen de kolay derslerle karşılaşabiliriz. Lise yıllarındayken okulda beni en çok zorlayan ders fizik dersiyken, en çok zevk aldığım ders müzikti. Fizik dersi benim için daha anlaşılmaz, karmaşık ve zor problemlerle doluydu. O zaman dershaneler de çok fazla olmadığı için, iyi ders anlatan fizik öğretmeni bulup koşa koşa ona gider, anlamadığımız konuları sorardık. Kısacası lise ikide benim bu ders
bir kabusum olmuştu. Karnemde ilk defa 10 üzerinden 1 gelmişti. Halbuki ben müzik ve edebiyata aşıkken, fen bölümünü seçerek kendime çok büyük bir haksızlık yapmıştım. Dersler benim için hiç de kolay değildi. Dolayısıyla da sonraki üniversite hayatımda da yine yanlış bölüm ve seçimlerle devam etti. Sonrasında bu eğitim hayatıma baktığımda, yanlış yapılan seçimlerle benim yaşamda nasıl bir donanıma sahip olduğumu fark ettim.


Akışa güvenmek, olduğunuz her halinizde olanı kabul etmektir ve orada olan tüm direnç ve zorluklara karşı kendi gücünüzü ve potansiyelinizi bularak yeniden kendinizi yaratmaktır. Şimdi akışta olarak beni götüren bu muhteşem yolda kazanımlarıma eğitimlerime, daha doğrusu değerlerime değer katarak ilerliyorum. Yaşamın akışına güvenin ve o güven ile birlikte kendi potansiyelinizi de doğru bir şekilde açığa çıkarın. İnanın ki siz yaşamı bu içsellikle takip ettiğinizde yaşam da size hediyelerini vermeye başlayacaktır.


2000 yılından bu yana içsel yolculuğum beni hem kendi hayatımda, hem de öğrencilerim ve danışanlarımın hayatlarına dokunarak onların değişimlerini izleme penceresinde olmaya vesile etti. Her zaman iç sesimi dinleyerek yürüdüğüm bu yolda, halen Göktürk’te bulunan merkezimizde, online olarak dersler ve danışmanlıklar vermekteyim.

ThetaHealing tekniğinde yer alan en güzel içeriklerden biri de his yüklemeleridir. Yaşamınız boyunca belki unutmuş olduğunuz hisleri ne zaman ve nerede olursanız olun ‘evet’ dediğinizde uygulayıcı olarak size yükleyebilirim. Sadece izin vermeniz ve ‘evet’ demeniz yeterlidir.

Yaşamın akışına güveniyorum ve her daim yaşam tarafından desteklenmenin nasıl bir his olduğunu biliyorum.
Yaşamda neşe ve bolluğu alanıma nasıl çekeceğimi biliyor ve anlıyorum.


Sevgi ve Işıkla…

REYHAN İLDAŞ
ThetaHealing®️ Certificate
of Science&Master
Eğitmen ve Uygulayıcı

AKIŞA GÜVENMEK, OLDUĞUNUZ HER HALINIZDE OLANI KABUL ETMEKTIR VE ORADA OLAN TÜM DIRENÇ VE ZORLUKLARA KARŞI
KENDI GÜCÜNÜZÜ VE POTANSIYELINIZI BULARAK YENIDEN
KENDINIZI YARATMAKTIR. ŞIMDI AKIŞTA OLARAK BENI GÖTÜREN BU
MUHTEŞEM YOLDA KAZANIMLARIMA EĞITIMLERIME, DAHA DOĞRUSU DEĞERLERIME DEĞER KATARAK ILERLIYORUM.

Bir önceki yazımız olan “Gazetecilik birilerinin yayınlanmasını istemediği haberleri yazmaktır!” başlıklı makalemizde Gazete Damga Yönetim Kurulu ve İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Mert hakkında bilgiler verilmektedir.