MODA

Vakko Wedding 2017 Koleksiyonu Daha Feminen ve Daha Romantik

Yazar  | 

Gelinlik trendlerinin belirleyicisi 30’a yakın tasarımcı ve markanın eşsiz koleksiyonlarını gelin adaylarıyla buluşturan Vakko Wedding, 2017 İlkbahar-Yaz sezonunda yine çok özel bir seçki ile gelin adaylarıyla buluşuyor.

Vakko Wedding’in yeni koleksiyonunda danteller, zengin işlemeler, uzun kuyruklar, dekolteler ve 3 boyutlu çiçekler feminen silüetlere vurgu yapıyor. Elie Saab’ın kendi adını taşıyan ilk gelinlik koleksiyonu da tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de ilk kez ve yalnızca Vakko Wedding House’larda yerini alıyor.

Tüm dünyada büyük beğeniyle karşılanan ve Türkiye’de sadece Vakko Wedding’de yer alan Zuhair Murad’ın masalsı gelinleri bu sezon ipek, tül, organza ve şifon dokularla zenginleşiyor.Bele oturan kabarık eteklerde dantel işlemeler ön plana çıkıyor. İşlemeli kol detayları ve uzun kuyruklar Zuhair Murad’ın ihtişamını gözler önüne seriyor. Monique Lhuillier gelinleri ise bu sezon da olabildiğince masum ve romantik… Koleksiyonda sofistike dekolte detaylarına vederin V yaka formlara sıkça rastlıyoruz. Daha feminen bir silüet için bel hattında kullanılan dantel detayları, uçuşan eteklerdeki üç boyutlu çiçekler ve zarif işlemeler koleksiyonun en çarpıcı dokunuşları arasında yer alıyor.

Berta 2017 koleksiyonunda markanın vazgeçilmezi feminenlik ön planda. Derin göğüs ve sırt dekolteleri, ışıltı ve işlemelerle zenginleşerek transparan kumaşlarla, lüks krep ve dantellerle bütünleşiyor. Balık modellere farklı bir yorum getiren göşterişli kuyruklar ve pelerinler 2017 ilkbahar-Yaz sezonunun yenilikleri arasında yerini alıyor. Modern tasarım anlayışının en başarılı temsilcilerinden Vera Wang ise, iç giyimden ilham alan dekolteleri, farklı etek kesimleri ve sıradışı aksesuarlarıyla farklı olmak isteyen gelinlerin tercihi oluyor.

Jenny Packham’ın 2017 İlkbahar-Yaz gelinlik koleksiyonu bohem stili günümüzün modern gelini ile buluşturuyor. Hafif ve ince kollar, ışıltılı tül kuyruklar, kat kat etekler bohem ruhu romantik ve macera dolu bir anlayışla yansıtarak Jenny Packham’ı‘destination wedding’ konseptinin vazgeçilmez tasarımcısı kılıyor. Klasiğin ölümsüz temsilcisi Oscar de la Renta ise bu sezon da ince dokunuşları ile fark yaratıyor. Elegan ve sofistike gelinlerin vazgeçilmezi dantel, işleme ve 3 boyutlu çiçekler lüksün en mükemmel haliyle koleksiyonda yerini alıyor.

Romona Keveza 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda, 1940’ların Parizyen kültüründen esinlenen tasarımlar Romona Keveza’nın imzası dantellerle buluşuyor. Dekoltelerle zenginleşen mükemmel kalıplar feminenliği doruklara taşıyor. Yaratıcı formları kusursuz işçilikle buluşturan La Sposa, 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda klasik kabarık formlardan masalsı romantik gelinliklere uzanan geniş bir seçkiye yer veriyor. Koleksiyonda kullanılan dantel, saten, krep ve şifon gibi özel kumaşlar lüks duygusunu ön planda tutuyor.

Vakko Wedding, zengin koleksiyonlarının yanı sıra ayrıcalıklı konsepti ile bu sezon da gelin adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürmeye hazırlanıyor…

Elie Saab’ın İlk Gelinlik Koleksiyonu Vakko Wedding House’larda

Elie Saab’ın kendi adını taşıyan ilk gelinlik koleksiyonu tüm dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de ilk kez ve yalnızca Vakko Wedding House’larda yerini alıyor.Elie Saab’ın ilk gelinlik koleksiyonunda geleneksel couture detaylar modernize ediliyor. Kısa elbiseler, transparan kumaşlar, derin yırtmaçlar ve tulumlardan oluşan bu modern esinti Elie Saab’ın romantizmi ile buluşuyor. Üç boyutlu aplikler, işlemeler ve danteller ile zenginleştirilmiş gelinlikler modern çağın prenseslerinin beğenisine sunuluyor…

Bir önceki yazımız olan TOMMY HILFIGER ve SUPERMODEL GIGI HADID’DEN YEPYENİ KOLEKSİYON başlıklı makalemizde 2017 İlkbahar-Yaz, Gigi Hadid ve Safilo Group hakkında bilgiler verilmektedir.